Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SET

Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 58>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2018 u 15:48
Hvala Edisone, iako mi je ponešto od napisanog i dosad bilo jasno, ja sam korisnik, a ne serviser, ili konstruktor.
Meni ovaj ultralinear više liči na poseban mod rada, jer nije ni pravi triodni, a ni pentodni. Nije mi logično da to ulazi u SET.
Vezano za negativnu povratnu spregu, koliko vidim po netu, o tome postoje različiti stavovi, naročito kod SET ustroja, ali ne samo kod SET-ova. Ne osporavam dobrobiti, ali postoje konstruktori koji se kunu u NPS, a i oni koji se kunu da valja izbjeći NPS. Ovi drugi očito imaju neke druge načine rješavanja problema.
    Moj HiFi
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2018 u 16:22
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Meni ovaj ultralinear više liči na poseban mod rada, jer nije ni pravi triodni, a ni pentodni. Nije mi logično da to ulazi u SET.

U SET-u nema ultralinearnog moda. SET je trioda u izlazu i to je to. Medjutim, ako imamo cijev s vise elektroda od triode, onda drugu mrezicu mozemo spojiti na anodu pa dobijemo nesto kao trioda. Ili tu drugu mrezicu napajamo nekim naponom pa imamo pentodu, ili je spajamo na poseban izvod na izlaznom transformatoru i imamo ultralinear. To je komporomis izmedju "finog rada" triode i vece snage pentode. Dakle, Alexovo pojacalo nije SET nego je SE pojacalo, tocnije paralelni single-ended (PSE).

Vezano za negativnu povratnu spregu, koliko vidim po netu, o tome postoje različiti stavovi, naročito kod SET ustroja, ali ne samo kod SET-ova. Ne osporavam dobrobiti, ali postoje konstruktori koji se kunu u NPS, a i oni koji se kunu da valja izbjeći NPS. Ovi drugi očito imaju neke druge načine rješavanja problema.

Pa nekog drugog nacina bas i nema, ili koristis povratnu spregu, ili ne koristis. A misljenja ima svakakvih, objasnio je to svojedobno prljavi Harry. NFB se dosta zloupotrebljava(la) i onda su rezultati takvi kakvi jesu, pa je tako i dosla na zao glas. Medjutim, ako se primjeni pravilno i s mjerom, moze pomoci. Ne treba od nje bjezati. Treba je koristiti da donese vise dobrobiti od stete. To nije lako, i tu se poznaju dobri konstruktori.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2018 u 18:19
Amigo, po netu ima svacega i svakakvih stavova, sto sa zdravim sto sa diskutabilnim temeljima.

Ako ne zelis ulaziti u dublje, onda bolje ne zapocinjati takve diskusije, pa onda, nisam ja konstruktor nego korisnik.

Lokane povratne veze se nalaze u gotovo svakom pojacalu, makar u papirima pise da je nema. Da nema je globalno
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2018 u 18:32
Zlouporaba povratne veze znaci to da se lose dizajniran sklop koji u biti pati od losih performansi, spasava povrarnom vezom, koja tada ima puuuno posla i sve skupa daje oke specifikacije ali loš zvuk, zato sto je bazni sklop los, spor, nelinearan... Kad se povratna veza koristi za korekciju sporog i nelinearnog sklopa, problemi se multipliciraju zbog sporog vremenskog odziva, pa dolazi i do paradoksa ispravljanja neceg sto se vec desilo, a realno se sljedeci signal ispravlja prethodnim signalom.
Jasno da je rezultat sr*nje samotakvo

Kada se ona primjeni u sklopu koji je dobro dizajniran, i koji sam po sebi ima odlicno ponasanje i performanse, tu povratna veza nema puno posla i sluzi samo za stabilnost u slusaju pogona zafrknutih tereta.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2018 u 19:02
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Amigo, po netu ima svacega i svakakvih stavova, sto sa zdravim sto sa diskutabilnim temeljima.

Ako ne zelis ulaziti u dublje, onda bolje ne zapocinjati takve diskusije, pa onda, nisam ja konstruktor nego korisnik.

Lokane povratne veze se nalaze u gotovo svakom pojacalu, makar u papirima pise da je nema. Da nema je globalno
Ultralinear nije SET. To je ono što je bitno u ovoj priči. A to me kopkalo čim sam pročitao.

A kaj se tiče negativne povratne veze, Ayon se npr. hvali da je nema. Ne piše da nema globalne, nego da je nema. Možda misle na globalnu, koja vjerojatno i je veći problem. Možda ih pitam, kad mi bude usput.
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2018 u 19:15
Nema globalne, ali lokalne postoje.

Da, ovo nije single ended trioda, ali je single ended ustroj, iako mozda nema jednu lampu, nego tri ili vise u paraleli pa mozda nije ni single.

Editirao Gašo - 20.ožujak.2018 u 19:24
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2018 u 07:52
Vidim da i Mastersound kaže kako im je negative feedback 0 dB, osim kod ulaznih integriraca.

Može li se globalna NFB izbjeći predimenzioniranjem sklopova?

Editirao amigo - 21.ožujak.2018 u 08:02
    Moj HiFi
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2018 u 08:03

Ne.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2018 u 09:05

Vidim da i Mastersound kaže kako im je negative feedback 0 dB, osim kod ulaznih integriraca.

Pa kaj sad, jesi korisnik ili konstruktor?

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2018 u 10:47
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Pa kaj sad, jesi korisnik ili konstruktor?

Moj HiFi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 58>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,225 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET