Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

izvor direktno u amp ili sa preampom

Odgovori Odgovori Stranica  <1 202122
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Indrid Cold View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Indrid Cold Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2020 u 11:26
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Originalno postano od strane člana: Indrid Cold Indrid Cold napisao:

Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Dok ne naleti nešto što bi potencijalno udomio od svih ovdje zanimljivih navedenih prijedloga,  na posudbu ( nije za prodaju) je stigao jedan klasik - Sony ta e90ES. Zašto ne probati ako postoji mogućnost, jedno iskustvo više.

Kod mene jedan primjerak, jako, jako dobar preamp, zadnji koji je Sony izbacio iz stereo serije.
Ima jednu serijsku gresku u kontekstu regulacije bias-a, kada se to sredi zaista vrhunski pre sa odlicnom phono sekcijom, nedavno vidio da se trazi i po 2000eur za primjerak, a trenutno ima na ebay i jedan potpuno novi zapakirani za 3000eur u njemackoj.

90es serija se nije prodavala u Europi osim u Njemačkoj i Švicarskoj pa je zbog toga rijetka i zato su takve cijene jer za 1500 pa i za 1000 naleti Tae88 sa kojim Tae90 ne može u istu rečenicu.

Sad dal je vrhunski baš dalo bi se raspravljati kao i o daleko
pretjeranim cijenama koje postiže. Realna cijena je oko 700e po mojoj
nekoj procjeni.

Imao sam do nedavno Tan90es iz te serije i to je pojačalo a samim time i pretpojačalo napravljeno tako fino da je to nemoguće naći nigdje više ni za koju cijenu, Dosjedi, kvaliteta brušenja, pobakreni šarafi...

E sad ga znaj, prvo si ga obezvrijedio, onda si recenicu kasnije rekao da se to isto ni za koje novce nemre naci.
Kad si imao N90, uz nevjerojatnu kvalitetu izrade mogal si vidjeti specijalnu custom verziju izl. trandi sa doslovno pozlacenim nogicama i bazom, to isto danas nemres naci ni za koje novce.
Dobro si primjetio da je jako rijetko i dobro si primjetio da stvarno tu kvalitetu mehanike i kucista nemres naci ni u uredajima preko 10000eur, ni blizu.
Što se tice usporedbe sa 88 ne bih se slozio da je 88 bolji po zvuku ovog imam 88 mi je prosao kroz ruke i nikako se ne slazem sa tvojom tvrdnjom.
E90 topoloski vuce korjene iz e1, a e1 je izvedenica iz er1, 88 prilicno daleko zaostaje za svima navedenim.

Nisam ga obezvrijedio nego postoji razlog zašto je skup kao i tan90es a to je mali broj napravljenih te se u europi prodavao u samo dvije zemlje.
Mislim čak da je i ručno sklapan, tan 90 je koštao nov 1995g 3300dm što popriličan novac kad preneseš u današnju vrijesnost

Usporedna sa tae88 je nije realna, bar ne sa refreshanim a teško i sa nerefreshanim pošto trenutno oba imam doma. Ali da sad ne duljimo ak si u zg posudim ti koji dan.

Inače na vintageknobu stoji jedn rečenica, possible best preamp ever made... a tamo ima i o tan90, 80,
Ne znam mozda si i u pravu, ja sam konkretno usporedivao svoj primjerak, a taj je prilicno masakriran i tom primjerku 88 ne moze nista ni blizu, prav receno bolje da ja tebi svoj e90 posudim pa usporedi
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2020 u 11:47

U nekom momentu možemo se zamjeniti a onda ti odneseš malog tamo gdje po gdpr-u se ne zna a ja mu na kraju vratim tae90 i uzmem malog.

Meni super :)  Vidim s 'GDPR' pa se dogovorimo...

