Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SET

Odgovori Odgovori Stranica  <1 36373839>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2017 u 15:23
  Alex, jesu li to dojmovi sa jednokratnog slušanca ili se pohodilo više puta?

Do dobrog zvuka ima više puteva, a jedan je sigurno SET+visoka osjetljivost. Netko u tome nađe sve što mu treba, netko ne može bez panela, netko se kune u keramiku+cijevi, netko u višestazne mrcine sa "elektranama" ispred njih itd.

No, više puta bijah u situaciji da nešto negdje zvuči "vau", pa kad onda to doneseš doma i posvetiš mu se nekoliko dana ... više ne zvuči tako. Znam da Alex nije od jučer, ali ipak ... haha

Jednom prilikom kod Bože čuh one ogromne Hedlunde sa Lowtherima + neki Krklecov SET (mislim). U njegovoj najvećoj sobi to je odvaljivalo u smislu da je soba bila premala za te zvučnike. No, sam zvuk je bio jako dobar, osim basa koji kao da je malo kasnio i imao "boooom" efekt. To bi se moglo pripisati ovome ili onome, no u načelu takav zvuk bih mogao slušati (da se popravi bas). No, da bih bio siguran trebalo bi to dovući doma pa čuti, što nema smisla u 18m2.

Tu, dakle, onda dolazi ovo što Alex spomenu o veličini sobe, jer još bolje (i puno skuplje) što čuh od visokoosjetljivih zvučnika je bio neki Avangarde za 50k kn SH (ne sjećam se sa čime je radio, ali mislim da nije bio SET) ... odlično je zvučalo, ali opet, za to treba poprilična soba. Ne baš +40m2, ali u svakom slučaju veća nego mojih 18m2.

Ne, zvučnici za 50kn SH me ne zanimaju, ali recimo taj Hedlund, ako se dobro sjećam, nije ni blizu toliko skup, samo treba imati 40-ak kvadrata za njega. Krklec isto nije preskup, dakle može se za ne-puno love dobiti nešto jako dobro.
 Ajde, od Krkleca što čuh doma (preampova) nije me se baš previše dojmilo, pa vjerujem da bi nešto drugo moglo završiti umjesto njega, no da se toga naći po donekle sličnim cijenama.

A zašto toga nema više (što se ja obično pitam za panele)? Ako ništa drugo, veličina zvučnika i tražena veličina sobe su too-much za ogromnu veličinu ljubitelja dobrog zvuka.
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2017 u 16:45
Sten, dojam je sa jednog sluanja i svakako imas pravo, tesko je tako znati da li bi ostao isti nakon duzeg druzenja....medjutim, neke stvari sto sam cuo, zaista, ali zaista zvuce jako dobro...inace sam skeptik i nisam sklon donosenju zakljucka na osnovu prvog dojma....

Slazem se i za elektrostate, meni se dopadaju, no opet, folije, jaka pojacala, uskladjivanje basa, ili barem sve price oko toga su me uvijek sprecavale da nabavim jedan par...mozda ako proizvedu kakav koji se moze pogoniti set pojacalima? 

Sto se tice velicine zvucnika,evo link za ove koje sam slusao...nisu pretjerane velicine, a ni cijene...(poznajem tipa koji SF Amati drzi u cca  max 16m2, priljubljene uz duzi zid)
retro izgled i tehnologija....

Dapace, gledam i audio note, wlm, no taj koncept je svakako daleko maje zastupljen....sto mi je nejasno....generalno, to mi se cini kako daje bolji zvuk za manje love...ili je u tome kvaka? 
Losiji zvuk za vise para...

Ako tko zna za jos kakav primjer zvucnika, neka slobodno prijavi...

Editirao alexatpos - 08.studeni.2017 u 16:46
Na vrh
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2017 u 17:16
Probajte sa "Wolf Von Langa".u Google i kliknite na slike

Ovo je najstarija ideja (Altec Lansing sa aktivnim motorom) u najmodernijem pakiranju.

Drugi, malo prizemniji primjer bi bio Blumenhofer Acoustics.

Baš me zanima što mislite o ovako nečemu?

I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2017 u 17:56
De Vore Orangutana ima već 10ak godina urednik Stereophila i goni ga Shindoima....
Obično takvi zvučnici nisu preskupi, ne vjerujem da se gube u simfonijskoj klasici...a još manje kad to kaže Apparatus koji sluša Black Sabathe
Na vrh
zuzi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuzi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2017 u 19:54
Osim za Hrvatsku i Srbiju De Vore ima i distributera za Yugosferu. Vidjeti na njegovoj stranici. Tko zna kako mu ide prodaja tamo.
Zvučnici za SET - možda nešto od Auditorium 23. Nisam probao. Trenutno lagano u backgroundu /rekao bi Bajs lifestile/ svira SET sa VT-25, custom made OPT ima spojen na Wharfedale Diamond Aniversary.

Nije za ozbiljne hi endere.

