Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Utjecaj različite duljine kablova

Odgovori Odgovori Stranica  <1 293031
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 sati 20 minuta prije u 22:12
Originalno postano od strane člana: Zoll Zoll napisao:

Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Citiram ...'Temeljna stvar je da, iako savršenu visoku vjernost ne možemo postići, a niti egzaktno izmjeriti, ona je i dalje jedini smjerokaz i nedostižni cilj kod slaganja HiFi sustava.'

...teski 'contradiction in terms'.....

No, ponavljam, u ime zdravog razuma, ne mozes ocigledni paradoks negirati, u nedostatku boljeg objasnjenja. 

Citirana rečenica nema nikakve nelogičnosti osim u tvom viđenju hife. Ti misliš da postoji savršen setup?
Misliš li i da bacač diska ima pred očima savršen rezultat kad baca disk?
Ljudi se bave i drugim stotinama stvari kojima je cilj više, brže, bolje i cilj je uvijek izvan dohvata pa se ipak bore da ostvare što bolji rezultat, unaprijed  znajući da u konačnici nema savršenog rezultata.

Hajde razmisli malo pa se upitaj zašto si citiranu rečenicu proglasio  ."..teski 'contradiction in terms'."..

Ovdje se radi o bacaču diska čiji rezultat ne možemo izmjeriti. Daljina bacanja je stvar dojma bacača uz veće ili manje uvažavanje mišljenja promatrača.

Takmičimo u nečem, a bez mjerila. Ili sa mjerilima u dojmovnoj (subjektivnoj) domeni.

Na vrh
Zoll View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoll Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 sati 2 minuta prije u 22:30
Vdem, postoji li način da me uvjeriš da je Leonardova Mona Lisa lijepa ako si dopuštam mišljenje da je to ružna žena? Pa ako tvrdiš da je sve subjektivno, kako opravdavaš učiteljicu koja je verificirala crteže djece i meni dala jedinicu ? A na to nema pravo.
Andre Malraux je pisao o tome (Hrastovi koje obaraju) i već onda je vidio što će nam se dogoditi ako izgubimo respekt prema vertikalama u društvu. A to nam se evo i događa. Sve je relativno, i nije važno,

prava hifa svijetli u mraku
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 9 sati 52 minuta prije u 22:40

Hm, ali ja tebe ne uvjeravam ni u šta. Moj tekst je suhoparna primjedba na logiku primjera koji si ti koristio kao jedini argument. Neispravan.

A u nastavku posta ti mene pokušavaš uvjeriti u nešto? I to izmišljenim argumentima bez respekta i poštivanja društvenih vertikala.

Na vrh
Zoll View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoll Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 9 sati 43 minuta prije u 22:49
Zašto bi primjer bio neispravan.
Pitao sam:
"Misliš li i da bacač diska ima pred očima savršen rezultat kad baca disk?"
Jednostavo odgovori, ima li ili nema, ima li pred sobom sliku savršenog rezultata ili je to apstraktno "dalje".
A što se tiče vertikala, pročitaj još jednom, mislim da je razvidno da ih smatram potrebitijim nego što ga ovo naše društvo u ovom trenutku ima.
prava hifa svijetli u mraku
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 minuta prije u 08:02
Šta se tiče "savršenog rezultata": Rezultat je daljina? Koliko bi konkretno iznosila ta savršena daljina tj "savršen rezultat" koji bi neko ima pred očima? Da li svi drugi bacači imaju pred očima isti ili drugačiji "savršeni rezultat" ?
Šta se tiče vertikala: Ja procjenjujem po djelima, ne po riječima.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 293031
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Audio komponente