Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Marten Mingus Quintet

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 15:46
@ Bibo
Dinamika je vrlo važan element orkestralne glazbe, ali nije jedini. Nažalost, još uvijek i najbolji zvučnici predstavljaju kompromis. Neki su bolji u dinamici, drugi su precizniji itd. Što su bolji, to su kompromisi manji, ali itekako prisutni.
Te Martene nisam slušao, ali mogu govoriti o 4-5 pari keramičkih zvučnika, koje dobro poznajem, ali ponajprije o svojima. Dinamika fanfara, ili npr. bubnjeva na Take five je sjajna. I u basu je dinamika odlična, naročito u relaciji s definicijom i brzinom basa. No ti zvučnici najviše odskaću u preciznosti. Naravno da ima zvučnika još bolje dinamike, ali rijetko tako izbalansiranih, da osim dinamike imaju i takvu preciznost.
Ako bi bilo samo do dinamike, ima i jeftinih zvučnika koji rokaju, ali ne nude ni d od definicije i preciznosti.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 16:26
Odskaču da... Poslušaj si nekog dobrog Wilsona ili B&W ili... Namjerno neću spominjati SF.
haha
Precizno do yaya, a ubije te dinamikom. Sad se sjetih još jednog: ProAc. Ludilo. 
I đe nađe tejk fajv? To je kamilica za reprodukciju. Niš posebno zahebato. Ta Morellova bas pedala i bubanj u cjelini, osim što je snimka izvrsna pa baterija zvuči uzorno timbralno i realno.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 16:34
Originalno postano od strane člana: bibo bibo napisao:

@ Damir...Nisam spominjao nikakve topove, cuo sam valjda sve dobre dobre snimke 1812., i ova Kunzelova mi ne spada u te, osim sto je poznata da je spalila podosta visokotonaca....  Reinerova verzija je sasvim druga prica, od izvedbe pa do snimke... u ostalom poslusaj sam , ako nikako drugacije a onda neki flac sa neta. .. a ako ces dolaziti na MP poslusaj ove Martene, ...  a XRCDa imam oko 120 kom.. :)
Ja sam se sjetio tog ubikvitarnog izdanja, a gore su eto topovi. Pa onda krenu priča. Ne mogu s tobom razgovarati o klasici jer sam inferioran, samo me zasmetalo ono: tko nije čuo, nije audiofil. Možda i poslušam i to baš FLAC, ako ima. Nije fora da se ne mogu kititi titulom audiofila.
haha
Kad sam spominjao XRCD, dobro znam da je 15 malo, ali više no dovoljno za čuti o kakvoj se krasoti radi. 
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 16:47
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

@ Bibo
Dinamika je vrlo važan element orkestralne glazbe, ali nije jedini. Nažalost, još uvijek i najbolji zvučnici predstavljaju kompromis. Neki su bolji u dinamici, drugi su precizniji itd. Što su bolji, to su kompromisi manji, ali itekako prisutni.
Te Martene nisam slušao, ali mogu govoriti o 4-5 pari keramičkih zvučnika, koje dobro poznajem, ali ponajprije o svojima. Dinamika fanfara, ili npr. bubnjeva na Take five je sjajna. I u basu je dinamika odlična, naročito u relaciji s definicijom i brzinom basa. No ti zvučnici najviše odskaću u preciznosti. Naravno da ima zvučnika još bolje dinamike, ali rijetko tako izbalansiranih, da osim dinamike imaju i takvu preciznost.
Ako bi bilo samo do dinamike, ima i jeftinih zvučnika koji rokaju, ali ne nude ni d od definicije i preciznosti.

naravno, sve je kompromis, slazem se.. znam da si poznavaoc i ljubitelj keramickih zvucnika, (Baxa mi je pricao da ste kolege).. onda usporedba ovih Martena i Baxinih Lumena koje znas kako rade.... meni ovo zvuci puno puno smirenije i visoki su mi nekak finiji (mada su ovdje diamond za razliku od Baxinih).... evo, takav sam ja dojam imao... kad ih poslusas budes vidio i sam...sto se tice preciznosti to se slazem, ona je po meni kod keramike i prevelika,... no da skratimo pricu, evo ja te pozivam na jedno popodnevno druzenje uz pice i malo muzike pa ces tocno cuti na sto mislim ... vidjet ces da nije sve u keramici mada u njoj ima puno toga... pozdrav... 
Na vrh
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 16:53
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

@ Damir...Nisam spominjao nikakve topove, cuo sam valjda sve dobre dobre snimke 1812., i ova Kunzelova mi ne spada u te, osim sto je poznata da je spalila podosta visokotonaca....  Reinerova verzija je sasvim druga prica, od izvedbe pa do snimke... u ostalom poslusaj sam , ako nikako drugacije a onda neki flac sa neta. .. a ako ces dolaziti na MP poslusaj ove Martene, ...  a XRCDa imam oko 120 kom.. :)
Ja sam se sjetio tog ubikvitarnog izdanja, a gore su eto topovi. Pa onda krenu priča. Ne mogu s tobom razgovarati o klasici jer sam inferioran, samo me zasmetalo ono: tko nije čuo, nije audiofil. Možda i poslušam i to baš FLAC, ako ima. Nije fora da se ne mogu kititi titulom audiofila.
haha
Kad sam spominjao XRCD, dobro znam da je 15 malo, ali više no dovoljno za čuti o kakvoj se krasoti radi. 