Editirao zuzi - 08.studeni.2017 u 19:56
Think pozitiv stay negativ
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2017 u 20:38
Zu Audio?

Uvijek imajte na umu, jos nitko nije uspio zayebat fiziku., to je jedino realno, pustite price "cuo sam", "cinimise", i Zecicu se cinilo da bi dao pola zivota svog..

Editirao Gašo - 08.studeni.2017 u 20:41
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 13:32
Obzirom da je u temi izrečeno svakakvih izjava, evo malo štiva o Ayonu i Lumen White-u. Tek toliko da se zna:

Steven R. Rochlin of Enjoy The Music - " Best Sound" Ayon Lumenwhite -  RMAF High End Audio Show 2017 Denver, CO.

Ayon Audio and Lumenwhite keep getting Best Of Sound at shows from not just us, but from other mags too and so once again they don't disappoint.

The 2017 Los Angeles Audio Show - The Absolute Sound

Robert Harley on Electronics

by Robert Harley  | Jun 06th, 2017 
RH’s Best of Show

Best Sound (cost no object)

USA Tube Audio’s demonstration of the new Lumen White 25 Generation 4 speakers driven by Ayon electronics was spectacularly great, with wall-to-wall soundstaging. 

Close your eyes and you’d never know that you were in a hotel room.

Ayon Audio
Ayon Audio distributor USA Tube Audio presented the world premier of several new Ayon products; I’ll cover just the amplification. The system included the Ayon Spheris III preamplifier ($34,500) or alternately, the S-10 Network Streamer/Preamplifier ($8300). The all-tube components, housed in gorgeous chromed chassis, fed a pair of Ayon Orthos XS Gen 4 mono amps which drove the new Lumenwhite White Light 25 Gen 4 Anniversary speakers in one of the show’s best-sounding rooms.  

The 2017 Los Angeles Audio Show - 

The Absolute Sound

by  Neil Gader  | Jun 15th, 2017   NG’s Best Of Show - LA Audio Show 2017

Best Sound (cost no object): 

Most Surprising was the stunning Lumenwhite “White Light Anniversary ($69,000).  

Lumenwhite White Light “Anniversary” 
Do blondes still have more fun? If it’s a wood-veneer finish, Lumenwhite certainly thinks so. It premiered Generation 4 of its famous “White Light” speakers—the White Light Anniversary Reference ($69,000). The Anniversary Reference features the world’s first all-ceramic driver array in a radically advanced “pressure-and-flow-dynamics-optimized cabinet,” with numerous innovative technologies in an all-out assault on the state of the art in reference loudspeaker performance. Sonics were brilliantly fast and open. To my ear Lumenwhite’s latest generation of ceramic transducers was uncolored and possessed terrific dynamic output as well as sensitive micro-gradients. Driving the White Light were all Ayon components including the vacuum-tube CD-35 SACD streamer, S10 vacuum-tube streamer, Spheris tube preamplifier, and Orthos II Gen 4 mono amps.  

2016 - THE SHOW NEWPORT Robert Harley - The Absolute Sound   The Show Newport 2016 - Irvine California  "Best Sound" "Cost No Object" Ayon Audio Electronics with the Lumenwhite White Light Loudspeakers.   

Neil Gader - The Absolute Sound
The Show Newport 2016 - Irvine California  "Best Sound" "Cost No Object" Ayon Audio Electronics with the Lumenwhite White Light Loudspeakers.  

AYON AUDIO AWARDED "BEST SOUND" MUNICH HIGH END AUDIO SHOW 2017! 

AYON AUDIO AWARDED "BEST SOUND" MUNICH HIGH END AUDIO SHOW 2016!

AYON AUDIO AWARDED "BEST SOUND" MUNICH HIGH END AUDIO SHOW 2015!  

The newly introduced Lumen White White Light speaker from Switzerland ($70k) not only looked gorgeous, but also sounded fabulous driven by Ayon electronics and front end. 

Robert Harley - The Absolute Sound - 2016 
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 15:09
Bogme, za tu paru mora svirat taman da se zove Lame Crippled Audio. Najbolje da ne svira.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 18:19
Jedna prigodna Shushurinova mudrost idealna za  SET temu:  
'Also every topology has its limitations with the exception of single-ended. Single-ended has no limitations, only price points...Of course, with single-ended topologies incorporating tube output and triodes, I can explain the theory behind its lack of limitation but it is a very complex subject...'
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 18:27
Jedna osnovna mana SE ustroja je strujna nesimetrija. Dakle tesko da gura i vuce istom silom i brzinom svoj teret.
Pitaj Shusurina sto ima reci o tome.

Ljudi ce nakon etabliranja svog imena reci svasta da prodaju svoj proizvod, a malo tko ce im proturjeciti, posto su kupci trube za elektroniku i shvacanje principa rada.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 36373839>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,762 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Ljudovi pomagajte
Forum: Audio komponente