Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuka (semi) retro (pret) pojačala

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Zoll View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoll Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2017 u 18:16
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Originalno postano od strane člana: Zoll Zoll napisao:

Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

Izuzetno dobre snimke su od prezentera audio opreme, kompilacije Naim 1-6, Dali, Burmester,
Nikad, ponavljam nikad ne upotrebljavajte "Izuzetno dobre snimke od prezentera audio opreme", zato što služe za prodaju opreme, i dobro se čuju i na radiju moje babe. To većinom nisu dobre snimke. 

Oksimoron (grč. oxýmōron: oxys = oštar + moros = tup) je jezična figura (posebna vrsta antiteze) u kojoj se spajaju dva nespojiva, kontradiktorna pojma (antonimi).

Snimke prezentera nevaljaju jer se dobro čuju  na babinom radiju.
Ali bi snimke valjale da se čuju loše na babinom radiju.

Sinteza bi bila da se na dobroj hifi ništa ne smije dobro čut jer snimka onda ne valja haha

Nemoj Glava samo sa sintezom, ostat ćeš bez oxys, a ostat samo ono drugo. Evaluiraš li ti sistem slušajući te samplere iza kojih ništa ne možeš reći o kvaliteti sistema osim da se dobro  čuju duboki, srednji i visoki a fidelityja ni u tragovima? 

Ili možda da pokušamo pomoći čovjeku i predložimo mu da sluša samo onu glazbu koja dobro radi na tiho, a ostalo zaboravi. Clown
prava hifa svijetli u mraku
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2017 u 19:03
Najbolje bi bilo da si svi izvučete 2. album Azre i poslušate stvar: Uvijek ista priča
Svejedno jel ploča, prvo izdanje CD-a ili remaster koji i te kako različito zvuče, ovdje je ipak bitan tekst, bezvremenski kao i većina Johnnyjevih pjesama. Uvijek ista priča - to je nazivnik svake teme na ovom forumu: uvijek se završi barufom

Editirao jerga - 12.listopad.2017 u 19:05
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2017 u 19:10
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Najbolje bi bilo da si svi izvučete 2. album Azre i poslušate stvar: Uvijek ista priča
Svejedno jel ploča, prvo izdanje CD-a ili remaster koji i te kako različito zvuče, ovdje je ipak bitan tekst, bezvremenski kao i većina Johnnyjevih pjesama. Uvijek ista priča - to je nazivnik svake teme na ovom forumu: uvijek se završi barufom

Dobar haha
đez je limunada

Na vrh
parabolis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2017 u 07:15

Ili možda da pokušamo pomoći čovjeku i predložimo mu da sluša samo onu glazbu koja dobro radi na tiho, a ostalo zaboravi. Clown[/QUOTE]

Postavljac teme je , barem moje skromno misljenje, dobio nekoliko predloga, sta i kako.

Bez potrebe se opet komplikuje sve........

Umoran

Grundig cd 35,Theta dsp pro progeny dac converter, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 cevima, Kef 103.4
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2017 u 10:20
Trljibrlji šta i kako. Ubilo se. Trebao bi kupiti drugo pojačalo ili birati saftnije snimke ili dodati subac? Ubilo se mkII.

Dakle, kako je Pule spominjao, ljudsko je uho fascinantan instrument, ali je sve samo ne linearno. Ponovimo: pri niskim glasnoćama najglasnije čujemo srednje, a duboki i visoki su potisnuti. Naravno da nisu i to je subjektivno jer je takva karakteristika uha. Nekoć su amplifikacije svih vrsta imale cijelo čudo kontrola pa i obvezatni loudness. Prekidač (u osnovi forma primitivnog R-C ekvilajzera) kojim je korisnik pojačao niske i visoke ili stišao srednje, kako god, kod tihog slušanja i tako zavarao uho. Naravno, za normalno slušanje, tu je stvar valjalo i isključiti. Neki su uređaji imali i potove za glasnoću s četvrtim izvodom upravo za ovu svrhu, a efekt se isključivao automatski zakretanjem pota i porastom glasnoće. 

Danas praktički ne postoji uređaj s loudness opcijom, a kako vidim pokretač teme ljubitelj je Marantz vintagea i cilja njihov stari monster receiver 2325 ( i tata bi sine) kao konačno rješenje, a koji ima loudness, podrazumijeva se. Budući je to nemali zalogaj naći i platiti, zašto zasad ne pokušati nekim receiverom niže kategorije kakvi krasno zvuče, a ima ih unaokolo za nekoliko tisućki? Ili možda neki vintage amp? Što god od vintagea bilo nabavljeno, trebat će mu restoracija.

