Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

HP Compaq 8510p

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: HP Compaq 8510p
    Objavljeno: 03.studeni.2017 u 12:08
Radi se o umirovljenom laptopu koji je nekad služio za audio. Riknuo je pa bih prije odlaska u servis htio pokušati sam ako što mogu, naravno uz vašu pomoć. Stariji je no još bi mogao itekako poslužiti. To je top model (ili drugi s vrha ponude, ne znam više) iz 2008. Ima HDD 120GB i ramku 2GB. Imam za njega i doking stejšn.

Ukratko, nije riknuo skroz (baterija jest) ,ali je namrtvo spor. Krenuo sam nanovo instalirati W7, pali, radi, ali mu za sve što je radio prije, treba 100 puta dulje. Odokativna procjena. Kad bih rekao da se vuče ko gladna godina, to bi bio kompliment. Čistio sam ga prije koje godine i prašinčine unutra praktički nema. Iz buta sam pokrenuo dijagnostiku HDD-a i RAM-a. Nije označio nikakve greške, sve normalno, samo i to mi sevidjelo sporo: blizu čuke vremena za svaki test posebno. Na kraju sam utrpao za probu HDD i RAM iz drugog laptopa (garantirano ispravno) i gladna godina mkII. Hvala unaprijed.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 12:23
Umjesto HDD uvali neki solid stejt od 128GB, te poduplaj RAM. Trebalo bi biti puno brže.
Ne radi on sporije nego prije, nego se tebi percepcija promijenila.
đez je limunada

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 12:32
Ništa se meni nije promijenilo. Jako dobro kužim razlike između sporijih i bržih konfiguracija pa i sa sistemskim SSD-om. Probaj si zamisliti da instalacija W7 umjesto prije 30-ak minuta (ne znam točno koliko) traje jedno 3-4 sata. Uspio je podići prozor butanja W7 (faza instalacije), onaj s animiranim prozorčićem u boji koji se spoji od letećih točaka, a kad nije ušao u plavi ekran s Welcome jedno 5 minuta (normala je valjda 10 sekundi), odustao i ugasio. Jel sad jasnije debeli?
haha
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 12:33
a kad si napravio reinstalaciju jel to bio njego rescue ili imaš instalacijski CD?

Možda nisi (ispravno) postavio sve drivere ako si instalirao ručno?

Ili postoji mogućnost da ti nije povukao još sve zakrpe i da ti zato radi usrano.

Pokreni ih ručno kroz win update i daj još koju informaciju o samoj instalaciji ako hoćeš pomoć ;)
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 12:39
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ništa se meni nije promijenilo. Jako dobro kužim razlike između sporijih i bržih konfiguracija pa i sa sistemskim SSD-om. Probaj si zamisliti da instalacija W7 umjesto prije 30-ak minuta (ne znam točno koliko) traje jedno 3-4 sata. Uspio je podići prozor butanja W7 (faza instalacije), onaj s animiranim prozorčićem u boji koji se spoji od letećih točaka, a kad nije ušao u plavi ekran s Welcome jedno 5 minuta (normala je valjda 10 sekundi), odustao i ugasio. Jel sad jasnije debeli?
haha

Ovo što opisuješ zvuči kao da imaš problema sa ramom, bez obzira što osnovna detekcija nije ništa otkrila, ako imaš mogućnost zamjeni keks sa drugim pa probaj opet, zna se desiti da vrisne dubinski i da se u 100-toj adresi tek pokaže zbilja kvar na detekciji.
Za prvu ruku ako nemaš rezervni/drugi keks, pusti preko noći ram test da vrti 1000 prelaza, možda ga "isprovociraš" pa se pokaže kvar.
Ako nije do rame, možda je ploča, odnosno kontroler na izdisaju, simptomi su gotovo identični.

A btw. što se tiče čišćenja i prašine, ovisno o okolini (pušači, prašina, položaj lapa i sl.) radnju uklanjanja prešine i zamjene termo pasti bi trebalo upražnjavati svakih 6-8 mjeseci, najduže jednom godišnje, nikako svakih "par godina" pogotovo na laptopima ;)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 13:15
Stavio dva RAM kukija od 500MB iz još starijeg lapa. Znači, ukupno 1GB i trebalo bi valjda loudati W7. Nikakve promjene. Radi, ali sporo u vražju mater.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 13:20
Originalno postano od strane člana: icon icon napisao:

A btw. što se tiče čišćenja i prašine, ovisno o okolini (pušači, prašina, položaj lapa i sl.) radnju uklanjanja prešine i zamjene termo pasti bi trebalo upražnjavati svakih 6-8 mjeseci, najduže jednom godišnje, nikako svakih "par godina" pogotovo na laptopima ;)
Okej, kako god, ali onda bi išao u thermal shutdown, a ne bi broždao satima do besvijesti ono za što mu inače treba par minuta. S tim da i uspori ventilator i kolko ja vidim nije mu jako vruće. Taj kontroler koji spominješ, to je harver. Čip? Mijenja li se uopće to jer ako budem morao kupiti cijelu matičnu (ako uopće i ima) onda zaboravi.
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 14:57
Kod HP su problematični  njihovi  programi koje se trebaju ubiti a najbolje s programom "DBAN" počistiti disk  pa zatim  instalacija  win  na novo . Imao isti problem na HP novijeg datuma  i tako riješio problem . Nedavno stavio  w10  i diže se za 20sec .smijeh
zden
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 16:08
Da temperatura slucajno ne throttlea CPU na neke jako niske frekvencije? Dali mozes nekako vidjeti koja mu je prosjecna frekvencija i temperatura, pogotovo na nekom sitnom loadu, dali ide do defaultnih gigaherza i drzi se tamo? 
Dali se vuce nakon instalacija Win, ili i tokom? Jel mozes provjeriti brzinu sa nekim bootabilnim USB ili CD, cisto da izbacis iz igre drivere (u device manageru nema crvenih usklicnika nadam se)? 
Si probao resetirati postavke BIOSa? 
Laptop iz 2008 za Win7 bi trebao raditi "normalno", dokle god se RAM totalno ne napuni i pocne swapati na ultra spori laptop hdd.  

Editirao hudo - 03.studeni.2017 u 16:26
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 16:49
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Radi se o umirovljenom laptopu koji je nekad služio za audio. Riknuo je pa bih prije odlaska u servis htio pokušati sam ako što mogu, naravno uz vašu pomoć. Stariji je no još bi mogao itekako poslužiti. To je top model (ili drugi s vrha ponude, ne znam više) iz 2008. Ima HDD 120GB i ramku 2GB. Imam za njega i doking stejšn.

Ukratko, nije riknuo skroz (baterija jest) ,ali je namrtvo spor. Krenuo sam nanovo instalirati W7, pali, radi, ali mu za sve što je radio prije, treba 100 puta dulje. Odokativna procjena. Kad bih rekao da se vuče ko gladna godina, to bi bio kompliment. Čistio sam ga prije koje godine i prašinčine unutra praktički nema. Iz buta sam pokrenuo dijagnostiku HDD-a i RAM-a. Nije označio nikakve greške, sve normalno, samo i to mi sevidjelo sporo: blizu čuke vremena za svaki test posebno. Na kraju sam utrpao za probu HDD i RAM iz drugog laptopa (garantirano ispravno) i gladna godina mkII. Hvala unaprijed.

Ubij to!!

Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,246 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente