Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Marantz PM16

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
casper40 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj casper40 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2017 u 00:56
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Prvo, ocistiti spoj u mjernoj kutiji uzemljivaca. Sine/nosaci ocito nisu spojeni na uzemljenje a morali bi biti! Ako to ne pomogne neka elektricar kratko spoji dolaznu nulu i uzemljenje u KPO. Kod tebe je teren zemlja i podosta vlazan tako i obican komad zice je dobro uzemljenje (malo karikiram, bitno drugacije je u Dalmaciji). Jedino je problem kaj si blizu trafo-stanice pa se dogadaju svakojaka "cuda" koja se kroz mrezu inace i izgube. Nemoj nista sam isprobavat, spajat, odspajat! Ostavi to strucnoj osobi! Javi rezultat .
BTW prakticki smo susedi, izmedu je samo Jakusevec! proteza

Ne znam kaj da čistim kad su instalacije stare 7-8 god.
To će morat doć majstor pogledat a kaj se tebe tiće sused, dobro si došao na šalicu druženja i slušanac mog skromnog sistema da
Casablanca III, Marantz PM15S2, Marantz SA11S1, Pro Ject RPM Carbon
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2017 u 07:58
Originalno postano od strane člana: casper40 casper40 napisao:

Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Prvo, ocistiti spoj u mjernoj kutiji uzemljivaca. Sine/nosaci ocito nisu spojeni na uzemljenje a morali bi biti! Ako to ne pomogne neka elektricar kratko spoji dolaznu nulu i uzemljenje u KPO. Kod tebe je teren zemlja i podosta vlazan tako i obican komad zice je dobro uzemljenje (malo karikiram, bitno drugacije je u Dalmaciji). Jedino je problem kaj si blizu trafo-stanice pa se dogadaju svakojaka "cuda" koja se kroz mrezu inace i izgube. Nemoj nista sam isprobavat, spajat, odspajat! Ostavi to strucnoj osobi! Javi rezultat .
BTW prakticki smo susedi, izmedu je samo Jakusevec! proteza

Ne znam kaj da čistim kad su instalacije stare 7-8 god.
To će morat doć majstor pogledat a kaj se tebe tiće sused, dobro si došao na šalicu druženja i slušanac mog skromnog sistema da

O-da, kod tebe je ipak prevec vlage u zraku. I ako je jos spoj napravljen bakrom i aluminijem, kud veceg veselja hrdi mrgud . Za 1 godinu ode spoj kvragu...
Za slusanac sam uvijek spreman da
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
casper40 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj casper40 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2017 u 10:31
Ekipa traži se meštar za popravak pojačala.
Moj Marantz PM16 je počeo pucati prilikom gašenja i to dosta jako i nezgodno.
Relej prilikom paljenja odradi sa zakašnjenjem i to je kao i prije a prilikom gašenja isključi nakon što pukne u zvučnicima.
Ja sam mjerio multimetrom na izlazu napon i u datom trenutku gašenja multimetar kaže 1,6-1,8V na izlazu.
Pojačalo radi bez problema i svira super.
Htio bih da to pogleda netko tko ima volje i znanja da mi točno kaže što je problem, service manual imam ja.
Ako ima zainteresiranih koji se bave time ja bih bio zahvalan.

Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2017 u 11:56
Najavi se.
Na vrh
casper40 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj casper40 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2018 u 15:47
Pozdrav ekipa, na izlazu zvučnika imam problem sa pucanjem pa je poštovani član Altus mjerenjem zaključio da rele kasni sa zatvaranjem.
Njime upravlja čip TA7317P i rele je G5-2-H1 24V.

Ovim putem pitam/molim ukoliko netko ima za prodati navedeno bio bih više nego zahvalan.
Ebay je zadnja opcija jer se dosta čeka a pojačalo je rastavljeno pa da ne smeta čovjeku 2-3 tjedna čumez doma.

Hvala,
Igor
091/3463 508
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2018 u 17:12
Reley kasni, to je dobro da kasni. Dali ste ustanovili da je pojacalo stabilno i nema problema sa DC offsetom i ostalim nepravilnostima?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2018 u 17:14
Reley je pasivna komponenta pa radi ili ne. Elmatis nema taj cip? Pogledam po ladicama.
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2018 u 18:35
ima i Elmatis i Tevetron bar na webu pise da ima,istina u tevetronu je krivo deklariran,relay isto ima pod drugom oznakom,stavi u trazilicu DPDT 24V i naci ces ili odnesi fizicki relay u bilo koju od spomenute firme,,iako kao sto je  vec receno moglo bi biti sasvim nesto drugo kao uzrok problema..

DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2018 u 18:40
Nasel u Elmatisu. Fala.
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2018 u 18:43
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

ima i Elmatis i Tevetron bar na webu pise da ima,istina u tevetronu je krivo deklariran,relay isto ima pod drugom oznakom,stavi u trazilicu DPDT 24V i naci ces ili odnesi fizicki relay u bilo koju od spomenute firme,,iako kao sto je  vec receno moglo bi biti sasvim nesto drugo kao uzrok problema..

Sudeci po skopu, chip kasni 30 ms minimum, sa gasenjem releja. Taman da produ prelazne pojave do zvucnika...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
HiFi Tuning osigurači