Editirao Apparatus - 13.listopad.2017 u 10:23
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
parabolis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2017 u 10:33
Ima par preporuka na prethodnim stranama, samo treba imati novac i vremena za spartanje ....

kod nas u serbiji se prodaje par lepih sansui ricivera, nisam gledao na njuskalo ali sam uveren da i kod vas ima....

Editirao parabolis - 13.listopad.2017 u 10:33
Grundig cd 35,Theta dsp pro progeny dac converter, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 cevima, Kef 103.4
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2017 u 02:09
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Kompresori oduzimaju dinamiku a ne dodaju, a zbog toga materijal zvuci glasnije i napumpanije, jer je sve nagurano na nivoe vrlo slicne glasnoce.

Neprirodno,od toga instrumenti imaju izoblicen timbar i sve ostalo.

I tu je bitno napomenuti da ljudsko uho odnosno mozak zapravo i ne trpi previse velikih razlika u dinamici odnosno zvuk sa puno peakova i velikih otklona. Mozda bi najbolji primjer bio promatranje srednjeg rms i vrsnog peak levela akusticnog instrumenta sviranog u sobi ili dvorani. U sobi bi dinamicki peakovi bili u znatnoj prednosti ali bi zvuk bio tvrd zamoran, nepovezan i pixelast,  dok bi dvorana peakove odrezala i sve dosta izravnala i ujednacila. Zvuk bi sada postao puno ugodniji meksi i povezaniji.Uho bi puno lakse uhvatilo cjelinu i pratilo materijal bez zamora. Kompresor cini istu stvar i neizbjezan je da se stvari postave u normalan sklad. Naravno, neadekvatna upotreba moze sve vrlo lako i pogorsati. Jedna od prednosti analogije odnosno trake je da se taj odnos hoces neces svojim ogranicenjem uspostavio puno lakse, te kao takav potvrdio da ljudsko uho cuje drugacije od mjerenog /reklamiranog ili kako vec hocete. 
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2017 u 10:01
Jasno Pule, ja govorim o pretjeranom koristenju, sto je danas vise stalna praksa nego slucaj.

Bez kompresije, vecina stvari zvuci prazno i suhoparno. Dodavanje, ali pazljivo, daje gustocu i energiju.
Na vrh
estugarda View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj estugarda Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2017 u 11:34
Meni je osobno zanimljivo sve ovo i nije mi žao da se tema razvila i uovom smjeru. Nadam se da se to ne sankcionira ovdje. Jedino možda nedostaje konkretnih prijedloga, u smislu da se mogu nabaviti u roku par dana bez velikih i rizičnih egzibicija.

Sony iz prvog posta mi je pobjegao. Audiolab kombo mi je malo skup, kao i Cyrus. 
Naišao sam nešto što se meni čini dosta zanimljivo; 
Hibridni integrirac; Luxman A-384

Ima netko mišljenje ili iskustva  s tim uređajem? Na što bi trebalo paziti?
Na vrh
estugarda View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj estugarda Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2017 u 12:13
Ovdje nema EDIT post opcija ili ja ne vidim?
Vidim da mi link ne radi. Pojm nemam zašto. Evo za CP:

Što se primjera tiče;
1. Sony TA-F870ES - prodan
2. Audiloab Q+P mi je malo skupo
3. Cyrus One original - vrlo zanimljiv, ali po meni puno preskup za tako staro i rizično pojačalo. To se vani prodaje po 100-150€
4. Cambridge Audio AZUR 640A je zanimljiv, no malo me brinu recenzije - "cilincal sound", "lively treble" - a ja volim toplo i mekano
5. Cambridge Audio DACMagic 100 - opisan kao nižeg raspona, što se opet pokazalo kao nešto što meni ne odgovara, uostalom imam Allo BOSS DAC već na RPI, i mislim da mi drugi DAC ne treba

Mislim da tražim isključivo integrrirano pojačalo ili preamp/poweramp kombo. Možda bi čak i opcija bila preamp equalizer za mojeg Marantza. Bi li to imalo smisla? Ako da, koji bi bio dobar?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,181 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se
Dobar dan
Forum: Audio komponente