Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

HiFi Tuning osigurači

Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: HiFi Tuning osigurači
    Objavljeno: 27.srpanj.2017 u 16:01
Drugarice i drugovi, imate li iskustva sa staklenim cjevčicama iz naslova? Zanimala bi me usporedba dojmova. A zašto sam temu otvorio u podforumu Hajend umjesto u Ostalo, imam debeli razlog. Woodoo? Snake Oil? I don't think so.
Unhappy
U nadi da će se tkogod javiti, zasad toliko.

dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2017 u 16:34
  Evo ti iz prve ruke. Imam jedan, 4A 20x5mm, zvuk je ... blaga katastrofa. Btw. "testirano" na mjestu 220V osigurača (gdje tebe ne zanimaju, vjerojatno), no duboko sam uvjeren da će svoj (vrlo prepoznatljiv) karakter pokazati i bilo gdje drugdje.
 Btw. nisi li ti ono rekao da si već naručio osigurače?

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2017 u 17:47
Naručio i stiglo. Dva komada 5X20mm, 630mA/T, HiFi Tuning Silver Star. Srednja serija, između Classic Gold i Supreme. Ubo jučer u dCS-e na ulazu 230V. Šok i nevjerica. Ja to više ne vadim.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2017 u 18:38
Ček, ček ...
Mijenjao si osigurače na 220V, a strujaši su bauk? Šok i nevjerica mk2. Tebe čeka uzbudljiva audiofilska penzija, to ti mogu reći mig

Btw. ne znam iz koje serije je ovaj moj od 4A. Kao da sam si spojio na amp neki bezvezni posrebreni ili srebrni strujaš. Baš bez veze.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2017 u 19:16
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ček, ček ...
Mijenjao si osigurače na 220V, a strujaši su bauk? Šok i nevjerica mk2. Tebe čeka uzbudljiva audiofilska penzija, to ti mogu reći mig

Btw. ne znam iz koje serije je ovaj moj od 4A. Kao da sam si spojio na amp neki bezvezni posrebreni ili srebrni strujaš. Baš bez veze.
Mijenjao sam mrežne jer ih dCS-i drugdje niti nemaju. Nisu strujaši bauk. Doći će i oni na red. ne zaboravi da imam jako solidne DIY strujaše pa mi se i ne žuri. Uostalom, stalno nešto radim i guram zvuk naprijed.

Jučer mi postade jasno zašto su HiFi Tuning ziherungi tako vruća roba kod svjetskih audiofila koji o njima pišu ode radosnice i recitiraju psalme. Znao sam ja da je osigurač usko grlo u svakom strujnom krugu, s onom užasnom paučina niti od tko zna kakve legure. Naime, osigurač nije drugo nego namjerno oslabljeno mjesto u strujnom krugu kojim se nastoji postići koliko-toliko kontroliran prekid u slučaju abnormalno visoke struje kao posljedice kvara ili preopterećenja, a opet s ciljem sprječavanja veće štete ili nedobog vatre. Ukratko.
haha
Ali jedno nisam znao: da osigurači baš toliko pogubno utječu na zvuk. Ljudi moji, nije to mali apgrejd i bez rezerve ga proglašavam senzacijom, naročito u kontekstu uloženog i dobivenog. U klasi moje opreme, za te je pare nemoguće bilo što apgrejdati.

Obvezatno naručujem još 4 komada za moj Krell amp. Na mreži ima auto ziherung, ali zato su mu uvalili po dva na svaki kanal, na ulazu obje grane naponskih regulatora za ulazni dio ampa. Tu očekujem još čujniju promjenu nabolje. Kako rekoh, ja se od ovih malih čuda ne rastajem.
smijeh
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2017 u 19:30
Imam HiFi tuning na BADI DACu i USBu. Dobri su, svakako bolji od običnih. Na Alephu sam imao, a i sad je na tom Alephu, Sinergistic Research.
Poboljšanje s tim HiFi Tuning ziherunhima je osjetno, iako kod mene ne i spektakularno. Kad sam u Alepha stavio SR, to je već bio iznenađujući pomak na bolje. Btw. taj je bio usmjeren i to usmjerenje se čulo.
HiFi Tuninge sam kupio kad su bili na totalnoj rasprodaji i zadovoljan sam. Al da nemam drugih troškova, za sve komponente bih kupio Synergistic Research.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2017 u 19:41
Onda su vjerojatno HiFi Tuning Supreme još bolji. Samo sam bio škrt dati cca 40€ za komad. Iako, kad vidim (čujem) kamo to vodi... Mislim da će biti izgori mi kesa jer uz dva mala za digitaliju, trebam i 4 velika za Krell koji su još skuplji.

Kao i sve drugo, u svakom sustavu različito. Ali evidentno izvrsno. Čovječe, meni je to prosvjetljenje.

Btw, koju seriju HiFi Tuning-a si koristio? Početnu?

Editirao Apparatus - 27.srpanj.2017 u 19:45
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2017 u 20:38
Da, u svom Passu imam Synergistic Research ziherunga.
Najvažnije od svega je da još ni pregorel..

Ak Amigo veli da je s tim bolji zvuk onda je to tak.....

Šalim se....

Baš danas drbal po drvenoj kutiji gdje su interkonekti i sl. rezervne stvari i našel obični osigurač.....
....nek sam i dalje bude tam, jer je s ovim SR čujno bolje....       
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2017 u 21:00
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Onda su vjerojatno HiFi Tuning Supreme još bolji. Samo sam bio škrt dati cca 40€ za komad. Iako, kad vidim (čujem) kamo to vodi... Mislim da će biti izgori mi kesa jer uz dva mala za digitaliju, trebam i 4 velika za Krell koji su još skuplji.

Kao i sve drugo, u svakom sustavu različito. Ali evidentno izvrsno. Čovječe, meni je to prosvjetljenje.

Btw, koju seriju HiFi Tuning-a si koristio? Početnu?

Mislim da je početna serija. Srebrna žica, pozlaćeni kontakti. Za očekivatije dasu supreme još bolji. Ali opet velim, SR je bolji. HFT daje otvoreniji zvuk, no zvuk sa SR je bogatiji, gušći, nekako protočniji, ko da si poluotvorenu pipu odvrnuo do kraja.
    Moj HiFi
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2017 u 21:02

Ovaj uzeh za amp, ali se nije iskazao. Stoji u ladici već par godina. Ujedno me ohladio od kupovanja te bižuterije na slijepo. Ajde, kabel kupiš pa možeš prodati. ovo uglavnom završi u ladici i ćao đaci.
 Ko hoće možemo se menjati. haha

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,176 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike