Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Marantz SA8003 No Disc

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.kolovoz.2017 u 18:02
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Za finu mehaniku moze, al doslovce s vrha cakalice, nista za lanac od bicikla(s cim ga podmazujes?)

Ma zezam se, ne bih stvarno podmazivao s uljem za lanac.
Inače, najbolje je ovo:

Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.kolovoz.2017 u 22:44
Ja sam na suhom Finish line-u. Ne volim maziva koja privlace prasinu na lanac.
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2017 u 10:17
Očistio vodilice, nauljio s nekim uljem za finu mehaniku (piše da je za šivaće mašine) i za sada radi.
Nisam rastavljao jer to ne bi dobro završilo za Marantz, pa ako opet počne potražit ću ipak nekog majstora.
Hvala još jednom!
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
Brkati_sismis View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brkati_sismis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.kolovoz.2017 u 00:34
Ulje za lanac zna jako speći kad se osuši. Ulje za finomehaniku bi trebalo biti na bazi lana i to može dobro poslužiti. Znam imati problema s gramofonima u prostorima u kojima je suh zrak - sličan problem.
Marantz SR6008 /ASUS Xonar Essence St (DIY Klotz MC5000) /Technics SL-5310 (AT95) /MA Silver 10 (Inakustik LS 1102) ++++ JVC JR-S501 /SONY PS-X3 (ADC XLM) /KEF Carlton III /Technics SL-Q3
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.kolovoz.2017 u 18:42
Ma to ulje koristim za podmazivanje lanca, stavio sam tu sliku zato što je Gašo pitao čime podmazujem. Vodilice sam podmazao s ovim

Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2017 u 14:37
Originalno postano od strane člana: Brkati_sismis Brkati_sismis napisao:

Ulje za lanac zna jako speći kad se osuši. Ulje za finomehaniku bi trebalo biti na bazi lana i to može dobro poslužiti. Znam imati problema s gramofonima u prostorima u kojima je suh zrak - sličan problem.
Lanena ulja se pored terpentina upotrebljavaju u slikanju uljenim bojama. Upotrebljavaju se zato što se suše i zato suše boju, bez lanenog ulja pigmenti i uljene boje se nebi sušili. Ako neki precizan mehanizam poput sata želite uništiti samo kapnite na njega kap lanenog ulja.haha
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brkati_sismis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2017 u 17:36
Ajde ak ništa drugo, sprječava rak i dobro je za kosu

Ma zezam se. Otac mi je bio serviser za šivaće strojeve. Koristio je ulje na bazi lana, ali vjerujem da su bili u kombinaciji s nekom sintetskom ili naftnom bazom. Ovo mi za bicikl uvijek spekne i suši lanac. Treba možda pokušati silikonsku mast u spreju od Wurtha. Ta je dobra ako se koristi na plastičnim dijelovima, a kontam da i bolje kliže (staviti malo)
Marantz SR6008 /ASUS Xonar Essence St (DIY Klotz MC5000) /Technics SL-5310 (AT95) /MA Silver 10 (Inakustik LS 1102) ++++ JVC JR-S501 /SONY PS-X3 (ADC XLM) /KEF Carlton III /Technics SL-Q3
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2017 u 17:42
ccccccc, vidim ja da bi se tu eksperimentiralo na mojem Marantzu, pa će biti "operacija uspjela, pacijent umro"
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brkati_sismis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2017 u 18:28
A slušaj, svi se učimo pa bolje onda na tuđem, nego na svom

Ovu za silikonsku mast u spreju su mi savjetovali za automatiku na gramofonu. Ako treba (vidim blizu si) mogu ti dati da probaš.
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2017 u 18:34
Za sada radi, baš sam mu kupio par CD-a na Amazonu za nagradu, ali ako opet bude zezao javim se.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
PS Audio Nuwave dac
Forum: Audio komponente