Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SET

Odgovori Odgovori Stranica  123 47>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: SET
    Objavljeno: 28.studeni.2017 u 13:09
Originalno postano od strane člana: Solo Solo napisao:

Ne znam da li je pojačalo što izmijenjeno u odnosu na model koji je bio predstavljen u Ljubljani? Tamo su uvjeti bili bolji što se prostora tiče i to se osjetilo u zvuku. Tako da treba to ipak poslušati u primjerenijim uvjetima od sajamskih...
Btw lijepo je da se naši proizvođači spominju i vani:

Bravo

Nista nije mijenjano na pojacalu od Ljubljane...
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 08:37
Originalno postano od strane člana: Solo Solo napisao:

Originalno postano od strane člana: ilimzn ilimzn napisao:

Usput, nakon toliko sajmova, covjek ne bi rekao ali jos uvijek se mozes iznenaditi.
Tko je bio u sobi, vjerojatno se pitao zasto nije poslozena po 'duljini' sto bi dalo vise prostora. Zvucnici bi morali biti nasuprot staklenoj stijeni ali izmedju nje i ostatka sobe bi bilo ni manje ni vise nego 3 sloja debelih zastora, sto bi rijesilo refleksije bolje nego u vecini stvarnih soba. No, tamo se nalazi jedna fotelja i jedan kutni polu-kauc, koji su doslovno zasarafljeni u pod i zid. Time smo u manjoj sobi izbubili cca 3-4 potenciojalno korisna kvadrata, cca cetvrtinu :(
Poslovica kaze, u bitku se ide s vojskom koju imas.
S druge strane, prostorije nemaju gole zidove, tako da t omozemo smatrati nekom vrstom akustiockog tretmana. Isto tako, rezultat je vjerojatno blizi realnoj situaciji u realnoj sobi.

Slažem se. Ne znam da li je pojačalo što izmijenjeno u odnosu na model koji je bio predstavljen u Ljubljani? Tamo su uvjeti bili bolji što se prostora tiče i to se osjetilo u zvuku. Tako da treba to ipak poslušati u primjerenijim uvjetima od sajamskih...

Bravo

jebate Žac eto nas u poznatom hifi časopisu, praktično na naslovnici!!
Na vrh
Solo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Solo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 07:15

Usput, nakon toliko sajmova, covjek ne bi rekao ali jos uvijek se mozes iznenaditi.
Tko je bio u sobi, vjerojatno se pitao zasto nije poslozena po 'duljini' sto bi dalo vise prostora. Zvucnici bi morali biti nasuprot staklenoj stijeni ali izmedju nje i ostatka sobe bi bilo ni manje ni vise nego 3 sloja debelih zastora, sto bi rijesilo refleksije bolje nego u vecini stvarnih soba. No, tamo se nalazi jedna fotelja i jedan kutni polu-kauc, koji su doslovno zasarafljeni u pod i zid. Time smo u manjoj sobi izbubili cca 3-4 potenciojalno korisna kvadrata, cca cetvrtinu :(
S druge strane, prostorije nemaju gole zidove, tako da t omozemo smatrati nekom vrstom akustiockog tretmana. Isto tako, rezultat je vjerojatno blizi realnoj situaciji u realnoj sobi.

Slažem se. Ne znam da li je pojačalo što izmijenjeno u odnosu na model koji je bio predstavljen u Ljubljani? Tamo su uvjeti bili bolji što se prostora tiče i to se osjetilo u zvuku. Tako da treba to ipak poslušati u primjerenijim uvjetima od sajamskih...

Bravo
Timbral listening
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.studeni.2017 u 12:39

Željko, nisam mogao doći na sajam, ali lijepo je čitati pohvale. Čestitam na još jednom sjajnom uratku. ClapNadam se da ću imati priliku pojačalo ubrzo poslušati u kontroliranim uvjetima.
    Moj HiFi
Na vrh
karlo84 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj karlo84 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.studeni.2017 u 22:24
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Pored svih onih fensi šmensi sustava od 'parstohiljada' eura moja žena zasjela u toj maloj sobi, neda se van i iskreno pita 'zašto mi ovo svira najbolje?' Ne kuži se u topologije niti cijene, ali reagira na emocije u glazbi. Kao referencu navodim golemo slušačko iskustvo iz najboljih svjetskih koncertnih dvorana klasične glazbe.

mogu se poistovjetiti s vasom zenom. mislim na utisak slusanja u toj maloj sobi, ne sa slusackim iskustvom. prekrasno
imam srecu da radim u blizini pa sam skocio na sajam pod pauzom, odmah u petak, pa nije bila guzva, tolika. nije mi se dalo vratit na posao.
kvragu i onaj glupi ugradjeni tabure ili sto vec. ista stvar i u sobi robertoshopa.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.studeni.2017 u 19:10
Originalno postano od strane člana: bepone bepone napisao:

ma dobro edison skuzio si sta sam mislio,  more i bolje od togahaha

Uvijek more bolje.   smijeh

Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.studeni.2017 u 16:23
ma dobro edison skuzio si sta sam mislio,  more i bolje od togahaha
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.studeni.2017 u 15:27
Originalno postano od strane člana: bepone bepone napisao:

svijet ide napred... nema vise kopija losih star ih topologija sa EL34 u izlazu... i ECC83 u preampu...

Bepo, sad bih ti rekao kamo ide svijet...  mrgud
A s ECC83 i EL34 da se napraviti dobro SE pojacalo. Ja napravio prema shemi jednog tonskog inzenjera/snimatelja. Ima 9W i dobro svira. Uostalom, cuo si ga na Triode festivalu u Sisku.

Ne moze se tvrditi da prije 30-40 godina nije bilo dobrog zvuka. Bilo je i dobrih i losih pojacala, kao i danas.

Na vrh
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.studeni.2017 u 12:04
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.studeni.2017 u 11:35
evo sad se vidjelo da SET moze biti vrhunski, tako da ne treba vise raspravljati u drugom smjeru tj unazad.
sva iskustva sazeta u ovoj temi, negativna vecinom,  govore i da su ostali SET na trzistu katastrofa/ili drek od dizajna, najvise radi slabo odabranih lampi u izlazu, slabih drivera i uzasnih transformatora.

svijet ide napred... nema vise kopija losih star ih topologija sa EL34 u izlazu... i ECC83 u preampu...
od ovog zeljketovog, ima i dalje, moguce bolje zvuceci SET, moze biti sa RF lampurinama sa 500w disipacije koji mogu glumiti centralno grijanje za cijelu kuci..haha to je mozda jos linearnije,takodjer rade uklasi A2, za pogon jedne lampe u izlazu treba dovesti snagu od 40-50W na ulaz resetke, znaci mali SET preamp od 50w samo za pogon :D :D , izlazi su od 100-200W snage, naponi su oko1.5- 2 kV, energija pohranjena u kondenzatorima je sa Una kvadrat i to moze stvarno biti bombasticno pojacalo sa ekstremnom dinamikom.. problem osim temperature i visokog napona stvaraju i izlazni trafici, velike C jezgre kostaju mozda 2-3.000 usd kom .. ukupna cijena ampa moze biti OD 10.000 usd na dalje..eto samo da se navede :D :D
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 47>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,178 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audiofil web
Što bi s forumom?
Forum: Audio komponente