Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Utjecaj različite duljine kablova

Odgovori Odgovori Stranica  <1 333435
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 9 sati 35 minuta prije u 23:30
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Trebalo je bit na Bryn Terfela prije 6 godina. Pjevač je promovirao svoj Cd Bad Guys na kojem  pjeva samo loše likove iz opera. Bryn je strunio 2 male ožujske na bini i kad je zapjevao Scarpija iz Toske struja me prošla. Čuo se jače od cijelog zbora Ivan Goran Kovačić. Jedan od najboljih koncerata u Lisinskom uopće.
Zaarlaukno kažeš? Skoro ko Milić Vukašinović? Jedino nikad nisam ubrao zašto operni pjevači (i pjevaljke jakako) zvuče kao neljudi. To nisu normalni ljudski glasovi. Vjerojatno, kad ih uče pjevati, a netko ne razumije, samo kažu: ne tako, moraš zvučati ko Klingonac s upalom tonzila. A učenik će na to: aaaa tako, sad razumijem. Pa oplete.

dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 8 sati 48 minuta prije u 00:17
Ovo je vec tesko sr...Umoran
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 8 sati 24 minuta prije u 00:41
I opet čemo se u 90% primera složiti koji su sustavi najbolji. Kako to zdravo argumentirati , kada je procena zvuka nešto individualno, imaginarno, subjektivno i temelji na različitim merilima?... I sve te sustave možemo kabelima odvesti u dve skrajnosti, dok neki i danas tvrde da nisu jednakopravna komponenta.
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 44 minuta prije u 08:21
Originalno postano od strane člana: 11duc 11duc napisao:

I opet čemo se u 90% primera složiti koji su sustavi najbolji. Kako to zdravo argumentirati , kada je procena zvuka nešto individualno, imaginarno, subjektivno i temelji na različitim merilima?... I sve te sustave možemo kabelima odvesti u dve skrajnosti, dok neki i danas tvrde da nisu jednakopravna komponenta.

Evo ja ću ti odgovoriti iz prakse, to je između ostalog razlog zašto više ne idem po sajmovima, a ni u klubu me se neda vidjeti.

Fenomen koji sam uočio na tim skupovima jest psihologija mase, nešto između teorije konvergencije kada je u pitanju utjecaj distributera i teorije nastajućih formi kada su u pitanju sami audiofili.

Da pojasnim:
1. proizvođači/ distributeri stvaraju potrebu i iniciraju/podržavaju ovakve skupove, ne da bi ljudima pokazali nove uratke, nego da bi im nešto prodali.
2. koliko god se u nekom trenutku, a redovito tako izgleda, čine da su nezainteresirani za ljude koji obilaze setup, itekako im je točka 1. prva na pameti.
3. tu lagano na mala vrata mic po mic se počinje svjesnim ili nesvjesnim metodama primjenjivati teorija konvergencije, gdje se audio vizualnim sadržajima i prezentacijom istih na masu prenosi neka ideja, ali ne direktno nego na finjaka tako da ispadne da je ideja proizašla ne od distributera nego da je sama masa donjela takav zaključak. Ovdje se točno može vidjeti na djelu kako na nekim prezentacijama to funkcionira, a na nekim manje jer su odabrali krivu osobu ili pristup.

To u biti nije neki problem kada bi pojedinci donosili vlastite zaključke imuni na utjecaje okoline, što pogotovo kod audiofila, u velikom broju slučajeva nije tako.

Tu dolazimo do drugog fenomena koji se dešava u glavama audiofila koji je pravi problem:
1. već se spominjalo na forumu i fakat je istina, veliki broj audiofila su (htjeli se oni pomiriti s tim ili ne) stari prdonje koji su u već poodmaklim godinama, i htjeli to oni priznati ili ne, sluh im je poodavno već u banani.
2. Amigo će se složiti samnom u ovoj točki jer tvrdim da ima dobar dio audiofila koji nemaju pojma kako se ciljano služiti snimkama poznatog sadržaja kao alatom da bi se procjenio neki sistem ili komponenta.
3. dio koji je posebno izražen u klubu (bio barem dok sam ja išao), a meni je pretjerivanje u tom smjeru bezveze, makar razumijem motive i podržavam društvo, ali ipak mi je bez veze da jedan dio audiofila posjećuje klub na razini toga da ih boli ona stvar kakav je setup, pogledat će ga čisto reda radi, primarno su se došli naći sa ekipom, popit pivu(ili dvije, tri) i ispričat se sa drugarima. To je sasvim ok, ali ne vidim smisla!? možeš se tako sa drugovima i u birtiji naći i popričati, ne treba ti poseban prostor sa ultra skupim setupom i sva muka oko toga da bi popio pivu!?

