Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kvalitetan CD-player

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 21>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2017 u 22:27
Ti si to zamijenio i amp? Pa, mogu ti samo reći, od tog Power Planta nikad sreće ni bi bilo. Ne znam koji su zvučnici, ali da su bilo koji.
Previše basa obično znači nekakav problem sa zvučnicima; ili sami oni ili smještaj. Vrlo rijetko to bude do nečeg drugog.
Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2017 u 13:41
Da, bila je prigoda da zamjenim spomenuti T+A za kombinaciju YBA YA-201 i YC-201.
Inače, ne bih rekao da je T+A loš amp. Snage koliko hoćeš, čvrst ali i krut zvuk. Po meni neutralan, imao sam ga skoro godinu dana.Uz neke zvučnike koje traže čvrstu ruku, zašto ne
Oko pojačala za moje zvučnike sam se već savjetovao ovdje, no otišlo je u raspravu cjevi vs tranzistori.
Dakle širokopojasna jedinica + woofer okrenut prema podu.
Odabrao sam ih prvenstveno radi bas područja koje je lijepo čujno i pri najtišem slušanju.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2017 u 15:23
Originalno postano od strane člana: midleage midleage napisao:

...T+A (Power Plant) ... Snage koliko hoćeš, čvrst ali i krut zvuk,..
Dobro si to rekao, ali to je sve. Timbar, glatkoća, koherencija ... sve vrlo sterilno i artificijelno. To nije neutralan zvuk, iako mi je jasno zašto si to rekao; nema neku osjetnu obojanost. Ali nema ni glazbe iz njega.
 Za te novce, bez ikakvog pretjerivanja, ne sjećam se da sam čuo lošije proteza 
Na vrh
306maxi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2017 u 17:08
Pa dajte kolega napisite koji sistem imate doma jer sta god god da netko pita sve je lose ili najboljem slucaju prosjecno i mutno, eventualno i bezzivotno
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2017 u 18:08
Općenito, ako ocijenjujemo neki uređaj od npr 5000 kn mpc, onda bi bilo logično uspoređivat ih sa uređajima istog cjenovnog ranga a ne s onim šta eventualno imamo doma.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2017 u 18:17
 Cijenjeni kolega, dobili ste preporuku glede playera koji zadovoljava moje uzvišene kriterije u zadanom cjenovnom razredu. haha

Ako te zanima moj sistem (a stvarno je nebitno) imaš ga negdje u ovogodišnjoj temi o preampovima. Upiši npr. Herron i naći ćeš tamo negdje. Ne da mi se pisati svakih 3 tjedna jedno te isto.

I što? Još nisi kupio player?
Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2017 u 18:45
[QUOTE Za te novce, bez ikakvog pretjerivanja, ne sjećam se da sam čuo lošije proteza  
[/QUOTE]
Dobro, sad baš...
Slažem se za neobojanost zvuka ,ali ako je to najlošije pojačalo od 2000€, onda su ostali stvarno mrak. Kud ne nabasah na njih.
Po meni to je solidan proizvod, ako nije atraktivan , ne znači da je sterilan. Prije bih rekao jedan umjeren zvuk u kojem niti jedan dio spektra ne strši. Možda nije najbolji u tom cjenovnom rangu, ali ima i prije spomenutih pozitivnih strana.
Mislim ja sam svoj primjerak prodao i baš me briga što netko misli o njemu, ali netko će za par godina naletiti na ovo i neopravdano zaobići pojačalo.
Na kraju ipak je ovo tema o cd playerima.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2017 u 19:03
 Ni pod razno ne mogu reći da je to dobro pojačalo. Ima snage i to je to od "kvaliteta".  'Ajde, ništa "ne strši", ali meni nije stršalo ni na NAD 302, pa to ne mogu staviti pod neku posebnu kvalitetu.
 Da nisam znao što slušam, rekao bih da mi je netko podmetnuo nekakvo razglasno pojačalo, ne pretjerane cijene. Eto ...

Za 2k eura novo tj. cca. 6-6,5k kuna koliko se meni nudilo u SH ... to je, za mene, čisti primjer lošeg pojačala. Lošeg u smislu da za te novce mora dati puno, puno više.

U to vrijeme sam imao Audiolab 8000P (made in UK), koji se polovan može naći za trećinu te cijene, pa i manje. Usporedba je trajala jako kratko - T+A je imao više snage, samim tim nešto više dinamike, sve drugo lošije.

Nema veze što je tema o CD playeru. Ni prva ni zadnja sa OT-om, ali barem je OT o nečem smislenom. A tko pročita, imat će tvoje i moje mišljenje pa neka broji eci-peci-pec haha
Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2017 u 19:20
Šanse su 50% da će pogoditi.
Nego hajde ti stani jednom u Daruvaru , usput ti je kad ideš do Bože.
Ako se i ne složimo o zvuku, popit ćemo nešto i upoznati se.
Na vrh
306maxi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2017 u 19:37
Ne postoji razlika između audiolaba made in uk ili china.
Ja imam 8000se za prodat pa sam ga poslikao iznutra i onaj ko priča da je uk bolji izmišlja gluposti.
Shema je ista a ugrađeni elektroliti su elna i wima.
Ima masu slika od 8000p i 8000m gdje nema nikakvih šrot komponenti.
Također u Quad 909 pojačalu koji je iz iste grupacije možda je jedna, dvije serije sa kineskim kondezatorima sve ostalo je kako treba bit.

Vezano za cd, kupio sam nešto ali ne slušam trenutno pošto sam ga raskopao

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 21>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Amigova soba