Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

dCS Puccini MkII

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 28>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2017 u 13:36
Vec dugo je jasno što danas high želi, mora biti, na koji metalni sklop kupaca cilja, itd, itd...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.svibanj.2017 u 13:41
Originalno postano od strane člana: robika3a robika3a napisao:

Novi dCS Vivaldi One - Vivaldi u jednom kućištu (uvod je na nizozemskom, no intervju je na engleskom):
https://www.youtube.com/watch?v=phbqnVMpCwo

Pogledao na brzaka. Limitirana serija 250 komada? Uz standardne crne i srebrne prednjice, moguće je dobaviti i 24k gold finiš verziju, idealno za kosooke magnate. Cijena 55000 funti? Kako god, Vivaldi One će planuti.

dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.srpanj.2017 u 12:54

Dragi moji... Većina vas će znati, pogotovo vremešnijih. Remek djelo iz 1972. i za mene osobno jedan od albuma kojeg bih nosio na pusti otok. I to vjerojatno jedan od samo 10 koje bih smio ponijeti. Desetljećima obljubljen od publike i kritike i klasik u svakom smislu. 

Plejka je moja stara (za YU tržište izdanje Beograd Disk) s kraja 70-ih, a sačuvah je za uspomenu. Desno je CD (neki remaster, bogtepitaj...) kojeg imam pustih godina, a lijevo nedavno iz Japana naručen nov SHM SACD. Oko 34 baksa s poštarinom, povoljno reći se može.

Sad dođoh do onoga što htjedoh reći. Već neko vrijeme razmišljam o koliko-toliko relevantnoj, ladično- mehaničkoj usporedbi nativnog SACD-a i red book CD-a apsemplanog na DSD, što je kod dCS-a jedna od žešćih fora. Bilo bi ponajbolje imati identično izdanje u oba formata, no to je nemoguće. I ova je usporedba rekla više no dovoljno.

Dakle, što god tko mislio o dCS-ovom upsamplanju red book PCM-a na DSD, to šljaka fenomenalno. Nema potrebe duljiti i kititi kobaju teksta pa ću samo navesti osobni zaključak: ukoliko imate moćni dCS, ne morate kupovati prilično skupe fizičke SACD-ove. Nema baš nikakvog razloga. Isto tako vam uopće ne trebaju ogromni DSD fajlovi niti t.zv. hi-res fajlovi koje vučete s kompa. Savršeno je imati sve u 16/44,1. Uz naravno uključen upravo svemogući upsampling na DSD.

Bajdvej, ne biste vjerovali kako zvuči faking internet radio kad se za to područje uobičajena empetrica "malo" digne upsamplingom. Nevjerojatno. Anbilivibl. Nema tog zemaljskog tunera koji će tako zvučati, pa makar koštao milijun eura. Naravno, uz potpunu odsutnost bilo kakvog šuma i cijeloglobusnu dostupnost svih mogućih i nemogućih postaja. No, to je sad ipak druga tema...
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.srpanj.2017 u 15:27
Imam samo par posudjenih sacd ova i to onih turbo mega super snimki, sadrzaja koji me ne interesiraju previse i to zvuci 'bolesno', zaista.
Tesko je raditi usporedbe jer je to nova produkcija ispeglana do krajnosti, no to zvuci bolje od iceg sto sam imao prilike cuti i svakako bolje nego cd ovi (koje imam i slusam, 50'e i 60'e) apsemplani na dsd.
Cudi me kako format nije sire rasiren, zaista je nesto posebno.
Svakako planiram kupiti i koje 'audiofilsko' jazz sacd izdanje iz tog vremena, pa cu usporediti...
Bilo bi lijepo kada ne bi bilo vece razlike, nisu jeftini, a pada mi na pamet jedno 500ak komada koje bih rado nabavio za 'prvu ruku', ako je razlika osjetna....

Editirao alexatpos - 07.srpanj.2017 u 15:29
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.srpanj.2017 u 22:05
Bilo je slučajeva kad su ljudi rekli da to kod njih doma zvuči bolje nego u Lisinskom.
Neki su rekli da će izgraditi stariji Dubrovnik od Dubrovnika, nakon što ga sruše.
Sklizak je to teren. S jedne strane, ne može biti bolje od toga kako je snimljeno. S druge strane, HiFi se svodi na to da je bolji onaj sustav koji stvori bolju iluziju glazbenog događaja, što bi značilo i da apsempliranje ima šanse, iako "izmišlja" bitove prema nekom algoritmu. No, opravdano je pitanje koliko je nešto što zvuči atraktivnije, bliže glazbenom događaju.

Editirao amigo - 07.srpanj.2017 u 22:06
    Moj HiFi
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2017 u 09:35

Ovo mi izgleda kao da gledam reklamu za šminku.

Reklamne fraze su reklamne fraze. "Upsampling" imaju apsolutno svi iole moderniji dac-ovi, a velika većina njih ima "upsampling na dsd".

