Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Utjecaj različite duljine kablova

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 38>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 17:06
Aj se opustite malo...mig
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 17:29
Ja opusten maksimalno, noge u moru, dupe na biciklu, mozak na paši.
Na vrh
yami View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj yami Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 20:52
budući da sam novi, žao mi je ako sam nekog uznemirio, no iznesao sam svoje mišljenje.
Prije svega, mislim da je bitno znati kako uopće zvuči koji instrument u stvarnosti te prema tome i slagati sustav te težiti tom zvuku. Iz te polaznice i iznosim svoje mišljenje.
Jer što vrijedi ako nešto zvuči toplo, baršunasto a to u stvarnosti ne zvuči tako.To nije HI-FI.
Puno "gurua" prića o nečem što nikad nisu čuli uživo.
Tako i neka djeca misle da čokoladu daje ljubičasta krava.
A vi recite jel tako ili nije? obrva

oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌS.
Na vrh
Kabel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 21:12
Originalno postano od strane člana: yami yami napisao:

budući da sam novi, žao mi je ako sam nekog uznemirio, no iznesao sam svoje mišljenje.
Prije svega, mislim da je bitno znati kako uopće zvuči koji instrument u stvarnosti te prema tome i slagati sustav te težiti tom zvuku. Iz te polaznice i iznosim svoje mišljenje.
Jer što vrijedi ako nešto zvuči toplo, baršunasto a to u stvarnosti ne zvuči tako.To nije HI-FI.

Koliko mi je poznato, timbar je osnova! Ako je loš, ne vidim smisao bilo kojeg drugog parametra.. Čemu dobra stereo slika, mikrodinamika itd? To bi trebalo biti prvo slovo abecede
Most Internet trolls are narcisstic, sadistic and psychopatic in nature.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 21:35
Timbar prilicno varira među istorodnim instrumentima i njihovim snimkama. Rekao dosta nedefinirana tocka za oslonac.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 21:44
Originalno postano od strane člana: yami yami napisao:

Naravno da je bitno znati kako što zaista zvuči i to nikako ne može odmoći audiofilu kod procjene zvuka sustava, drugim riječima krajnje je poželjno.

Međutim, zadaća audio sustava je koliko je god moguće neutralna (čim manje distorzije bilo koje vrste) reprodukcija snimke, kakva god bila. Katastrofalna mora zvučati grozno, dočim briljantna valja zvučati jednako tako. 

Briga o ispravno zvučećoj snimci na leđima je osoba koje nemaju baš nikakve veze s kućnim audio sustavima, od samog snimanja do fizičkog otiska ili fajla za daunloud. 

Dakle, sustav je alat i slaže se kako bi bio čim neutralniji što podrazumijeva visoku kvalitetu komponenata i uredno vrlo visoku cijenu s vrlo malo izuzetaka.

Usporedba s kravama, sisama ili auto gumama je nepotrebna.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 22:13
...ako smijem dodati, po tvom i naravno mnogim drugim misljenjima...
No, jednako tako,  meni, a vjerojatno ce se naci jos tko slicnog razmisljanja, audio sustav sluzi rekreiranju iluzije, neke svirke koja se desila 'tamo', a sada se opet 'desava' u mojoj sobi....
Pri tom mi tehnika sluzi bas da  te snimke,tj. pogotovo one, koje su daleko od savrsenih, postanu sto slusljivije, ne bih li se bolje zavarao, odnosno priblizio spomenutom osjecaju iluzije prisutnosti te svirke u svojoj sobi...
Svakako je rasprava na ovu temu suvisna, no mislim kako je svaki izbor individualan i treba ga postovati, bez 'muss sein' pravila....
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 22:51
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Briga o ispravno zvučećoj snimci na leđima je osoba koje nemaju baš nikakve veze s kućnim audio sustavima, od samog snimanja do fizičkog otiska ili fajla za daunloud. 

