Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Android web mjuza na Pioneer N50???

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Reizer View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Reizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Android web mjuza na Pioneer N50???
    Objavljeno: 14.studeni.2017 u 10:48
Situacija: imam Pioneer N50 Network audio player spojen LAN kablom na router internet providera.
Slušam internet radio i razne formate s USB stickova i to odlično dela.

E sad, kak znam na smartphoneu slusat mjuzu sa YouTube-a ili s drugih web servisa, spojil sam 3.5mm audio out sa smartphonea na chinch LR ulaz na pojačalu i to zvuči puno bolje nego na smartphoneu kaj mi je i bil cilj. (smartphone je wirelessom spojen na isti router na kojem je i N50K i ima pristup internetu)

U čem je problem?
Signal iz android smartphonea je slab i na pojačalu moram navinut duplo jače nego kad slušam mjuzu s CD-a/grama/tunera/internet radija/mp3.
Sad zamislite kak to jako glasno zazvuči kad dobijem SMS, WhUp ili Viber poruku.... placo
Doslovno doživim shock kad grune iz zvučnika!!!!

Pitanje:
Jel kak moguće poslat "web" mjuzu/zvuk nekom aplikacijom, odvojeno od audio izlaza iz smartphonea, u mrežu prema N50K na neki od njegovih digitalnih ulaza ili opcija za sviranje?(MUSIC SERVER? AIR PLAY?....)
Podržana je DLNA.
http://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/manuals/N-50-K_manual_ENpdf.pdf
Probal sam malo guglat i instaliral AirWire, ArkMC, AirStream, BubbleUPnP, MediaHouse i iMediaShare no nekak mi nejde ta tematika da budem iskren pa stoga molim vašu pomoć...

p.s.
inače se smartphone i n50 vide u mreži jer koristim pioneer control app za šaltanje internet radio stanica ili sviranje mp3ca...

System: Kamacrown midi linija sa duplim kazičem i CD playerom
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 12:36
Jesi li isprobao povezati smartphone sa tim pionirom putem USB-a? dali to funkcionira?
Vedran The Zmaj
Na vrh
Reizer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Reizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2017 u 14:38
Originalno postano od strane člana: Zmajz Zmajz napisao:

Jesi li isprobao povezati smartphone sa tim pionirom putem USB-a? dali to funkcionira?

ne reagira opce N50 na spajanje smartphonea. jedino telefon misli da ga hocu na komp spojit pa neke opcije dobijem za izbor no ni jedna ne pomaze tj ne spaja ga na N50...

lijepa rasprava:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2077288
Na vrh
Reizer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Reizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.studeni.2017 u 09:01
Pomaci s nule!!! Od xyz aplikacija koje se spominju na netu, jučer sam upogonil BubbleUPnP i Toaster Cast i zasviral mjuzu s YouTubea na N50K.
Procedura:
1. N50K mora bit u Media Server modu
2. Otvoriti YouTube app i podijeliti video s BubbleUPnP
3. BubbleUPnP ne svira sam po sebi nego bude ponudil sve playere na smarphoneu a ja sam odabral Toaster Cast.
4. Toaster Cast opet pita koji DLNA uređaj da koristi gdje vi naravno odaberete N50K i hopla.

Procedura je duga i treba to optimizirat nekak. Nažalost dela samo sa tri pjesme jer kad sam počel nizat pjesme u queue, veli BubbleUPnP da trial verzija ne podržava sviranje više od tri pjesme od third party apps/devices...
No kak god, početni koraci su napravljeni i to puno bolje zvući od analognog audio out za sluške sa smartphonea...
Inače, kak mi je mob još pod garancijom, nesmijem ga rootat tak da sam u google playu trebal birat samo appse koji nemaju "root" oznaku za ovu namjenu. Sad ih imam hrpu instaliranih a pojma nemam koja zahtjeva root a koja ne...
Snimka N50K:

Editirao Reizer - 16.studeni.2017 u 09:07
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,439 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA