Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Elementi skretnice

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 10:38
Originalno postano od strane člana: Tornado Tornado napisao:

E, zbilja!!! Kad smo kod maka i konca Jel ti poznat onaj iz Bjelovara koji je u DCS-u mjenjao trakasti kabel od bakra i stavljao ručno napravljeni od srebra?

Ha? Šta je radio? Koja munjara, ne bih mu bio u šlapama. Bolesnik.
haha

Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 11:45
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

E, zbilja!!! Kad smo kod maka i konca Jel ti poznat onaj iz Bjelovara koji je u DCS-u mjenjao trakasti kabel od bakra i stavljao ručno napravljeni od srebra?

Ha? Šta je radio? Koja munjara, ne bih mu bio u šlapama. Bolesnik.
haha

Aaaa, ipak si cul za njega! zlatni_zub
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 11:47
Čuju se takvi i do Zg, pa i dalje haha
Na vrh
Tornado View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tornado Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 12:07
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Čuju se takvi i do Zg, pa i dalje haha
Da bude još i gore. Optužuju druge za istjerivanje maka na konac, a oni su tri puta gori. To je valjda zato što ili nisu svjesni svojih poremećaja ili su ih i svjesni, pa se skrivaju skrećući pažnju na druge...
Na vrh
Tornado View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tornado Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 12:16

Što se tiče kondova u skretnici stavit ću Ruske PIO, a ti su mi za Zobel preveliki i preteški da bi visili sa konektora drivera ili se kotrljali u kutiji kako bi bili što bliže midbasovima.
Ja s baćuška papirima u ulju imam prekokrasnog iskustva. Odlične stvari i vjerojatno bolje od većine izvikanih i u audiofila cijenjenih zapadnih izvedbi kapacitivnih smotuljaka. Budući je samorazumljivo da je mehanička izvedba i čvrstoća zv. skretnice (izostanak roštanja i daleko bilo rezoniranja...) od krucijalnog značaja, treba je shvatiti poput prioriteta broj jedan. 

Čito sam Puškina u krevetu do dva ujutro.
haha

O.K. dečkovi!
I kod mene će svi kondovi biti na hrpi, no uvijek želim izvući maksimum. Smatram da par teoretskih poboljšanja koja se u praksi ne mogu čuti ukupno i mogu donjeti neka sitna čujna poboljšanja, pa zašto ih eventualno i ne izvući?
Kupio sam odgovarajuću količinu PIO K75 kondova sa namjerom da ih uparim za stereo, a od kusura da si složim skretnicu za HT centar, na kojem mi je trenutno i fokus.
Tada nisam razmišljao o Zobelu, a i da jesam PIO ne bih došao u obzir iz razloga koje sam naveo.
Idem baciti oko koliko košta Mundorf.
Ap, i ja sam čitao Zločin i kaznu (od Dostojevskog za one koji ne znaju) i to dva puta Na prvom i na drugom popravnom roku, i vidiš do kuda me to dovelo.
Nemam love niti da si kupim 10 deka Duelunda, a kamoli nešto više.
Poučak: "Djeco za lektiru čitajte Audiofil.net". Bit ćete pametniji. 
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 12:19
haha
Nije bila optužba nego dobronamjerna konstatacija. I ja sam puno puta postupao racionalno pa poslije vadio sasvim dobro i stavljao kadifu jer sam stalno razmišljao zašto nisam pa makar i ne imalo veze ni sa čim. Predložio sam jednostavnije rješenje ili preveniranje nepotrebnih muka. Svugdje zatuci dijelove do yaya koliko god možeš i mirno spavaj. Ili ukratko: ne traži racionalno u bezumlju.
haha
Kad sam se koji put zatekao s lovcima, ribolovcima, auto tjunerima i inim frikovima pa slušao njihove šprehe, uvijek sam imao opravdan dojam da su to samo mali izviđači spram audiofila. Bilo je ovdje i onih koji su nakon oblika strujnih štekera bili na pragu slušanja i njihove boje. Nakon toga se čovjek osjeti nekako zdrav iako je audiofil pa je dobro da ima i takvih.
haha

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 12:24
U međuvremenu uletio i drugi post. Čovjek picajzlira s PIO u skretnici za HT. Oh, kako sam ja u stvari zdrav.
haha
Što se pak Fjodora Mihajloviča tiče, pročitao većinu relevantnog pa i Zločin, ali ne po kazni kao ti nego slobodoumno. 
Pozadinahaha
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 13:31
Tolstojevski rules!!
Vedran The Zmaj
Na vrh
Tornado View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tornado Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 15:55

U međuvremenu uletio i drugi post. Čovjek picajzlira s PIO u skretnici za HT. Oh, kako sam ja u stvari zdrav.
haha
Što se pak Fjodora Mihajloviča tiče, pročitao većinu relevantnog pa i Zločin, ali ne po kazni kao ti nego slobodoumno. 
Pozadinahaha
Škicnuo Mundorf... tridesetak Eura za ono što mi treba. Mislim da ću prvo po kilu bakalara. Treba mi Omege 3 da bih bio još pametniji nego što sam sad, pa ću trezveno razmisliti nakon dvije litrice crnjaka što ću...
Nije teško slušati lovačke priče ako lovci budu učinkoviti i napravi se neki saftić sa njokima i dobro se zalije.
Kod mene su neki dan bila dva bratića, i odčepili su priču o Masonskim ložama. Prvo mi se glava vrtila od jednog do drugog, a onda me je zabolio vrat. O tome koliko su bili dosadni ne trebam niti pričati. Pala mi je na pamet ideja da idem poslušati Floyde ili barem Straitse kako bi mi se vrat fiksirao, no to bi bilo nepristojno. Onda sam udario po crnom i bijelom. Ja sam bio domaćin, pa nema smisla da ja popijem čašu jer bi se onda gosti mogli sramiti popiti koju čašicu više. Nakon degustacije svih vrsta koje mi je bratić donio bilo mi je lijepo...
Kad sam legao jedina pjesma koju sam čuo, a da linija nije radila bila je ona od Prljavaca: Zaustavite zemlju, silazim". A zemlja nikako da se zaustavi.
Jedino na kraju nisam bio siguran koja loža je bila u pitanju, Masonska, prednja, zadnja, ili možda ona u rezervoaru?
Kod teorija drugih interesnih tabora dobro dođe blizina nekog destilata. Čovjek se lakše uklopi i shvati poantu priče.  Ako konzumira i odgovarajuću količinu može i on reći pokoju pametnu na tu temu dapače preuzeti i glavnu riječ.
Što se tiče papirića u ulju od masne lepinje ugrađenih u HT.... To je reciklažni otpad. Jeftinije mi je bilo kupiti više neuparenih nego odgovarajuću količinu uparenih samo za stereo. Dakle kondovi u HT centru su ostali nakon uparivanja i nemaju međusobno nikakvog para.
Audiofili su posebna vrsta pacijenata, a audiofili samograditelji su ipak klasa u klasi. Oni kad počnu sa samogradnjom zvučnika na bazi jeftilena misle da su njihovi zvučnici bolji od polovice zvučnika visoke klase. Kad se malo tobože uozbilje i skupe neku lovu za referentne drivere njihova samogradnja je nešto neponovljivo i nenadmašno. Oni su ipak veliki audio stručnjaci, a iza sebe imaju veliko iskustvo pravljenja dva para zvučnika od kojih niti jedan nije svirao kako treba.
Još gori od njih su audiofili koji samoinicijativno čitaju Puškina, Dostojevskog ili tako nešto.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 16:53
Pih, što se hatea tiče, davno sam zaključio da umjesto kupovanja i instalacije skalamerije, dobijem vrlo sličan efekt kad se dobro naločem. Budući se ne naločem često, to idealno koincidira s rijetkom potrebom uživanja kućnog bioskopa. Jedino što ako pretjeram s etanolom cinkronizacija nije idealna. Gladam kultnog Mad Maxa, a čujem Teksasčejnsoumasakr. A nekad i bitku na Marici (fijuču buzdovani, žabe i tarabe).
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,168 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Pomoč za prvi stereo sistem
Forum: Audio komponente