4. svo ovo gore navedeno skupa, utjecaj distributera, problem sa percipiranjem onoga što se čuje/ne čuje, uz nepoznavanje tematike (puno teorije, manjkava praksa), dovodi do toga da će dobar dio audiofila već instinktivno (nerijetko uz pivu) pitati "kako ti ovo zvuči?" s druge strane će dobiti neki odgovor, u ovom trenutku nebitno kakav.
Korak drugi, pitana osoba odgovori i eventualno pita "a tebi?" tu ovaj prvi (posljedično vezano na gore navedene probleme) se složi sa prvim, jer on nije čuo navedeno, ali da se nebi osjećao strancem kaže da jeste.

Službeno su se njih dvojica složila oko toga kako trenutni setup zvuči!?

Korak dva, pita isti audiofil drugu osobu kako to zvuči dobije odgovor, treću, i tako dalje, što njemu statistički povećava razinu "svjesti" o izloženom setupu, ali samo u domeni onih osoba od kojih je dobio njihovo mišljenje, pa je na osnovu toga i sam generirao neko mišljenje na osnovu informacija koje je dobio od ljudi s kojima je razgovarao.

Što je veći broj ljudi u krugu dalo slične odgovore, možemo reći da je preciznije definiran stav o tom setupu.

ili možda nije!?

Što ako je ovaj prvi isto tako pitao jednog i dobio odgovor, pa se složio? Prenio je svoje slaganje na ovog drugog, on je prenio na trećeg, ovaj na četvrtog, četvrti je pričao sa onim prvim i složili su se i oduševljeni su kako su eto obojica došli do istog zaključka o slušanom setupu!!

To je jedan od osnovih razloga zašto naši audiofili ne vole blind testove, pogotovo one prave gdje se podaci zapisuju u upitniku. Dobije se previše dijametralno suprotnih zaključaka.
Zašto? jer psihologija mase u tom slučaju ne radi, svaki pojedinac zapisuje svoje opservacije, i ako je iskren, i nije prepisao, imamo kada se sve zbroji konfuziju, a htjeli mi to priznati ili ne to nije ugodno stanje i ljudi se svim silama trude ne dolaziti u takve situacije.

Isti fenomen se dešava i na forumu jer određeni pojedinci neće sa istim razumijevanjem pročitati moj post kao što će pročitati post od negog drugog člana.

Pred neko vrijeme smo bili svjedoci kada me je kolega na forumu napao da što ja imam preporučivati nešto nekome, bla, bla, a da pritom se nije potrudio uopće pročitati moj post i kliknuti na link koojeg sam postao, jer bi tada iste sekunde shvatio što sam htio reći!?
Ali njega uopće ne zanima što ja želim reći, ja sam u krivom "taboru" i skupa sa ostalim osobama iz "tabora" sam označen kao "neki" i automatikom se diskreditira svaka moja izjava bez obzira što napišem.

Poslušajte sve, a zaključak donesite sami(iskreno), bez obzira na "rezime" osobe koja je nešto rekla, ne morate se bezuvjetno složiti sa njom jer ona ima "rezime", i suprotno, ako je nešto argumentirano i ima sve četiri zdrave, bez obzira tko to napisao, treba to uvažiti.

Ljudi moji mili, imate mozak, upotrijebite ga koji put, ne boli!!

Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 41 minuta prije u 08:24
" Ja imam problem" tako počinju razgovori u neakvim "zajednicama" ? kad se skoncentriram bum nastavil ? obrva
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 333435
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,162 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Retro audio