Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SET

Odgovori Odgovori Stranica  <1 404142
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 sati 17 minuta prije u 13:04
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ja sam si pribavio i obnovio amplifikaciju koja me ne tjera da razmišljam o SET-u, lamapama ili bilo cemu drugom.

Ok. Onda si u prijevremenoj audiofilskoj penziji :)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 sati 49 minuta prije u 13:32
Nebi to tako rekao, sad sam u piku. Uzivam i samo brisem prašinu tu i tamo.

Više puta sam mjenjao kompletan sustav i naucio da sve što je odlicno ne treba dirati.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 sati 25 minuta prije u 13:56
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Nebi to tako rekao, sad sam u piku.

Pazi sam da ne odeš u clipping... haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 sati 9 minuta prije u 19:12
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

To bi bilo ono što nazivaju 'low level details' i ističe se kao jako važno u doživljaju sistema, a gdje SETovi briljiraju. Možda je prekompleksno, pa ne očekujem odgovor na pitanje... zašto i kako nastaju zvučnici koji trebaju kw da prosviraju?! Čak i kad govorimo o velikim sobama. Zašto se više uopće ne proizvode kvalitetna 'slabija' Solid state pojačala od 20-50W. 

Edit: U stvari me zanima da li manje osjetljivi zvučnici imaju nekih soničnih prednosti, ako su jednako kvalitetno izvedeni, nad visokoosjetljivim?
Briljiraju i tranzistorci. Doduše ne svi (glupost) kao ustalom ni svi cjevaši (glupost MkII). Ne znam uopće otkud ta floskula o finim detaljima na niskim glasnoćama t.j. da za to baš mora biti lampa. Još bolje singlended trioda. Kad je ta užasna glupost postala narodni običaj i zašto? Ne znam točno kad, ali svakako zbog neznanja i neinformiranosti, a audiofili su mahom jako zadrta i sujetna čeljad, redovito misle da znaju više nego što to u stvari jest i ako nešto nisu čuli i pojmili, onda to niti ne postoji.

Koji to zvučnik treba kW da bi prosvirao? Ne znam za takav. Iako shvaćam da si namjerno karikirao. Zvučnik kojemu trebaju stotine W (i dalje ne znam za takav) da bi propjevao, nije dobar. Ne samo to nego bi takav imaginarni (nadam se) bio obično smeće.

Solidstejti niske ili srednje snage već prilično dugo nisu u modi. U toj su raboti prednjačili Britsi. Kako sam već zilijun puta istaknuo, vrhunsko pojačalo mora biti univerzalno, dakle mora poput slavuja pjevati na niskoj glasnoći, ali i rokati s lakoćom koliko god treba. Pritom zvuk mora biti poput betona, t.j. karakter se ne smije mijenjati niti za dlaku od najtišeg do najglasnijeg. Također mora potjerati bilo kakav zvučnik s velikom lakoćom za što treba, moja iskrena sućut, brdo struje. Pogotovo za tektonski bas koji poždere barem 80% te fine energije. Isto tako, mora raditi relaksirano, ni blizu bilo kakvog ekscesa, a clipping... god forbid, to je potpuno nedopustivo. A i praktički ne može se dogoditi zbog strahotnog headroom-a. Nadalje, mora imati vrhunski autoritet, preciznost i kontrolu, a sve nabrojano nas vodi do svetoga grala audija: neutralnosti.

Ja ne kažem da nema puno dobrih pojačala svakojakih, ali ih je jako malo koja odgovaraju navedenom opisu. Nađe ih se i među cjevašima, ali su kuriozitet rariteta i upravo su bajoslovnih cijena i ni pod razno nisu SET.

Editirao Apparatus - 12 sati 49 minuta prije u 19:32
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 8 sati 57 minuta prije u 23:24
Ja na poslu imam u zidu rezije flush mount Genelece trosistemske, 2x12" po kanalu u bajsu+aktivni Genelec closed box sub od Kw, 1500w po kanalu glavni zvucnici, znamo pustit mjuzu u vecernjim satima na prilicno glasno da spusteni strop treperi, akusticki tretirana rezija.
Znam samo da se tu napojim slusno i odem s osmjehom.

Onda dođem doma i u manjem volumenu dobijem prilicno slican dozivljaj.

f**k hifi!! f**kign hifi!!
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 8 sati 52 minuta prije u 23:29
Ti veliki Geneleci su fakat odvratno dobro iskustvo, kad osjetis lakocu s kojom tih aktivnih 1500w raspoređenih po jedinicama opizdi sa savrsenim balansom i energijom.

https://www.genelec.com/support-technology/previous-models/1034a-control-room-monitor

Editirao Gašo - 8 sati 39 minuta prije u 23:42
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 7 sati 54 minuta prije u 00:27
Api, netko je davno pametno rekao kako se pojačalo i zvučnik obavezno moraju gledati kao cjelina. Zato će pojedincu s osjetljivim zvučnikom stotine wati i gomile struje biti potpuno nezanimljive, a nekome sa SF Extremom SETovi smijurija. I jedan i drugi mogu raditi da se ukakiš iako u vlastitom sistemu preferiram lampu jer potpuno zadovoljava potrebe mog uha i ništa mu ne fali, a zvučnik to dozvoljava. Naprotiv, sustav ima potrebnu 'magiju' i nema se čega sramiti u srazu s najboljima koje sam čuo. Ne zaboravimo da se nalazi u netretiranih 24 kvadrata dnevnog boravka. Što da radim s Levinsonom ili Krellom od 80 kila kad za tim nema potrebe? Nedavno smo kod mene imali slušanac kompa i ja. Dobro smo ložili (hint Santana - Abraxas), završili na crkvenim orguljama i to prilično glasno sa svega 30 Wati. Shvatili smo na kraju da nema potrebe za takvim frljenjem jer je sve tu i kad se sluša tiho ili na umjerenim glasnoćama. Možda mi se stavovi preokrenu kad preselim u dvostruko veći prostor?!
Tvoj sustav je impresivan, prostor također. Potpuno su mi razumljivi tvoji stavovi znajući kako i što slušaš. Stvarno nema potrebe da razmišljaš o ičemu osim o mjuzi i koga ćeš ugostiti. Volio bi samo da jednom poslušaš neki dobar SET i odgovarajuće zvučnike jer uho to voli. Znam da ti je mrska ona 'nikad ne reci nikad'.
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 2 minuta prije u 08:19
Pri ff ( forte fortissimo tj. najače )violina proizvodi 0,001 wata, flauta 0,013; tuba 0,28; cijeli orkestar 27wati ; činela sama 15 wati.
Koliko treba biti snažno pojačalo ? Sve jače od 30 wati je nepotrebnohm
Možda su stara i jaka pojačala relikt prošlosti. I auta su nekad trošila po 20 litara na 100 konja jačine
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 404142
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,158 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET
Forum: Audio komponente