Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuka (semi) retro (pret) pojačala

Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.listopad.2017 u 09:34
Cyrus One original - malo sam gledao cene na ebajevima i ostalim sajtovima i koliko sam video cene su vrlo slicne.
Ako zelis promenu, a zelis je sto je ocigledno, moras i malo rizikovati, ovo je ipak hobi i niko to ne moze reci kako sta zvuci, osim da uzmes i poslusas kod sebe u svom prostoru, svojim usima.
Camb audio sam imao i to nekoliko varijanti, meni nije zvucao klinicko hladan il kako vec se kaze. Msm kod camb puno toga fali, ali za tu cenu je to taj zvuk.
Ako volis toplo i mekao, cevi su tu najbolje.
prodaj marantz, uzmes dobar izlaz, pa onda lamp preamp i to ti je prava kombinacija za toplo i mekano.
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
estugarda View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj estugarda Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.listopad.2017 u 12:38
Može primjer lamp preampa i dobrog izlaza za upariti?
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.listopad.2017 u 16:16
Pa vidiš da nema veze - bitno je da preamp ima lampe, a dobar izlaz je u prijevodu "skoro pa bilo što relativno poznatog imena".

Ne sjećam se jednostavnije teme koja je toliko zakomplicirana. Mislim, slaže se sistem za background slušanje. Koliko to može biti komplicirano?
 Vidjeh neki dan na njuškalu NAD, 350 model čini mi se, za 900 kn. Eto, ja bih to uzeo, da mi kojim slučajem rikne Pioneer integrirac koji koristim za sistem uz TV.
 Ako neće ni sa tim svirati dobro, nije problem do ampa. Uostalom, čuvši ponešto od Marantzovih integriraca iz razdoblja RTL3 rekao bih da lako moguće uopće nije problem u ampu, no, uvjetno rečeno, malo topliji zvuk i(li) tamniji zvuk bolje legne na te TDL-e,

Problem može biti i u playeru (totalna nepoznanica meni), u kabelima, položaju (što smo več rekli), tweakingu koji je možda bio nazadak a ne napredak itd. ...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.listopad.2017 u 19:40
Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

Cyrus One original - malo sam gledao cene na ebajevima i ostalim sajtovima i koliko sam video cene su vrlo slicne.
Ako zelis promenu, a zelis je sto je ocigledno, moras i malo rizikovati, ovo je ipak hobi i niko to ne moze reci kako sta zvuci, osim da uzmes i poslusas kod sebe u svom prostoru, svojim usima.
Camb audio sam imao i to nekoliko varijanti, meni nije zvucao klinicko hladan il kako vec se kaze. Msm kod camb puno toga fali, ali za tu cenu je to taj zvuk.
Ako volis toplo i mekao, cevi su tu najbolje.
prodaj marantz, uzmes dobar izlaz, pa onda lamp preamp i to ti je prava kombinacija za toplo i mekano.
Bilo koji uređaj ili sustav, bilo na cijevi ili trandže ili oboje, koji zvuči toplo i mekano jest smeće vulgaris. Ako govorimo u kontekstu audija. Ako ne govorimo, onda može bilo što. I China made raspjevani vrtni patuljci.
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.listopad.2017 u 23:27
Nisam čitao sve, pa ne znam je li ti itko sugerirao da bi bilo poželjno promijeniti sretnice u TDL-ima.. One njihove oriđiđi su totalno smeće! Ima shema na netu, i za malo love veliki pomak. Jentzen srednje kvalitete kondenzatori , i bakrena folija zavojnice, pa da vidiš kako uopće taj zvučnik može svirati.. Najbolje se posavjetovati s nekim tko ti može napraviti simulacije i pomoći oko detalja..

Editirao Kabel - 15.listopad.2017 u 23:28
Ovo i ono
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.listopad.2017 u 00:50
ProAc Response D15, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.listopad.2017 u 07:12
Bilo koji uređaj ili sustav, bilo na cijevi ili trandže ili oboje, koji zvuči toplo i mekano jest smeće vulgaris. Ako govorimo u kontekstu audija. Ako ne govorimo, onda može bilo što. I China made raspjevani vrtni patuljci.
[/QUOTE]

Opet kazem, ne mozemo se svi voziti u ferariju i tvrditi da je ferari jedini i najbolji.....neko se vozi i u bmw, a dakako i u fiatu, ako me razumes ....obrva
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.listopad.2017 u 07:57
A ako ti mene razumeš, ne radi se ni o Ferrari-u ni o FIAT-u. Za relativno malo para da se složiti vrlo dobar i korektan zvuk, ali ne neprestanim ponavljanjem neispravnih šablona nego promišljanjem i učenjem. 

A ovakve pizdarije odmah zaboravi: ...pa onda lamp preamp i to ti je prava kombinacija za toplo i mekano.

Cijevni uređaj (a i sustav u širem smislu) koji radi toplo i mekano, tonalno je totalno neispravan, a vjerojatno nije ni funkcionalno besprijekoran. Ma kako se zvao i ma koliko para koštao, to je ćesme.
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.listopad.2017 u 08:41
Ovo mu dodje kao kad bi malo dete ucio da prvo obuje desnu pa levu patiku, a nikako obrnuto.

Razumem ja tebe sta ti zelis reci, ali i ti moras razumeti da nismo svi isti, kao prvo velika vecina nema posebnu prostoriju za slusanje, kao drugo nemaju svi odresen novcanik da ubiju par hiljada evropskih jedinaca, a kao trece ne slusamo svi na isti nacin, moj slusni aparat je samo moj.

Ovo je vrlo individualan hobi, nema univerzalnog resenja, svi imamo neki svoj stav, fazon, stil, nazovi kako kod zelis.

Editirao parabolis - 16.listopad.2017 u 08:43
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.listopad.2017 u 09:18
Da citiram starog drugara devevea: "Idi bre srči pesak."
haha
đez je limunada

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,238 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA