Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

USB ili NAS ili..

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: USB ili NAS ili..
    Objavljeno: 29.rujan.2017 u 09:37
Evo jedna dilema...znači Marantz NA6005...network plejer je u pitanju....

Ono kaj me zanima je  da li bi reprodukcija datoteka u teoriji trebala biti kvalitetnija korištenjm USB ulaza (recimo možda zbog brzine pristupa?)ili pristupanjem datoteka putem mreže ili možda uštekavanjem media plejera u optiči ulaz (Tvix Slim S1)?

Naime moja biblioteka mjeri nekih 50GB te današnju USB to pohranjuju bez problema....pa me kopka ima li smisla ulagat u neki server ukoiko kvalitetom ne dobivam nešto mjerljivo....
All this moment will be lost in time like tears in the rain...
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2017 u 10:00
Bolje uloži u dobar usb kabel.
    Moj HiFi
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2017 u 10:04
Možeš malo pojasniti? Zašto usb kabel? misliš na eksterni disk ili...?
Na vrh
Kabel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2017 u 11:21
USB
Most Internet trolls are narcisstic, sadistic and psychopatic in nature.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2017 u 11:39
USB stick u NA6500
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2017 u 11:39
Originalno postano od strane člana: TomC TomC napisao:

Možeš malo pojasniti? Zašto usb kabel? misliš na eksterni disk ili...?
Mislio sam da imaš usb disk. Ako imaš stick, onda kabel ne treba.
    Moj HiFi
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2017 u 11:44

Ono kaj me zanima je  da li bi reprodukcija datoteka u teoriji trebala biti kvalitetnija korištenjem USB ulaza (recimo možda zbog brzine pristupa?)ili pristupanjem datoteka putem mreže

Na Pioneer N-50 mi je kratkim QED kabelom uštekan 3,5" USB disk na kojem je FLAC. Prije par dana sam uzeo Synology DS216j do kojeg vodi 15-tak metara UTP-a preko dva switcha. Logika govori da to ne može biti isto, ali ovako na prvo slušanje nema razlike. Nisam baš testirao, jer sam u gužvi ovih dana, pa javim dojmove kasnije, a ti se strpi do tada.
Probaj s kompa, znači ne USB kabelom u Marantz, nego preko mreže. Treba ti foobar i foo_upnp plug-in, onda ti player vidi komp kao NAS.
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2017 u 13:25
Prva ideja je bila 3,5" disk na usb..međutim nekako ne volim da stvari vire bespotrebno, također logika "manje je više" me također motivirala da razmišljam o direktno USB uštekavanju bez kablova..a još kada sam uočio ove gotovo pa nevidljive malce...https://www.elipso.hr/informatika/usb-flash-memorija/SANDISK-SDCZ43_064G_GAM46/ sam zagrizao. 

Jedno me muči taj dio vezan za mogućnost degradiranja signala iz bilo kojeg razloga..iako sam u međuvremenu malo čačkao i iščačkao da je brzina pristupa datoteka putem USB-a u pravilu višestruko veća od klasičnog pristupa mrežom...

Nino zntaiželjan sam da čujem iskustva s tim Synology NAS-om jer se i meni motao kao opcija. Također mi je i fanless opcije bila na pameti od QNAP HS-251...

Na vrh
goddard234 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goddard234 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2017 u 14:33
Ja koristim dva veća USB sticka utaknuta u Raspi....nazivno dakle 96 Gb.Imam još gro mjesta, zapravo, a albuma more - a mogu i ovaj jedan od 32 gige zamijeniti sa većim, ako baš odlučim zripat baš sve CDove iz kolekcije.
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.rujan.2017 u 08:32
Originalno postano od strane člana: nino nino napisao:

Ono kaj me zanima je  da li bi reprodukcija datoteka u teoriji trebala biti kvalitetnija korištenjem USB ulaza (recimo možda zbog brzine pristupa?)ili pristupanjem datoteka putem mreže

Na Pioneer N-50 mi je kratkim QED kabelom uštekan 3,5" USB disk na kojem je FLAC. Prije par dana sam uzeo Synology DS216j do kojeg vodi 15-tak metara UTP-a preko dva switcha. Logika govori da to ne može biti isto, ali ovako na prvo slušanje nema razlike. Nisam baš testirao, jer sam u gužvi ovih dana, pa javim dojmove kasnije, a ti se strpi do tada.

Evo ispravak, logike nema, razlike ima. NAS zvuči bolje.
Kako? Zašto? Koji je smisao života? Kuda idemo? Zašto kamikaze nose kacige?
Pojma nemam!
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,165 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se
Dobar dan
Forum: Audio komponente