Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SET

Odgovori Odgovori Stranica  123 39>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: SET
    Objavljeno: 12.rujan.2017 u 19:01
Vjerojatno sam spavao na satu ili me tada nije toliko zanimalo no ne primijetih da se ovdje išta ciljano pisalo o SET pojačalima. Moram primijetiti da u razgovoru dosta starih iskusnjara promovira single ended triodno kao nešto vrlo blizu audiofilskom svetom gralu, pa otuda i moj interes prema ovoj temi. Slušao sam ponešto toga i mogu se složiti da tu definitivno ima one 'magije' usprkos nekim otegotnim okolnostima koje bi mogle odvratiti namjernika od razmatranja takvog pojačala. Tu mislim na male izlazne snage takvih pojačala koje traže impedancijski pitomi i dovoljno osjetljiv zvučnik, izbor i cijene dobrih cijevi gdje je samo nebo granica, a često se može pročitati, smanjeni frekventni raspon i visok šum SET pojačala kao problem. S druge strane tu su zvukovne osobine za koje bi mnogi dali ruku i nogu. Čitam da je im je osnovna prednost jednostavna topologija s vrlo kratkim putom signala, pa otuda takva prirodnost i spoj slušatelja s glazbom. Vidim da ima varijanti s 211, 845, 300B, 6c33, 52B, 62B cijevima...pomoglo bi malo teorije, za i protiv jer mislim da će jedno od mojih sljedećih pojačala biti upravo SET, pa da polako počnem skupljati informacije i iskustva. Slušao sam Tatamatine Antique Sound Labs, nadam se čuti Amigov Ayon Crossfire, možda Krklecove 211...  Ima li tko što reći na ovu temu?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2017 u 19:10
Spavao si jako dugo.

SET je princip rada, i nikakava garancija za bilo sto.

Osobine i razloge koje si naveo nemaju veze s nicim, vjerojatno zato sto si ih sakupio od ljudi koji u biti ne znaju o tome nista vise od tebe.

Kod lampaša opcenito, najvecu ulogu u zvuku imaju prilagodni audio transformatori, odnosno njihova kvaliteta, odnosno prilagođenost određenom aktivnom sklopu, odnosno spretnost konstruktora da odžonglira dobar balans između kompromisa, jer trafići su upravo to, balansiranje u kompromisima.

Editirao Gašo - 12.rujan.2017 u 19:16
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2017 u 19:31
Partibrejkeru. Moji zaključci su statistički potpuno opravdani. Od 100 pojačala koja sam poslušao 2 su bila SET i oba su radila odlično. To mogu reći tek za 3-5% ostalih...
Karikiram, ali ima nešto u tome.
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2017 u 20:09
Zaboravio si GM-70 navesti da
Ja ću ti iz iskustva reći da Single Ended u triodi i kada još tome dodaš da su sve cijevi direktno grijane, onda ti to dobiva atribut DHT, to je posao.

Pokojni Harkonen (Dražen) me uvijek nabrijavao na DHT i ostvario sam si to.

Nisam ti ovdje ništa teorije pričao jer je imaš skoro na svakom koraku, ali mogu ti reći da se ne mičem od cijevnih pojačala.

I zadnje, spremam podosta veliki upgrade svojih monoblokova s kojim očekujem još niži THD i nešto višu izlaznu snagu. S jednom cijevi po kanalu očekujem ~35W s vrlo prihvatljivim izobličenjima. Kod Gaše smo mjerili 32W u sadašnjom konfiguraciji, nije bilo klipinga ni na 40W, ali je THD bio dosta visok.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2017 u 20:40
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Ima li tko što reći na ovu temu?
Ja ću kratko: zijev.
Umoran
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2017 u 21:33
Originalno postano od strane člana: Flikoman Flikoman napisao:

Zaboravio si GM-70 navesti da
Ja ću ti iz iskustva reći da Single Ended u triodi i kada još tome dodaš da su sve cijevi direktno grijane, onda ti to dobiva atribut DHT, to je posao.

Pokojni Harkonen (Dražen) me uvijek nabrijavao na DHT i ostvario sam si to.

Nisam ti ovdje ništa teorije pričao jer je imaš skoro na svakom koraku, ali mogu ti reći da se ne mičem od cijevnih pojačala.

I zadnje, spremam podosta veliki upgrade svojih monoblokova s kojim očekujem još niži THD i nešto višu izlaznu snagu. S jednom cijevi po kanalu očekujem ~35W s vrlo prihvatljivim izobličenjima. Kod Gaše smo mjerili 32W u sadašnjom konfiguraciji, nije bilo klipinga ni na 40W, ali je THD bio dosta visok.

Nije bilo namjerno, ne znam baš previše o tematici. Samo njušim da bi tu moglo biti nečega.
Kažeš DHT? Pogledat ću što to točno znači. Ja ti nisam baš previše strpljiv s lemilicom, pa zato gledam gotove stvari, ali svakako me zanima kako to tvoje radi i koliko daleko dobacuje.  Zašto trebaš još snage? Zvučnik traži ili onako...
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2017 u 21:36
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ima li tko što reći na ovu temu?
Ja ću kratko: zijev.
Umoran

Kaj ti zijevaš? Pusti si progresivni dojče šteker da ne zaspišhaha
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2017 u 21:51
SET zvuk je najprirodniji koji sam čuo. Tu je i D'Agostino (ne i Krell), možda i još neka bijesno skupa pojačala.
Naravno, između SET pojačala ima mnogo razlika, ali i poveznica - prirodnost, tj. savršeni timbar, transpsrentnost itd.
300B cijevi neće imati kontrole nad tvojim zvučnicima. Za tvoje zvučnike trebaš 845 paralel single ended, ili 62B/82B single ended.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2017 u 22:14
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

...prirodnost, tj. savršeni timbar, transpsrentnost itd.
Svojstva zaista dobrih pojačala, jednako tako i tranzistoraca.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2017 u 22:53

Partibrejkeru. Moji zaključci su statistički potpuno opravdani. Od 100 pojačala koja sam poslušao 2 su bila SET i oba su radila odlično. To mogu reći tek za 3-5% ostalih...
Karikiram, ali ima nešto u tome.
Ako si ih ti poslusao 100 onda sam ja 2000.

Nego, sve divno krasno, al nešto mi smrdi u kupaoni, sad bi i ti SET na keramiku.
Normalno, nista novo. Imate tvrde zvucnici koje zele meko pojacalo., barem kaj se damping faktora tice i hrpe parnih harmonika, inace krpa.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 39>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,738 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Deklarirana snaga pojačala
Forum: Audio komponente