Ok dogovori se, Željko mi je ionako rekao da će me zvati za malog pa se čujemo.
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2020 u 11:47

Dok ne naleti nešto što bi potencijalno udomio od svih ovdje zanimljivih navedenih prijedloga,  na posudbu ( nije za prodaju) je stigao jedan klasik - Sony ta e90ES. Zašto ne probati ako postoji mogućnost, jedno iskustvo više.

Kod mene jedan primjerak, jako, jako dobar preamp, zadnji koji je Sony izbacio iz stereo serije.
Ima jednu serijsku gresku u kontekstu regulacije bias-a, kada se to sredi zaista vrhunski pre sa odlicnom phono sekcijom, nedavno vidio da se trazi i po 2000eur za primjerak, a trenutno ima na ebay i jedan potpuno novi zapakirani za 3000eur u njemackoj.

90es serija se nije prodavala u Europi osim u Njemačkoj i Švicarskoj pa je zbog toga rijetka i zato su takve cijene jer za 1500 pa i za 1000 naleti Tae88 sa kojim Tae90 ne može u istu rečenicu.

Sad dal je vrhunski baš dalo bi se raspravljati kao i o daleko
pretjeranim cijenama koje postiže. Realna cijena je oko 700e po mojoj
nekoj procjeni.

Imao sam do nedavno Tan90es iz te serije i to je pojačalo a samim time i pretpojačalo napravljeno tako fino da je to nemoguće naći nigdje više ni za koju cijenu, Dosjedi, kvaliteta brušenja, pobakreni šarafi...

E sad ga znaj, prvo si ga obezvrijedio, onda si recenicu kasnije rekao da se to isto ni za koje novce nemre naci.
Kad si imao N90, uz nevjerojatnu kvalitetu izrade mogal si vidjeti specijalnu custom verziju izl. trandi sa doslovno pozlacenim nogicama i bazom, to isto danas nemres naci ni za koje novce.
Dobro si primjetio da je jako rijetko i dobro si primjetio da stvarno tu kvalitetu mehanike i kucista nemres naci ni u uredajima preko 10000eur, ni blizu.
Što se tice usporedbe sa 88 ne bih se slozio da je 88 bolji po zvuku ovog imam 88 mi je prosao kroz ruke i nikako se ne slazem sa tvojom tvrdnjom.
E90 topoloski vuce korjene iz e1, a e1 je izvedenica iz er1, 88 prilicno daleko zaostaje za svima navedenim.

Nisam ga obezvrijedio nego postoji razlog zašto je skup kao i tan90es a to je mali broj napravljenih te se u europi prodavao u samo dvije zemlje.
Mislim čak da je i ručno sklapan, tan 90 je koštao nov 1995g 3300dm što popriličan novac kad preneseš u današnju vrijesnost

Usporedna sa tae88 je nije realna, bar ne sa refreshanim a teško i sa nerefreshanim pošto trenutno oba imam doma. Ali da sad ne duljimo ak si u zg posudim ti koji dan.

Inače na vintageknobu stoji jedn rečenica, possible best preamp ever made... a tamo ima i o tan90, 80,
Ne znam mozda si i u pravu, ja sam konkretno usporedivao svoj primjerak, a taj je prilicno masakriran i tom primjerku 88 ne moze nista ni blizu, prav receno bolje da ja tebi svoj e90 posudim pa usporedi

Jesi u Zg?
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2020 u 11:52
Ne morate quotati cijelu vasu prepisku

Cijela strana za "jesi u zg"....hehe

Editirao Darco - 10.lipanj.2020 u 11:52
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Indrid Cold View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Indrid Cold Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2020 u 13:43
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Ne morate quotati cijelu vasu prepisku

Cijela strana za "jesi u zg"....hehe
hehe, jep nema smisla, al ajd bar se zna na sto se odnosi
@ Sv.Ilija, nisam u ZG, al kad iduci put krenem put Zg mogu ga ubaciti u tutac pa se javiti
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 202122
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Audio kazete koje posjedujet...
Forum: Audio komponente