ma naravno, nisam te mislio uvrijediti kada sam napisao 120, i naravno da je 15 i previse da bi se znalo sto je to... ja cu ti poslati flac verziju da sad ne tupimo tu o tome prije nego sto poslusas, a kad poslusas vidjet ces i sam i moci ces se kititi tom titulom :)..... jel to OK?.. :)... posalji mi pliz na pm svoj mail da ti mogu poslati flac... pozdrav Damire...
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 17:32

@ Sten.....  nije ovo islo mene... "velikih orkestara" jel tak?... ja to nisam spominjao...  pod energiju nisam mislio na bas i kako nisko idu zvucnici ... (oni jesu deklarirani prilicno nisko 24-100000 Hz +-2dB) nego na energiju koju bi zvucnici trebali isporuciti kod zavrsnog finala 1812... fanfare moraju biti takve da jos 5 minuta nakon ne dolazik k sebi...
Klasiku i veliki orkestar si sam spomenuo. Nakon toga imamo samo spomenutu uvertiru iz 1812. sa, jel, famoznim topovima - ništa drugo od klasike. I na kraju zaključak kako zvučnik nije dinamički najuvjerljiviji.
A ne jednom sam čuo kako su "audiofili" upravo te topove koristili kao neki demo (što je po meni isto svrsishodno kao da koriste zvuk mlažnjaka) da vide "mogućnosti zvučnika".

Ok, možda sam izvukao ponešto krivi zaključak, ali i sad kad ponovo pročitam prvi post, ostaje dojam kako je zaključak donesen na osnovu samo te uvertire. A topovi su unutra, zar ne. proteza No, nebitno zapravo. Nećemo se sad oko toga natezati, ali moram reći kako mi je prikaz zvučnika nekako ipak ... previše štur. Zato valjda i nesporazum.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 17:33
Opet se Sten uvalio. Nevjerojatno.
haha
@ Biserko:
Ma kavo vrijeđanje?
Kud ćeš bolan preko emajla cjevčiti 200-300MB?  To nema smisla. Naći ću ga ja pa ću sam. Ako imaš, pošalji mi link za daunloud. Thnx.

P.S. Mail adresa mi je u profilu.

Editirao Apparatus - 29.svibanj.2017 u 17:40
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 17:38
evo i nešto o spominjanoj 812-toj:

Objavljeno: 10.listopad.2009 u 21:27

"Interesantan problem je u izvedbi "1812" uživo. Vrlo rijetko se može naći koncertna dvorana sa pripadajućim prostorom za smještaj topničke bitnice u blizini, koja onda mora biti na nekom razumnom odstojanju da svi ne popadaju sa stolaca, a opet nalet zvuka ispaljenih topova u dvoranu mora biti sinhroniziran sa dirigentom, tako da topovi moraju biti ispaljeni ranije za točno ono vrijeme koje je potrebno da zvuk uleti u dvoranu, što je prilično komplicirano i malo je snimaka "812" gdje su to odradili sa sinhronizacijom u stotinku sekunde. Jedna od takvih je i ona Antal Doratija, na Mercury Living Presence, sa brončanim topovoma posuđenim od West Pointa. Artiljerijom je dirigirao Gerard C Stowe.

Da dodam, za punu izvedbu "812" trebaš i neku crkvu u blizini, bez pravih zvona nula bodova za izvedbu.
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 17:46
Pa ova Kunzelova verzija ti je takva. Preciznost ludilo. Ne samo sinkronizacija nego i opća izvedba. Poslušaj si samo finale talijanskog kaprića op.45.

Btw, morali su dobro pazit s tim topovima jer u real worldu je bilo skoro više mrtvih iza topa nego ispred.
haha

Na vrh
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 17:59
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

@ Sten.....  nije ovo islo mene... "velikih orkestara" jel tak?... ja to nisam spominjao...  pod energiju nisam mislio na bas i kako nisko idu zvucnici ... (oni jesu deklarirani prilicno nisko 24-100000 Hz +-2dB) nego na energiju koju bi zvucnici trebali isporuciti kod zavrsnog finala 1812... fanfare moraju biti takve da jos 5 minuta nakon ne dolazik k sebi...
Klasiku i veliki orkestar si sam spomenuo. Nakon toga imamo samo spomenutu uvertiru iz 1812. sa, jel, famoznim topovima - ništa drugo od klasike. I na kraju zaključak kako zvučnik nije dinamički najuvjerljiviji.
A ne jednom sam čuo kako su "audiofili" upravo te topove koristili kao neki demo (što je po meni isto svrsishodno kao da koriste zvuk mlažnjaka) da vide "mogućnosti zvučnika".

Ok, možda sam izvukao ponešto krivi zaključak, ali i sad kad ponovo pročitam prvi post, ostaje dojam kako je zaključak donesen na osnovu samo te uvertire. A topovi su unutra, zar ne. proteza No, nebitno zapravo. Nećemo se sad oko toga natezati, ali moram reći kako mi je prikaz zvučnika nekako ipak ... previše štur. Zato valjda i nesporazum.

u Cd-u kojeg sam ja spomenuo nema nikakvih topova,  kakvi topovi..... klasiku da, veliki orkestar da, energiju da.... topove ne.... pa nije vrag da niti Ti to nisi nikada poslusao?..mozda je opis kratak, htio sam izbjeci klasicno opisivanje, bio je to vise poziv, apel na slusanje istih ... zbilja zvuce dobro i podosta drugacije od ostalih keramickih koje sam cuo.. pa je i cijela tema bila zbog toga a ne zato da ja tu nekaj nadrobim....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,369 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Retro audio