Oni koji su razvili vlastitu diskretnu dsd konverziju (xilinx fpga) imaju i vlastiti upsampling (tipa ps-audio, chord). Neki rade sa upsamplingom ugrađenim u tvorničke dac-čipove... a ima i onih koji rade dijelom svoju obradu, a dijelom koriste ono što je proizvođač čipa ugradio.

Ako je neko taj postupak napravio bolje od ostalih... to je stvar firme, firmwarea i konkretnog playera, Nije stvar da li neko ima ili nema upsampling. Imaju ga svi. Već smo spominjali da je po većini napisa redbook materijal i dalje referenca Meridian 808.x.

Sve u svemu kvalitativne razlike nisu vezane za to imaš ili nemaš "upsampling na DSD". Praktično svi dac-ovi i playeri (osim starih "non-os") imaju neku verziju toga. Stvar je da li je taj postupak (software) napravljen bolje ili lošije od konkurencije.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2017 u 09:49
Ovisno o hardverskoj konfiguraciji uređaja upsampling daje ovakve ili onakve rezultate.

Upsampling vs. bez upsamplinga koristeni filteri.

Meni BADA najprirodnije radi u nativnom mogu.

Upsampling cesto zvuci atraktivno ali i neprirodno, ali i ne mora, ovisno kako je dizqjniran uređaj, jer moramo imati na pameti da je i dizajn uređaja, i onih vrhunskih, zapravo dizajnerov odabir onoga što on misli da je dizajn s manje kompromisa, i ne postoji univerzalno bezkompromisno rijesenje nego uvijek neki balans kompromisa.
Zato nekim uređajima upsampling podoguje, drugima ne.

Editirao Gašo - 08.srpanj.2017 u 09:56
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2017 u 09:50
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Bilo je slučajeva kad su ljudi rekli da to kod njih doma zvuči bolje nego u Lisinskom.
Neki su rekli da će izgraditi stariji Dubrovnik od Dubrovnika, nakon što ga sruše.
Sklizak je to teren. S jedne strane, ne može biti bolje od toga kako je snimljeno. S druge strane, HiFi se svodi na to da je bolji onaj sustav koji stvori bolju iluziju glazbenog događaja, što bi značilo i da apsempliranje ima šanse, iako "izmišlja" bitove prema nekom algoritmu. No, opravdano je pitanje koliko je nešto što zvuči atraktivnije, bliže glazbenom događaju.

Nitko nije spominjao atraktivnost. To se može podmuditi audiofilskim adolescentima, no ne meni i meni sličnima. Radi se upravo o nevjerojatnoj naturalnosti, gdje stvar zvuči kao glazba sama. Kako su to momci iz dCS-a postigli, znaju oni, a meni se pravozapravo živo friga. Jedini je problem jer su to odlučili masno naplatiti. Bolje reći astronomski, ali to je tako i nema smisla grintati oko toga.

Nakon cirka 35 godina od pojave konzumne audio digitalije, šupljeg početnog obećanja o savršenom zvuku zauvijek, usavršavanja, uzleta, radikalnih poboljšanja pa pretakanja iz šupljeg u prazno, podvala i svakovrsnog blebetanja, događa se digitalna revolucija. I to stvarna, a ne samo marketinška. Napokon. I to s dCS-om kao stjegonošom. 

Može se govoriti o globalnoj histeriji i to s potpunim opravdanjem. Iako će isključivo vlasnici tih čarobnih kutija moći zaista pojmiti navedeno. Prolaznici ostaju šokirani, a gledam to kod sebe svako malo, dok će tek oni koji imaju sreće tu digitaliju rabiti svakodnevno, znati koliko je vrijedna i koliko je daleko svaka primisao bilo kakve promjene i odmaka od dCS-a.

Puccini je po svemu fenomenalan uređaj, a sad čitam o Rossiniju koji je još bolji i to ne u nijansama nego dan i noć bolji. Kako to uopće pojmiti kad prije manje od godine dana nisam imao pojma da nešto može šljakati ovako dobro kao ovo moje? Prva reakcija u koliziji s tim mi je bila: ovo nije zvuk, ovo je magija. A Vivaldi naravno radi još bolje, samo o tomu razmišljati za moj je život bespredmetno. Ništa, biti vrijedan, trpati u slamaricu i jednoga dana odstrijeliti jednog jedrog sekndhend Rossinija. Jbg.

haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2017 u 09:56
I naravno, bez pardona mu odmah promijeniti onaj šuga flat kabel od Ring DAC-a do pločice s klemama. I to ovim srebro drotom kojega neću pokloniti zajedno s Puccinijem, kad bude odlazio.
haha

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2017 u 09:59
Opet ti sa svojim nonsens izjavama i stavovima.

dCs, sjegonoša današnje svijetske digitalije. Bljah, stani na loptu ili probaj sve ostalo pa donosi stavove.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 28>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Kupujem Izlaz Primare A30.2-...
Forum: Prostorna akustika