Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuka solidnih RCA konektora za IC

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Preporuka solidnih RCA konektora za IC
    Objavljeno: 07.kolovoz.2017 u 13:30

Povećanjem broja uređaja u sistemu, pojavila se povećana potreba za IC kablovima. I ovaj put sam se odlučio za diy varijantu, gdje ce baza biti opjevani Klotz MC5000, inače mikrofonski duplo opleteni (bakrom) kabel koji se jako dobro snalazi u ulozi IC-a.

Problem nastaje kod odabira konektora, trebao bih neke koji ce biti u rangu vrijednosti cijelog kabela (1m klotza je 23 kn) i komponente koja se spaja (u ovom slučaju tuner plaćen 300 kn), stoga nemojte mi preporučavat wbt i slične audiofilske  konktore po cijeni od 300kn/par

Odustao sam od mora fake proizvoda sa ebaya (Nakamichi, wbt i sl) jednostavno mi treba korektan konektor po ok cijeni. MC5000 je ukupnog promjera 7mm, pa b bilo super kad bi izlaz konektora bio oko tog promjera i preferiram lemljenje umjesto šarafljenja.

Prosle konektore koji su stvarno ok sam kupio u čipoteci, ali to je bilo prije 8 godina, tako da ih danas koliko vidim nema.

Unaprijed zahvaljujem

Jango Fett:"Latin house je komercijala koja se pušta prije prelaska na narodnjake."
Na vrh
Bokinjo View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Bokinjo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2017 u 13:51
Pogledajte Neutrik ili REAN konektore. Meni su se pokazali odlični spojeni na Mogami.

http://www.neutrik.com/
http://www.rean-connectors.com/

Mogu se naći na ebayu već od 2-3 $ po komadu.
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2017 u 14:19
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2017 u 15:07
Znaš li kako ćeš ga terminirati obzirom na dvije žice i oplet?
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2017 u 15:24
Iskreno, pogledat cu kako sam to odradio na proslom IC-u, stvarno se ne sjećam kako je to točno odrađeno. Ali ne bi bilo lose mozda ponovit gradivo?

Jango Fett:"Latin house je komercijala koja se pušta prije prelaska na narodnjake."
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2017 u 17:22
Ako se ne možeš sjetiti, onda si lako moguće i fulao.
Pravilo je da se oplet ne koristi za prijenos signala već samo za oklop. Zbog toga klasični koaksijalci (jedna žica + oplet) nisu dobri za audio. Crvenu žicu spojiš s pinom konektora na oba kraja. Plavu žicu spojiš s masom konektora također na oba kraja. Oba opleta spojiš s masom (ili zajedno s plavom žicom) konektora samo na strani generatora signala, a na drugoj strani ne. Smjer čitanja slova ti može indicirati početak i kraj kabela.

Editirao Apparatus - 07.kolovoz.2017 u 17:26
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Kabel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2017 u 19:55
Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/252608323930
Izuzetno jeftino za ono što nudi!
Most Internet trolls are narcisstic, sadistic and psychopatic in nature.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2017 u 20:05
Ja bi izbjegavao MC5000. Zvuk mu je sirov i beživotan.
Radje Mogami ili Gotham cable.

Inace oplet se potpuno skida, a rca se spaja paricom iznutra.

Editirao Gašo - 07.kolovoz.2017 u 20:08
Na vrh
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2017 u 20:23
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ako se ne možeš sjetiti, onda si lako moguće i fulao.
Pravilo je da se oplet ne koristi za prijenos signala već samo za oklop. Zbog toga klasični koaksijalci (jedna žica + oplet) nisu dobri za audio. Crvenu žicu spojiš s pinom konektora na oba kraja. Plavu žicu spojiš s masom konektora također na oba kraja. Oba opleta spojiš s masom (ili zajedno s plavom žicom) konektora samo na strani generatora signala, a na drugoj strani ne. Smjer čitanja slova ti može indicirati početak i kraj kabela.

Ajmo reć da sam polovično odradio posao, crvena je spojena  sa pinom konektora, plava na masu, a opet je ostao nespojen.
Naravno, to se bude promijenilo priliko izrade novih kablova.

Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/252608323930
Izuzetno jeftino za ono što nudi!

Viđao sam vec te konketore koji cu cijeli od "Red Copper-a" pretpostavljam da je taj bakar nekako povrsinski tretiran, jer koliko znam čisti bakar na zraku dobije onu smeđe-zelenu patinu koja nikako nije dobra za prijenos analognog signala.
Inače konektori izgledaju vise nego dobri i cijena je postena. Svakako cu ih razmotrit.

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ja bi izbjegavao MC5000. Zvuk mu je sirov i beživotan.
Radje Mogami ili Gotham cable.

Inace oplet se potpuno skida, a rca se spaja paricom iznutra.

Meni MC5000 zvuči relativno ok, ali nisam ga bas nesto posebno usporđeivao sa sličnim kablovima u sluzbi IC-a, pa zato kazem relativno. Posto ce cijeli kabel ispasti jeftin, mislim da nije lose za bazu. Sad mi tek dolazi selidba sistema (i općenito života) u novi prostor, igranje sa akustikom novog prostora, tako da ce posluzit za prvu ruku. Na kraju price cu se malo poigrat za drugim kablovima i onda donijet zakljucak kakav je mc5000.

Gaso, nisam skuzio ovaj dio sa skidanjem opleta, to bi značilo da se cijeli kabel mora ogulit (vanjska izolacija) i onda mi ostaje samo unutarnja izolacija i sami vodiči?

MOlim te napisai na koje modele Mogamija i Gotham cabela si konkretno mislio, jer vidim da imaju svega i svačeg proteza

Editirao gadafi - 07.kolovoz.2017 u 20:29
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2017 u 21:07
Vjeruj mi MC5000 zvuci bezveze.

Skida se vanjska izolacija i oplet.

Parice iz Gothamovog GAC10 muticore-a, fantasticno za ICe ili interno ozicenje.

Jesi iz ZGa?

Editirao Gašo - 07.kolovoz.2017 u 21:08
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,270 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente