Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Marten Mingus Quintet

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2017 u 07:14
Tako je. A jedini ispravan položaj za reprodukciju je misionarski. Nepoznato je tko je prvi govorio o tome.

Editirao tatamata - 30.svibanj.2017 u 07:23
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2017 u 08:39
Tako je, kad te zg...i prava 15ica, to pamtiš
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2017 u 14:08
Originalno postano od strane člana: bibo bibo napisao:

u Cd-u kojeg sam ja spomenuo nema nikakvih topova,  kakvi topovi..... klasiku da, veliki orkestar da, energiju da.... topove ne.... pa nije vrag da niti Ti to nisi nikada poslusao?...
Ne. Čajkovski mi nije baš nešto "napet", a kompilacije (klasike) ne slušam.

I btw. kako nema topova? Pa pogledaj samo cover haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2017 u 15:36
Ja vidim top, a ne topove. Dakle topova nema, dobro ti je čovjek reko.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2017 u 18:16
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Za snimku Doratija upotrijebljena je baterija topova s Westpointa. Za Kunzelovu snimku iz 1978 upotrijebljen je isti brončani top, nažalost digitalno snimljen (Sony). Audiofili će ipak doći na svoje, na istom CD-u mogu poslušati u "Wellingtonovoj pobjedi" haubicu (hovitzer), te dvije vrste ostraguša (musket).

Što je ostraguša pogledati http://www.youtube.com/watch?v=mfVEiaCGccw

Za kraj poklon hardcore druk audiofilima i svima koji se takvim osjećaju na otprilike 9 i 50 pogledati http://www.youtube.com/watch?v=0F5k70xwGSk

Editirao tatamata - 30.svibanj.2017 u 18:41
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2017 u 18:59
Samo 105 mm?! Trebali su ruknuti iz dvjestotrojke. Kad to čuješ na vatrenom položaju smrzne ti se *, a ak padne blizu tebe, ne gine ti ptsp, pravi.
    Moj HiFi
Na vrh
ckzv View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ckzv Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2017 u 19:51
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

evo i nešto o spominjanoj 812-toj:

Objavljeno: 10.listopad.2009 u 21:27

"Interesantan problem je u izvedbi "1812" uživo. Vrlo rijetko se može naći koncertna dvorana sa pripadajućim prostorom za smještaj topničke bitnice u blizini, koja onda mora biti na nekom razumnom odstojanju da svi ne popadaju sa stolaca, a opet nalet zvuka ispaljenih topova u dvoranu mora biti sinhroniziran sa dirigentom, tako da topovi moraju biti ispaljeni ranije za točno ono vrijeme koje je potrebno da zvuk uleti u dvoranu, što je prilično komplicirano i malo je snimaka "812" gdje su to odradili sa sinhronizacijom u stotinku sekunde. Jedna od takvih je i ona Antal Doratija, na Mercury Living Presence, sa brončanim topovoma posuđenim od West Pointa. Artiljerijom je dirigirao Gerard C Stowe.
Da dodam, za punu izvedbu "812" trebaš i neku crkvu u blizini, bez pravih zvona nula bodova za izvedbu.

Trebao si biti prije oko 8 ili 9 godina u Ljubljani u 6. mjescu na Kongresnem trgu (centar Lj.). U živo je orkestar Slovenske filharmonije igrao Uverturu 1812. Upotrebljeni su bili pravi topovi SLO vojske, koji su bili smješteni na Starom gradu na oddaljenju cca 1 km, a zvonila su zvona u Uršilinskoj crkvi, koja je pored trga. To je bio nezaboravan koncert, sa izvrsnom sinhronizacijom topova (ipak je zvuku trebalo cca 3 sekunde da dođe do slušatelja.
Što se snimki tiče imam 6 komada - 2 SACD - več pomenuto izdanje sa Kunzelom - Telarc i Marinsky orcestra sa Valerijem Gergijevim (MARINSKY) i 4 "red book" izdanja su isto več pomeuto izdanje sa Doratijem, dalje Berliner Phiharmoniker sa Claudio Abbadom (DG), dalje St. Petersburg Philharmonic Orchestra sa Vladimirjem Askenazijem (DECCA) i izvedba sa Radio Symphonic orcestra Ljubljana sa Antonom Nanutom (nepoznata založbaTMI) a slušao sam i nekoliko drugih (Reinerove nisam).
Najbolje za moje uho je Dorati a sleduje Abbado, Nanut,..  Kunzel nije loš ali mu fali malo finoče u tihim djelovima koju Dorati ima a i zvuk topova nije najbolji iako ima puno decibela..

Editirao ckzv - 30.svibanj.2017 u 19:54
Na vrh
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.svibanj.2017 u 08:36

Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Za snimku Doratija upotrijebljena je baterija topova s Westpointa. Za Kunzelovu snimku iz 1978 upotrijebljen je isti brončani top, nažalost digitalno snimljen (Sony). Audiofili će ipak doći na svoje, na istom CD-u mogu poslušati u "Wellingtonovoj pobjedi" haubicu (hovitzer), te dvije vrste ostraguša (musket).

Za kraj poklon hardcore druk audiofilima i svima koji se takvim osjećaju na otprilike 9 i 50 pogledati http://www.youtube.com/watch?v=0F5k70xwGSk

Zeljko, stavio si link sa puskom koja se puni sprijeda, ostragusa se kao sto sugerira i naziv puni sa straznje strane...
Na vrh
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.svibanj.2017 u 08:46
Unatoc nazivu "Uvertira 1812", radi se o kompletnom djelu (taj se naziv osim prvobitnog koristi i za oznacavanje samostalnog djela). Spomenuo sam ga zbog toga sto ovo izdanje, kao rijetko koje, objedinjuje vrhunske izvodjace, odlicnog dirigenta, nevjerojatnu snimku i fenomenalan mastering. Spada u nekoliko najboljih snimaka koje je uopce moguce kupiti. Izostanak ekstravagancije topava ne umanjue nista, upravo suptrotno. Prisutna je nevjerojatna slojevitost instrumenata, zapanjujuci je osjecaj prostora (pogledati kako izgleda dvorana CSO-a), dinamika, energija. Zbog svega sto sam naveo CD je pravi pokazatelj kako se neki sustav nosi sa tako kompleksnim materijalom, a ako nesto ne stima, mozete biti sigurni da to nije snimka. Samtram da bi ovo morao makar poslusati svatko tko se malo ozbiljnije zabavlja hifom....
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.svibanj.2017 u 09:18
Originalno postano od strane člana: bibo bibo napisao:

Zeljko, stavio si link sa puskom koja se puni sprijeda, ostragusa se kao sto sugerira i naziv puni sa straznje strane...
He he, barem sam polovično u pravu, koliko vidim čovjek ju puni i sprijeda i straga. Allrounder musketa. Bez primisli.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,225 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Clock reset Yamaha rx-e810