Dakle, sustav je alat i slaže se kako bi bio čim neutralniji što podrazumijeva visoku kvalitetu komponenata i uredno vrlo visoku cijenu s vrlo malo izuzetaka.

Obje tvrdnje su najblaže receno presmješne.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2017 u 07:38
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

No, jednako tako,  meni, a vjerojatno ce se naci jos tko slicnog razmisljanja, audio sustav sluzi rekreiranju iluzije, neke svirke koja se desila 'tamo', a sada se opet 'desava' u mojoj sobi....
Pri tom mi tehnika sluzi bas da  te snimke,tj. pogotovo one, koje su daleko od savrsenih, postanu sto slusljivije, ne bih li se bolje zavarao, odnosno priblizio spomenutom osjecaju iluzije prisutnosti te svirke u svojoj sobi...
Svakako je rasprava na ovu temu suvisna, no mislim kako je svaki izbor individualan i treba ga postovati, bez 'muss sein' pravila....
Loše snimke koje oprema učini dobrima? Za tako što ne treba potrošiti mnogo para. Dapače, mislim da je kupovanje skupe opreme, koja treba ofarbati zvuk, bacanje novaca. Setup koji će tako raditi može se složiti s puno manje novaca od cijene Puccinija, a na njemu će i loše i dobre snimke zvučati vrlo dobro.

Silne tisuće € plaćamo kako bismo što preciznije čuli koliko je pojedina snimka zaista dobra, ili zaista loša.

S tim da mnoge snimke nisu toliko loše, a mnoge koje audiofili skupi plaćaju, ne valjaju ništa.
    Moj HiFi
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2017 u 15:54
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Loše snimke koje oprema učini dobrima? Za tako što ne treba potrošiti mnogo para. Dapače, mislim da je kupovanje skupe opreme, koja treba ofarbati zvuk, bacanje novaca. Setup koji će tako raditi može se složiti s puno manje novaca od cijene Puccinija, a na njemu će i loše i dobre snimke zvučati vrlo dobro.

Silne tisuće € plaćamo kako bismo što preciznije čuli koliko je pojedina snimka zaista dobra, ili zaista loša.

S tim da mnoge snimke nisu toliko loše, a mnoge koje audiofili skupi plaćaju, ne valjaju ništa.
...I da i ne....
Istina je kako se solidan sistem (za nevelike novce, komparativno) moze sloziti koji ce gotovo uvijek zvucati 'ugodno', nista lose u tome, dapace...

Cak i vaznije od cijene je slaganje komponenti te namjestanje zvucnika u prostoru.
 Vise puta sam cuo kako Herr Professor iz Prodavaonice Zla namjesti sistem tako da zvuci izuzetno dobro, u losim uvjetima, dok sa tim istim sistemom ljudi ne bi mogli 'izaci na kraj' u svojim kucama te bi ga mijenjali za drugi, vjerojatno jednako razocaravajuci...

No, meni je apsurdna tvoja tvrdnja (uz sve uvazavanje kako ima i takvih ljudi) po kojoj netko zeli 'precizno cuti koliko je neka snimka losa'....i jos to skupo placa...to je antiteza

Moje skromno iskustvo, sa playerima iz viseg razreda koje sam imao, je kako oni izvlace vise glazbene informacije, a manje 'smeca', odnosno omogucavaju tu spomenutu iluziju...

U tom kontekstu, taj DCS, pored svih oda koje je Appy opjevao, ima mogucnost 'dubljeg desifriranja' snimki (u nedostatku boljeg izraza), te je zaista moguce bolje 'proniknuti' u snimku, pogotovo sto se tice dubine prostora i nekakve ukupne 'ambijentalnost'...
Kojim 'poliranjem' oni to izvode, nebitno. 
Takodjer, po mom misljenju, nije bitna 'istina', vec ugoda, kada pricamo o hi fi u. 
Naravno kako dopustam mogucnost da ima razicitih misljenja od moga, no ne bih nista proglasavo pravilom...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 38>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,202 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se
Dobar dan
Forum: Dodatni pribor