Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SSD Music Storage

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2017 u 10:28
Ja i dalje nemam ideje što će mi server na lokalnoj mreži. I to takvog luđačkog kapaciteta, kako navodiš. Što, trebao bih gore spremati 10000 albuma? Samo ne znam kojih. Ili nekoliko tisuća filmova. Isto nemam pojma kojih. Osim toga, nikako mi ne imponira ideja strimanja podataka preko mrežnih kabela. Ja ovdje razmišljam o pola metra USB drota, a to bi trebao valjda riješiti dodavanjem u priču NAS drndalice i 10m patch kabela? Gore Amigo navodi (izvor Computer Audiophile forum) kako je optimum AQ Diamond ETH kabel (srebro). Kako ono? 10000$ za 10 metara? Hahahahahahahaha.
haha Da pukneš od smijeha.
Mislim da ću na kraju kupiti SSD od 1TB (300-400€) i mirna Bosna. Čak ako i neće biti soničnih benefita (nisam još siguran ima li ili ne), da mi bude srčka na mjestu. Bolje to nego kupovati još jedan skupi USB drot (500-600€), od čega ne mogu pobjeći prije ili kasnije jer znam sebe.

Editirao Apparatus - 15.svibanj.2017 u 10:31
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2017 u 11:06
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ja i dalje nemam ideje što će mi server na lokalnoj mreži. I to takvog luđačkog kapaciteta, kako navodiš. Što, trebao bih gore spremati 10000 albuma? Samo ne znam kojih. Ili nekoliko tisuća filmova. Isto nemam pojma kojih. Osim toga, nikako mi ne imponira ideja strimanja podataka preko mrežnih kabela. Ja ovdje razmišljam o pola metra USB drota, a to bi trebao valjda riješiti dodavanjem u priču NAS drndalice i 10m patch kabela? Gore Amigo navodi (izvor Computer Audiophile forum) kako je optimum AQ Diamond ETH kabel (srebro). Kako ono? 10000$ za 10 metara? Hahahahahahahaha.
haha Da pukneš od smijeha.
Mislim da ću na kraju kupiti SSD od 1TB (300-400€) i mirna Bosna. Čak ako i neće biti soničnih benefita (nisam još siguran ima li ili ne), da mi bude srčka na mjestu. Bolje to nego kupovati još jedan skupi USB drot (500-600€), od čega ne mogu pobjeći prije ili kasnije jer znam sebe.
http://www.highend-audiopc.com/shop/en/sata-cables/pachanko-pure-reference-sata-kabel-40cm?action_ms=1

Jeftinije od Diamonda, ali samo zato što je 40 cm. mig
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2017 u 12:01
Buuuahahahaha!
Reći ću jednostavno: prije će Ray Charles ustati iz mrtvih i progledati poput pilota zrakoplova, nego ću ja kupiti to njesra. USB kabel sam čuo i platio ga, a bez njega ne mogu niti spojiti komp s digitalijom, al ovo... Ne zanima me. Čuje se, ne čuje se, pizdamaterina, kategorički ne.
haha
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2017 u 14:58

Buuuahahahaha!
Reći ću jednostavno: prije će Ray Charles ustati iz mrtvih i progledati poput pilota zrakoplova, nego ću ja kupiti to njesra. USB kabel sam čuo i platio ga, a bez njega ne mogu niti spojiti komp s digitalijom, al ovo... Ne zanima me. Čuje se, ne čuje se, pizdamaterina, kategorički ne.
haha
Hmda, nije da bi se trebalo čuti. Al se ipak čuje i to između 2 različita vulgaris kabela. Za pretpostaviti je da bi se bolji još malo više čuo. Ni ja to ne mislim kupovati, naročito što se proizvodi na Reunionu. U Americi sam kupio košulju sa susjednog Mauricijusa i ništa nije valjala. No bilo bi zgodno da netko kupi pa da čujemo jel valja.
    Moj HiFi
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2017 u 15:09
Kad se več čuje sata kabel kako se tek čuje koji je SSD u pitanju ?
Imaju različite čipove, različite kontrolere ...
Ovo mi izgleda kao da uspoređujete kako sviraju kabeli , a izvor je "CD player", nebitno koji.

Uskoro možemo očekivati listu audiofilskih SSD-ova ?
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2017 u 18:57
Tihomire, ne propinji se odmah.
haha
Inicijalno pitanje je bilo da li radi (subjektivno-zvučno) bolje interni klisurina SSD preko SATA3 konekcije ili vanjski vrtilica HDD preko USB-a. Logika vuče na stranu prve opcije, a hoće li se potvrditi u praksi još ćemo čuti. A možda i nećemo pa će ostati status quo, t.j. USB-HDD. Možda. A možda i neće. Audio je predivan. Naročito ovaj kompijukterski.
haha

Editirao Apparatus - 15.svibanj.2017 u 19:01
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2017 u 21:03
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

Ja ti sada koristim mrežni ZyXEL NAS (ZYX-NAS520) s dva 3 TB Western Digital Purple (WD30PURX) diska te dodatnim USB back-up diskom 2 TB Maxtor M3. SSD, koji sam prije koristio, sam ostavio u kompu a ovo s mjuzom tjeram preko laptopa. NAS radi na bazi Linuxa i brine o miroringu, dok sam dodatni back-up USB disk maknuo s mreže kako Linuxove, tako i Windowsa.
Dakle, sve se vrti oko zaštite.

Napomena da miroring ne pruža zaštitu od ovih crypto napada kao što je aktualni WannaCry. Jedina zaštita je pravi backup. Standardno kopiranje je ok samo ako je disk sa backup kopijom offline tj ugašen u trenutku napada.

Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2017 u 22:25
Uz miroring, koji mi služi za zaštitu fizičkog kraha diska, a spojeno u RAID 1 sustav, kao back-up imam USB disk koji nije šeran ni u Windowsima ni u Linuxu, dakle, offline je. Nema načina ni da kroz laptop  a niti kroz NAS nešto dođe do njega.
Kako znam koja je šteta kada se gube podaci, a osobito videći iskustva s kriptiranim virusima, posložio sam NAS upravo prema takvim zahtjevima. A sada, ide li signal USB ili mrežnim kabelom manje mi je važno. Uostalom, imam i USB i ethernet kabel slične kvalitete.
*** MY LIFE - Matija Dedić, Minja Kuzmanić i Darko Stanojkovski Grappone, 26. svibnja u 19,30 sati, KUC Travno ***
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2017 u 08:34

Buuuahahahaha!
haha

haha
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2017 u 10:04

Tihomire, ne propinji se odmah.
haha
Inicijalno pitanje je bilo da li radi (subjektivno-zvučno) bolje interni klisurina SSD preko SATA3 konekcije ili vanjski vrtilica HDD preko USB-a. Logika vuče na stranu prve opcije, a hoće li se potvrditi u praksi još ćemo čuti. A možda i nećemo pa će ostati status quo, t.j. USB-HDD. Možda. A možda i neće. Audio je predivan. Naročito ovaj kompijukterski.
haha

S obzirom da sam siguran da će jedan i drugi bez greške dostaviti sve bitove ako su ispravni, onda bi čak rekao da će možda druga opcija biti bolja jer eliminiraš jedan izvor smetnji unutar računala
Ali hifi i logika zapravo nemaju ništa zajedničko
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Mark Levinson No332
Forum: High-End