Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuka lampice ECC802 i 6SN7GT

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2017 u 08:36
vezano za 6SN7, 6H8C što je ćirilični 6N8S Sovjetski NOS je poprilično riskantan ali i jeftin, mada se i tu zna potrefiti...meni osobno u pojačalo s EL34 i u pojačalo s 300B sylvania Baldwin 6sn7 dala je + u odnosu na ruski 6H8C koje su mi opet bolje pasale nego Electro Harmonix...
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2017 u 08:54
Originalno postano od strane člana: Joe Dalton Joe Dalton napisao:

Btw. stavljati ECC82 (ili bilo koju od ekvivalenata) u nešto što bi trebalo biti Hi-Fi je zločin.Postoji more neusporedivo linearnijih dvostrukih trioda.

Naravno, ECC82 bas i nije primjer linearnosti, ali su je oni iz Mastersounda ipak stavili u pojacalo. I koju da sad, linearniju, covjek ubode umjesto nje? 12BH7 je nesto linearnija, ali to nije ista cijev. Slicno govore i za ECC81, koja je jos nelinearnija. Ja sam i s jednom i drugom nesto (samo)gradio i nisam se zalio na rezultate. Zavisi za sto se cijev koristi, kolika su pojacanja, koja je radna tocka... nadje se dio koji i nije toliko nelinearan, ako se ne radi o velikom swingu signala.

Na vrh
Joe Dalton View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joe Dalton Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2017 u 14:03
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Originalno postano od strane člana: Joe Dalton Joe Dalton napisao:

Btw. stavljati ECC82 (ili bilo koju od ekvivalenata) u nešto što bi trebalo biti Hi-Fi je zločin.

Na čemu si ti Joe, daj i meni malo. haha
Baš me zanima što bi ti npr. Vladimir Shusurin (Lamm) odgovorio na ovu tvoju tvrdnju. 

Rekao bi da je nelinearna što se jako dobro vidi i iz datasheta. Osim ako se krivulje u njegovom datasheetu nekom magijom ne poravnaju kad ih pogleda. Ne znam koji su njegovi motivi (osim dodavanja parnih harmonika) ako ju koristi na direktnom putu signala. Možda povlađuje onima koji traže topli "cijevni" zvuk.

@Edison - Naravno da se može tražiti radna točka sa što manje izobličenja, ali čemu kad postoji toliko drugih boljih cijevi? Da radiš svoju konstrukciju i tražiš što manje izobličenja da li bi izabrao ECC82? Sa znanjem koje trenutno imam o elektronskim cijevima ja osobno ne ni pod razno.
Poznato je da svi električni uređaji rade na bijeli dim. Kad dim izađe više ne rade...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2017 u 14:24
Koliko vidim, ovo je tvornički uređaj, a ne DIY pa su cijevi zadane i nema baš prostora za govorancije.

Osim toga, nije li ovdje predložena ECC802 nekompatibilna jer ima grijače spojene paralelno (6,3V), a ne kao klasika ECC82 kod koje se mogu spojiti i serijski? Tko zna kako je hajcung spojen u konkretnom pojačalu.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2017 u 20:52
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Osim toga, nije li ovdje predložena ECC802 nekompatibilna jer ima grijače spojene paralelno (6,3V), a ne kao klasika ECC82 kod koje se mogu spojiti i serijski? Tko zna kako je hajcung spojen u konkretnom pojačalu.

Ako je ECC802 proizvodnje JJ, onda je grijanje kao i kod normalnih ECC82, za druge ne znam. 

Lako je saznati kako je grijanje spojeno. Izvadi se doticna cijev i kod upaljenog pojacala izmjeri se napon izmedju pinova 4 i 5 ili izmedju 4 i 9 na podnozju. Treba mjeriti izmjenicni napon i istosmjerni, jer grijanje moze biti s jednim ili s drugim.

Na vrh
Joe Dalton View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joe Dalton Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2017 u 22:50
1. Svi datasheetovi za ECC802 koje sam vidio specificiraju mogućnost spajanja grijača za 6,3 i 12,6 V
2. Obzirom da je tu još i 6SN7 za pretpostaviti je da je grijanje za signalne lampe zajedničko 6,3 V
3. U orginalu je koliko vidim ECC802
Poznato je da svi električni uređaji rade na bijeli dim. Kad dim izađe više ne rade...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2017 u 23:54
Izgleda da sam zabrijao u vezi ECC802S. Zanemarimo.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
senco View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj senco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2017 u 17:04
Pozdrav !
U vezi cijevi ECC 802S i 6SN7, cijevi koje su navedene kao sadašnja garnitura su ujedno među najboljima iz današnje proizvodnje ( JJ ECC 802S i EH 6SN7GT ) .One zvuče dosta dobro ali iz iskustva
ne traju kao NOS cijevi , meni stara Tesla ECC 802 zvuči pretamno i lagano zatvoreno pa koristim Mazdu 6189 ( iz porodice ECC 82/5814....) a na mjestu 6SN7 Ken-rad Vt-231 ( to je vojna oznaka -cijevi
su iz 1944 ) a probao sam ih puno i imam doma dobru zalihu .NOS ECC 802 i 6SN7( vt-231 i 5692 )
nisu baš jeftine a o Englezima NOS da i ne govorim .Sretno !
senco
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,159 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Deklarirana snaga pojačala