Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Marten Mingus Quintet

Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 18:03

BTW u lijepoj recentnoj uspomeni mi je ostao i finale ovog "kaprića"

http://www.lisinski.hr/hr/dogadanja/lisinski-subotombr-vadim-rjepin-gintaras-rinkevici/

* post namjenjen Appyju

Editirao tatamata - 29.svibanj.2017 u 18:07
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 18:24
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Opet se Sten uvalio. Nevjerojatno.
haha
@ Biserko:
Ma kavo vrijeđanje?
Kud ćeš bolan preko emajla cjevčiti 200-300MB?  To nema smisla. Naći ću ga ja pa ću sam. Ako imaš, pošalji mi link za daunloud. Thnx.

P.S. Mail adresa mi je u profilu.

a onda OK.... vec sam pomislio da sam nekaj krivo rekao... :)..
kakav vrazji mail Damire, poslao sam Ti preko CloudTransfera... vec valjda i skidas... :)..
pozdrav i javi kad to fino u miru poslusas...
mislim, ta snimka i ta izvedba, pa to je sveti gral.... u tom rangu ima mozda jos 4 snimke ikada snimljene.. u to spada Stokovski rapsodije, Reinerova Scheherazade, Slike s Izlozbe Toscanini, sve u XRCD verziji... to su najbolje snimke koje uopce mozes kupiti... mogu ti to sve poslati u flacu ak ti se ovo poslano dopadne..
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 18:39
Skidam, skidam... Hvala lijepa.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 19:05
Originalno postano od strane člana: bibo bibo napisao:

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

@ Bibo
Dinamika je vrlo važan element orkestralne glazbe, ali nije jedini. Nažalost, još uvijek i najbolji zvučnici predstavljaju kompromis. Neki su bolji u dinamici, drugi su precizniji itd. Što su bolji, to su kompromisi manji, ali itekako prisutni.
Te Martene nisam slušao, ali mogu govoriti o 4-5 pari keramičkih zvučnika, koje dobro poznajem, ali ponajprije o svojima. Dinamika fanfara, ili npr. bubnjeva na Take five je sjajna. I u basu je dinamika odlična, naročito u relaciji s definicijom i brzinom basa. No ti zvučnici najviše odskaću u preciznosti. Naravno da ima zvučnika još bolje dinamike, ali rijetko tako izbalansiranih, da osim dinamike imaju i takvu preciznost.
Ako bi bilo samo do dinamike, ima i jeftinih zvučnika koji rokaju, ali ne nude ni d od definicije i preciznosti.

naravno, sve je kompromis, slazem se.. znam da si poznavaoc i ljubitelj keramickih zvucnika, (Baxa mi je pricao da ste kolege).. onda usporedba ovih Martena i Baxinih Lumena koje znas kako rade.... meni ovo zvuci puno puno smirenije i visoki su mi nekak finiji (mada su ovdje diamond za razliku od Baxinih).... evo, takav sam ja dojam imao... kad ih poslusas budes vidio i sam...sto se tice preciznosti to se slazem, ona je po meni kod keramike i prevelika,... no da skratimo pricu, evo ja te pozivam na jedno popodnevno druzenje uz pice i malo muzike pa ces tocno cuti na sto mislim ... vidjet ces da nije sve u keramici mada u njoj ima puno toga... pozdrav... 
Može piće i muzika, svejedno kojim redom. 😉
Detalje možemo dogovorit putem pm-a. OK?
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 19:37
Prvo mjuza pa cuga, bolje nego obrnuto.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 19:57

Originalno postano od strane člana: bibo bibo napisao:

@ Bibo
Dinamika je vrlo važan element orkestralne glazbe, ali nije jedini. Nažalost, još uvijek i najbolji zvučnici predstavljaju kompromis. Neki su bolji u dinamici, drugi su precizniji itd. Što su bolji, to su kompromisi manji, ali itekako prisutni.
Te Martene nisam slušao, ali mogu govoriti o 4-5 pari keramičkih zvučnika, koje dobro poznajem, ali ponajprije o svojima. Dinamika fanfara, ili npr. bubnjeva na Take five je sjajna. I u basu je dinamika odlična, naročito u relaciji s definicijom i brzinom basa. No ti zvučnici najviše odskaću u preciznosti. Naravno da ima zvučnika još bolje dinamike, ali rijetko tako izbalansiranih, da osim dinamike imaju i takvu preciznost.
Ako bi bilo samo do dinamike, ima i jeftinih zvučnika koji rokaju, ali ne nude ni d od definicije i preciznosti.

naravno, sve je kompromis, slazem se.. znam da si poznavaoc i ljubitelj keramickih zvucnika, (Baxa mi je pricao da ste kolege).. onda usporedba ovih Martena i Baxinih Lumena koje znas kako rade.... meni ovo zvuci puno puno smirenije i visoki su mi nekak finiji (mada su ovdje diamond za razliku od Baxinih).... evo, takav sam ja dojam imao... kad ih poslusas budes vidio i sam...sto se tice preciznosti to se slazem, ona je po meni kod keramike i prevelika,... no da skratimo pricu, evo ja te pozivam na jedno popodnevno druzenje uz pice i malo muzike pa ces tocno cuti na sto mislim ... vidjet ces da nije sve u keramici mada u njoj ima puno toga... pozdrav... 
Može piće i muzika, svejedno kojim redom. 😉
Detalje možemo dogovorit putem pm-a. OK?

naravno........ :)......... saljem PM.........
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 22:41
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Da dodam, za punu izvedbu "812" trebaš i neku crkvu u blizini, bez pravih zvona nula bodova za izvedbu.

Najbolje ja kad je ta crkva u blizini - Moskovska katedrala...  .mig

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 22:56
Jedno je sigurno, audiofili znaju i mogu puno "metiljati".

Editirao Gašo - 29.svibanj.2017 u 22:56
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 23:20
Također. Znate li zasto jedna, barem meni omiljena firma koristi jednu do dvije 15" bas jedinice sa 25Kg magnetske strukture i ne previse laganom,ali dobro dampiranom membranom?

Zato što je to jedini nacin da se stvori realna rekrecija tih topova, niskih registara orgulja i ostalih dubokih sranja sa svom svojom brzinom ali i tezinom, kakva se srece u stvarnosti.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2017 u 06:38
Dvv je tupio o tome i bio je u pravu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,177 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se
Dobar dan