Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

dCS Puccini MkII

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 24>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 19:28
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Evo ovdje vam Charlie priča kako je on zamislio i izveo unutrašnjost uređaja:

Jedva sam odgledao, koliko me taj flat kabel bode u oci....strasno....
Nije strašno, na kraju clipa kaže: kroz veliki flat kabel idu digitalni signali za display, a za kritične analogne veze se koristi "high qualitiy wire":

Probaj saznati posto je metar te zice...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 19:48
Kaže da ih koristi za izlaz za slusalice.

Zabrijali ste, 100% nitko od sudionika ove rasprave nije nikad konstruirao/napravio ili pokusao konstruirati/napraviti solidan, kamoli vrhunski audio divajs, ali laprdat se moze do besvjesti.
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 20:05
Originalno postano od strane člana: Supersaša Supersaša napisao:

Ssasa, 'buraz', moj polaziste je svakako 'lifestyle' department, ne 'ortodoksna audiofilija'....
U tom kontekstu, na stranu brandovi, ali ne vezujem se za njih. Probam ovaj ili onaj koncept ili firmu iz radoznalosti, eto, sada je to DCS. Mogao je biti i Spectral ili nesto trece, svejedno

Pretpostavljam kako ce se svatko razuman sloziti sa Amigom, jer tolika lova za hi fi nije najracionalniji izbor, (kamoli player u 4 kutije)  no ima i gorih stvari, brodovi npr. ili cijene nekretnina na moru...(odatle uzrecica 'sve je to prevara')

No, da kojim slucajem pricamo o autima, vjerujem kako bi procitali kako je Porsche 911 pogresan koncept (pogon i motor nazad) i kako kakav tunirani japanac (pa taman i NGTR) moze ovo ili ono mozda bolje, za daleko manje love
Naravno, iz perspektive vozaca spustene Corolle, starijeg modela

Sve sto sam do sada ovdje procitao, na ovu temu, je pusto naklapanje ili jos gore, stav tipa 'ja znam, ali ne da mi se objasnjavati, jer vi to i tako necete razumjeti'.

Takodjer, iako je visoka cijena sigurno zasluzna, ne sjecam se kada sam zadnji put procitao ikakav komentar na 'dobro poslozenu'opremu proizvodjaca koje spominjes,a koju netko mozda ima
No, zato, cak i kada bude kakva prezentacija (kod Boze) o tome 2,3 reda, jer kao 'prostor je u kurzu', pa se ne moze cuti ni ocijeniti?
Svi kuci imaju mini koncertne dvorane, nije lako spustiti standarde, razumijem....

Opet, ne znam nista o tebi, tvojim slusnim iskustvima, a o opremi jos i manje, no cinjenica je kako  ovaj forum (u ovakvim temama) nije izvor informacija, vec prije poligon u kojem se nekome nesto zeli 'spustiti', iz ovih ili onih razloga. Sto se mene tice, to je zalosno...

A joj, ti isto imaš dCS, promaklo mi je to, hoću sad dobit toljagom?...haha

Nije mi nikakva namjera bila spuštati ikome išta ili omalovažavati, ne znam gdje to vidiš?

Pitao si o kabelima i odgovoreno ti je prilično konstruktivno s nekoliko strana. 

Pojavio si se sa citatom Ozrena Bilana o kabelima i nekoliko ljudi ti je odgovorilo prilično konstruktivno o tim istim kabelima. Nisi pitao za zvuk, to je odgovorio Appy, ali te očito ne zadovoljava, želio si saznati jel on u pravu i ostali su "napravili previd" ili je on prošvikao a ostali su zapravo u pravu...i u vezi toga je odgovoreno konstruktivno. 

O zvuku promjenjenog Puccinija ni ne može nitko drugi osim Appya jer je valjda jedini na svijetu operirao po unutra...

Možeš i ti ako se zainatiš... haha

Nagru i Spectral sam spomenuo u kontekstu smislenih brandova kod kojih su iznutrice bitnije od vanjštine i koji su osim hife i vezani za proces stvaranja glazbe, samo to. Možeš uzet neke druge za primjer, nije bitno. Na kraju, ne sastoje se uređaji samo od kabela, nego i od punoi bitnijih dijelova i njihove interakcije, ali kabeli su ovdje fiksacija, pa eto.... 

Capitole isto niije baš jeftina pričica i bio je u 10kila razredu kad je bio novi, a pisali su se o njemu hvalospjev (kolektivni svrš svrš) i na ovom forumu pa sam spomenuo. Ni u kojem slučaju iz razloga koji si natuknuo (nemam Porsche jer vozim staru Corollu i usput kakam na Porš....vozim Opel Corsu 1.7 D jer me boli kifla za aute), već samo kao usporedbu nečega što je bilo i ostalo vrhunsko, ali iz današnje perspektive nije više hot jer mijenjamo kabele u playeru od 20 kila eura...

Napiši ti nešto više od tri reda o zvuku Puccinija, većina će rado pročitati, ja prvi. 

smijeh

Vrtimo se ukrug, a svakako nista pametno se ne moze procitati ni saznati...

Gasho je, po mom skromnom misljenju, napisao logican post, put kojim bi se uputio ako bi i kada se odlucio na takav korak...

Vdem, takodjer,sa svog gledista, rece kako je to apsurd, jer ako imas potrebu 'mijenjati' zvuk takvog uredjaja, onda je logicnije kupiti neki drugi, koji ce zvucati onako kako se tebi vise svidja

Appy, koliko god njegov potez neortodoksan bio, ipak opisuje svoja iskustva i razmisljanja, na nacin koji on to zna. Nisam siguran da li ce ubuduce prevladati njegova zelja za egzibicionizmom ili ce usutjeti poucen ovakvim iskustvima.

Nitko drugi, od 'strucnjaka' nije sa sigurnoscu napisao (nije ni cudo,pretpostavljam) da li je takvo ozicenje unutar svih tih playera standard ili previd (sic?)

Sto se tice ostalih 'smislenih' brandova, iskopaj mi jednu (1) pricu sa ovog foruma o nekom takvom uredjaju kojeg je netko imao kuci, pa je napisao nesto o tome...

Takodjer, znakovito, niti jedan smislen post, sa recimo zadnje prezentcije DCS, a ni ostala gostovanja po audiofil klubu nisu popracena ikakvim smisleijim tekstom ili komentarom

Capitole ili bilo koji drugi uredjaj koji nisam imao kuci, ne mogu komentirati.
No, bojim se kako ti ne mozes konstatirati da li je i danas vrhunski (ispravi me ako grijesim) jer nemas s cime usporediti (koliko god sprave koje se prodaju kao 'danas vrhunsko' bile mozda samo stvar marketinga)

Neke, koje sam imao, u toj kategoriji ili vecoj, sam spomenuo, no opet, mogu samo usporediti utiske po sjecanju. Prilicno nezahvalno, no zbog toga sam daleko  oprezniji od tebe pri davanju takvih komentara.

Pored svega nabrojanog da li je cudno sto se cak i oni rijetki koji imaju takve stvari po kucama klone ovog foruma?

Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 20:43

Probaj saznati posto je metar te zice...
Teško, ne znam ni "kako se zove". Te žice spajao jesam, ali nisam zagledao. Licna, posrebrena, malo kruća od uobičajene. Nisam primjetio oznake. Moguće je da je to Charlijeva izmišljotina a Georgeova realizacija. Ipak su sugrađani. Sigurno se povremeno nađu na kavi ili nečem žešćem.

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 20:55
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Zabrijali ste, 100% nitko od sudionika ove rasprave nije nikad konstruirao/napravio ili pokusao konstruirati/napraviti solidan, kamoli vrhunski audio divajs, ali laprdat se moze do besvjesti.

Ja sam jako slabo sudjelovao u ovoj raspravi, najvise 2-3 posta. Ali ipak sam sudionik.    Geek

A "konstruirao/napravio sam ili pokusao konstruirati/napraviti solidan audio divajs". Naglasak je na pokusao napraviti solidan uredjaj. I mislim da sam uspio. Napravio sam do sad preko 30 pojacala i pretpojacala, sto cjevnih, sto tranzistorskih. Ima ih svakakvih, meni nezadovoljavajuceg zvuka, prosjecnog zvuka, vrlo dobrih, i meni odlicnog zvuka. Vec godinama koristim iskljucivo svoja pojacala i pretpojacala. Sve sto sam napravio jos uvijek je kod mene, i mogu prilicno brzo montirati u sistem sto god od toga pozelim. Imam bar dva jako kvalitetna cjevna pojacla, kvalitetne tranzistorske monoblokove i kvalitetno cjevno phono pojacalo. Nije da se hvalim, ali eto... Ranije sam puno objavljivao sto radim na ovom forumu, ali zadnjih 5-6 godina otkako su vodeci DIY-eri otisli s foruma, ne objavljujem prakticno nista.

Eto, samo "ispravak krivog navoda"...  mig

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 21:05
Ono sto je Apparatus napravio i predstavio u ovom threadu, ne bi trebalo nazivati egzibicionizmom. Napravio je sto je smislio, zaokruzio je finacijsku konstrukciju, uspio napraviti, i to mu radi... po njegovim rijecima bolje od originala. Posto ja to ne slusam, meni ni iz dzepa, ni u dzep... Ako je njemu bolje, odlicno za njega. A sve moze vratiti u originalno stanje u 10 minuta.

Da li je u pravu on ili industrija, kome je to bitno?
Ne treba ga zbog toga prozivati kao "naseg Teslu" i egzibicionista.

Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 21:21
To je od milja, da ne bi bili zabune. Do sada nismo jedan drugome zamjerili 'cascenja', a cujemo se i van foruma...
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 21:45

Vdem, takodjer,sa svog gledista, rece kako je to apsurd, jer ako imas potrebu 'mijenjati' zvuk takvog uredjaja, onda je logicnije kupiti neki drugi, koji ce zvucati onako kako se tebi vise svidja
Yep... nabavka uređaja velike cijene zbog precizno definiranog zvuka i malih nijansi u kojima se razlikuje od jeftinije konkurencije... i onda taj zvuk... "značajno" promijeniš.

Za mene to nema smisla. Ako ti je u hobiju bitan kvalitet zvuka onda kad kupuješ dCS, kupuješ njegov zvuk a ne izgled ili status firme. Kad mu promijeniš zvuk... uređaj postaje samo statusni simbol.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 22:02
Edisone, moj kometar nije bio upucen tebi, a mozda je bio i preoštar za ostale.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 22:55

To je od milja, da ne bi bili zabune. Do sada nismo jedan drugome zamjerili 'cascenja', a cujemo se i van foruma...

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Edisone, moj kometar nije bio upucen tebi, a mozda je bio i preoštar za ostale.

Alex, Gaso, ma znam...  smijeh

Uzivo smo svi mi OK, a na forumu ponekad znamo biti mrvu preostri...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 24>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Onkyo Tx 8050 - pomoć
Forum: Audio komponente