Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Deklarirana snaga pojačala

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 24>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 15:22
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

[QUOTE=amigo] [QUOTE=Edison] [QUOTE=amigo]Ne može se samo pomoću grafa reći koji zvučnik je bolji

A za Wharfedale sam rekao da nema dubokog basa. smijeh

-6 dB na 40 Hz je jako dobar bas....
Bio bi da nije preglasan midbas.

Meni izgleda kao da bas reflex nije najbolje pogođen ili je namjerno stavljen takav, da ostavlja slušni dojam "moćnog basa" koji obično nađe svoje kupce, što biraju na prvu loptu u dućanu.

Drukčije tuniran bi mogao dosta linearnije izgledati, a spušta se dovoljno nisko. Ali pitanje je koliko bi se to svidjelo ovim kupcima.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 15:35
Originalno postano od strane člana: Fantocci Fantocci napisao:

[QUOTE=amigo] [QUOTE=Edison] [QUOTE=amigo]Ne može se samo pomoću grafa reći koji zvučnik je bolji

Meni izgleda kao da bas reflex nije najbolje pogođen ili je namjerno stavljen takav, da ostavlja slušni dojam "moćnog basa" koji obično nađe svoje kupce, što biraju na prvu loptu u dućanu.

Drukčije tuniran bi mogao dosta linearnije izgledati, a spušta se dovoljno nisko. Ali pitanje je koliko bi se to svidjelo ovim kupcima.
Da je niže tunirano, možda ne bi valjao ni bas ni midbas. Ne mogu svi driveri isporučiti dovoljno tlaka u kratkom vremenu, da bi to nečemu zvučalo. Ovako ima bar midbasa pa je za pop/rock glazbu OK.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 15:56
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Je, a kad ga je itervjuer pitao što s faking izlaznim trafoom, on reče da o tomu nema smisla diskutirati jer je to....

Originalno postano od strane člana: DeCe3 DeCe3 napisao:

...najskuplji i najbitniji dio cijevnog pojačala.... haha
Točno. Ujedno i najlošiji, a jednako tako neizbježan. Pa se cijela ta legenda o superiornim cijevima svodi na zvuk najmanje moguće lošeg trafoa, koji je kao takav i odvratno skup. I tako u krug.
smijeh

Editirao Apparatus - 14.studeni.2017 u 15:57
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 16:14

Da je niže tunirano, možda ne bi valjao ni bas ni midbas. Ne mogu svi driveri isporučiti dovoljno tlaka u kratkom vremenu, da bi to nečemu zvučalo. Ovako ima bar midbasa pa je za pop/rock glazbu OK.

Možebiti. Jer uz jeftine zvučnike idu i jeftina pojačala koja ne mogu dobro kontrolirati ekstreme, pa nema smisla ni pokušavati.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 16:32
Originalno postano od strane člana: icon icon napisao:

ili i općepoznate stvari koje neki djelovi naše audiofilske scene izbjegavaju kao vrag tamjana:

"Do you think all these power filtration devices are necessary?

It seems that a whole industry has emerged around this issue. It is necessary. The power grid is dirty and it needs to be cleaned up, but that is a so-called necessary evil. All my amplifiers and pre-amplifiers are equipped with quality filtering networks. Industrial quality. Yes, I do it, but not because I like it, but because I think it is necessary. In big cities the power grid is so dirty, so many bad things…"

a činjenica su i realnost bez obzira koliko novaca smo ili nismo spremni uložiti u tako nešto (bilo kroz kupnju pojačala koja već posjeduju filtracije kakva su njegova ili kupovinom zasebnih filtracija kada uređaji koje koristimo ne posjeduju ovako sofisticirani ulazno zaštitni sklop.)

Ja se uvijek pitam, kad mi se zvuk vlastitog (nepromijenjenog) sustava (kojemu mrežni napon nije filteriran, drito u mrežu i vujžgi) neki puta baš sviđa, a neki puta baš i ne (relativno sve, jasno), da li je to radi fluktuacije kvaltete napona i mreže, ili je to do fluktuacije moje subjektivne percepcije...ja bih rekao da je ovo prvo u pitanju (i baš lokalne naponske prilike u mom kvartu nisu naj, ali su još i super kakve su bile kad sam se doselio), ali ruku na srce, ne mogu to znat...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 16:35

Obzirom na cijenu istog, odnosno ciljane kupce, prilično izvjesno je da je namjerno 'napumpan' bas reflex da ne bi bilo deficita u prezentnosti basa, pa bolje i prepumpano nego da je zvuk tanan...

Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 16:37
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

...
Ja se uvijek pitam, kad mi se zvuk vlastitog (nepromijenjenog) sustava (kojemu mrežni napon nije filteriran, drito u mrežu i vujžgi) neki puta baš sviđa, a neki puta baš i ne (relativno sve, jasno), da li je to radi fluktuacije kvaltete napona i mreže, ili je to do fluktuacije moje subjektivne percepcije...ja bih rekao da je ovo prvo u pitanju (i baš lokalne naponske prilike u mom kvartu nisu naj, ali su još i super kakve su bile kad sam se doselio), ali ruku na srce, ne mogu to znat...

moguće je i jedno i drugo, samo jedno možeš relativno jednostavno riješiti, a drugo baš i ne tako jednostavno

Editirao icon - 14.studeni.2017 u 16:38
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 16:39
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Točno. Ujedno i najlošiji, a jednako tako neizbježan. Pa se cijela ta legenda o superiornim cijevima svodi na zvuk najmanje moguće lošeg trafoa, koji je kao takav i odvratno skup. I tako u krug.smijeh

A logično je da se Šušurin kao ajmo reći znanstvenik bavi onime s čime može napraviti posao. Pa je smislio i implementirao vlastitu topologiju. Koji k se može napraviti s trafoima, a da već nije napravljeno?

Usputno, pitam se jel netko išao iskopirati njegovu topologiju i složiti to za neke razumne novce?
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 16:41
Originalno postano od strane člana: icon icon napisao:

moguće je i jedno i drugo, samo jedno možeš relativno jednostavno riješiti, a drugo baš i ne tako jednostavno

Vrlo vjerojatno je upravo to obrva al nemrem znat ni koliko % je rafli jedno, a koliko drugo, sjeb haha
Oko rješavanja prvog se nisam nikad posvetio, ali dok sam pisao baš me zaintrigiralo. Imaš li kakav dobar savjet?

Editirao zed_alive - 14.studeni.2017 u 16:41
Na vrh
Marino06 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Marino06 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 18:01

Najbolje pojacalo koje sam ja slusao jeste lampasko ali nema izlazne transformatore. 

Gospodin Ralph Karsten iz Atmasphere pravi vrhunski pouzdana i kvalitetna pojacala raspona snaga od 30-500 watta, bez feedbacka i propousnog opsega preko 100kHz. 

Snaga je kao i kod Lamma, ista na bilo kojoj impendansi. Dok se ceka Gasho nije lose ni ovo ispod procitati

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 24>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,148 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Ljudovi pomagajte
Forum: Audio komponente