Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kvalitetan CD-player

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 21>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
parabolis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.prosinac.2017 u 12:07
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Nisam baš skužio je li slušan 207 ili 506(20/24). Ako je prvospomenuti, s tim starijima nemam iskustva. Moguće da su drukčije zvučali, pa i bolje, zašto ne.

Slusan je prvo 207, pa onda 506.

Ono sto je meni interesnanto je da su oba veoma veoma slicna sto se tice zvucnog pecata....da ne kazem da su isti....to je valjda filozofija Meridiana.
Grundig cd 35,Philips cd104,Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.prosinac.2017 u 12:25
 I oba su imala prenapuhan bas? Ili su playeri loši ili je loš sustav, pa pitanje koliko su se čuli playeri, a koliko nešto drugo. Da je bio još i neki 3. player možda bi se i moglo nešto konkretnije tvrditi.
 I ako sve to skupa nije bio slušanac sat-dva, sa nezagrijanim uređajima. Samo razmišljam naglas.

Ma zapravo, ne znam zašto pišem uopće o tim Meridianima. Još bolje da to ljudi traže i kupuju, ostane boljih uređaja za one kojima se uopće ne sviđa tako što haha
Na vrh
parabolis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.prosinac.2017 u 12:30

I oba su imala prenapuhan bas? Ili su playeri loši ili je loš sustav, pa pitanje koliko su se čuli playeri, a koliko nešto drugo. Da je bio još i neki 3. player možda bi se i moglo nešto konkretnije tvrditi.
 I ako sve to skupa nije bio slušanac sat-dva, sa nezagrijanim uređajima. Samo razmišljam naglas.

Ma zapravo, ne znam zašto pišem uopće o tim Meridianima. Još bolje da to ljudi traže i kupuju, ostane boljih uređaja za one kojima se uopće ne sviđa tako što haha

Nista tu nije lose (naveo sam tacno komponente koje su u sistemu), takav je sistem, gazda zadovoljan sa zvukom a ostalima mindedj kako se cuje .....jer ipak gazda tu slusa, mi smo ostali bili u prolazu....tako da ne vredi dalje polemisati.
cool
Grundig cd 35,Philips cd104,Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.prosinac.2017 u 17:11
 Ništa nije loše samo je bas područje "nekako prenapumpano"? Ne zvuči li barem djelomično kao paradoks?
 Imam jak dojam da je većina procjene, ovako kako je opisano, na "staklenim nogama"; čuo sam kod nekog, playere koje inače nisam čuo, u sistemu (poznatom ili, još gore, nepoznatom) koji očito ima problem u basu ... Slobodno me ispravi ako nije tako.
Na vrh
parabolis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.prosinac.2017 u 18:07

Ništa nije loše samo je bas područje "nekako prenapumpano"? Ne zvuči li barem djelomično kao paradoks?
 Imam jak dojam da je većina procjene, ovako kako je opisano, na "staklenim nogama"; čuo sam kod nekog, playere koje inače nisam čuo, u sistemu (poznatom ili, još gore, nepoznatom) koji očito ima problem u basu ... Slobodno me ispravi ako nije tako.

Stvsarno ne znam na sta ciljate, ne zelim raspravljati nesto sto se ne da raspravljati, ako me razumete, ako ne opet dobro.

Meridian je sebe sam postavio na mesto gde se sada nalazi kao proizvodjac audio opreme, a to je uradio samo kvalitetom, tako da nije na nama da globalno ocenjujemo njihove plejere i itd, dovoljno je da svako iznese svoja iskustva, moja su pozitivna, vasa nisu.

Vi cete sami sebe ispravite, pa ako treba i demantovati, tako to ide na forumima, ja ne zelim ispravljati niciji stavove i ubedjenja tako da stajem sa daljom pricom, pozz sa ove teme  i zelim vam puno dobre muzike....
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.prosinac.2017 u 18:20
Evo, meni osobno, mišljenje stvoreno u uvjetima kako si naveo, ne bi značilo ništa (btw. ovdje se nitko ne persira, čisto kao napomena, ne shvaćati kao packu). Na to je moj naglasak. Vrlo često preporuke idu na osnovi; slušao kod poznanika, slušao na sajmu, slušao doma, bilo gdje na sat-dva...

Nije da se ništa ne može čuti u takvim uvjetima, ali čuti da li je neka komponenta odlična ili ne sigurno se ne može. To je moja poanta, Meridian je samo sporedna priča.
 Ne moramo više o tome, slažem se. Svatko za slebe odlučuje što hoće ili neće prihvatiti od savjeta. Uglavnom, na kraju, svako napravi po svojem haha
Na vrh
parabolis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.prosinac.2017 u 18:31

Evo, meni osobno, mišljenje stvoreno u uvjetima kako si naveo, ne bi značilo ništa (btw. ovdje se nitko ne persira, čisto kao napomena, ne shvaćati kao packu). Na to je moj naglasak. Vrlo često preporuke idu na osnovi; slušao kod poznanika, slušao na sajmu, slušao doma, bilo gdje na sat-dva...

Nije da se ništa ne može čuti u takvim uvjetima, ali čuti da li je neka komponenta odlična ili ne sigurno se ne može. To je moja poanta, Meridian je samo sporedna priča.
 Ne moramo više o tome, slažem se. Svatko za slebe odlučuje što hoće ili neće prihvatiti od savjeta. Uglavnom, na kraju, svako napravi po svojem haha

Jeste, tu sste u pravu,svako "stimuje" sistem prema svojim mogucnostima, bilo novcanim ili iskustvenim (slusajuci druge sisteme, citajuci revjuje, forume, hifi sajmove i sl),pa onda covek prosto izgradi neki svoj stil i izbrusi se, naravno ako to zeli, neko ne zeli, kupi sistem i ne opterecuje se vise.
Kod mene to nije slucaj, ja stalno nesto filozofiram, a polako se i to blizi nekom kraju.

Ipak je ovo samo hobida

...pozzz....
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.prosinac.2017 u 18:37
 Nije mi baš "način života", kao nekima, ali nije mi baš ni običan hobi kao skupljanje markica, znački, igranje igrica i slično, ali ok, tu možemo stati.
Na vrh
parabolis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.prosinac.2017 u 18:46

Nije mi baš "način života", kao nekima, ali nije mi baš ni običan hobi kao skupljanje markica, znački, igranje igrica i slično, ali ok, tu možemo stati.

Meni je hobi, slusam muziku i uzivam.KAda kod mogu.

Od skora sam kupio Tandberg 2025, sada njega bas koristim.
Na vrh
elpi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj elpi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.prosinac.2017 u 21:40
Vrlo zanimljiva tema, sa pitanjem na kojeg nema odgovora, očito.
Kvalitetan player za  5-6K, neznam kako ga nači, da bude bolji od Audiolaba. Moguče, da netko nešto prodaje staro izvozano, ali gledajuči oglasnike na takvoga nisam naišao. Ćitajuči raspravu o tome, dolazim do zaključka, da pisac teme zapravo nije posve siguran što traži, odnosno što bi htio(bez zamjere). Nijedan savjet nije prihvatljiv, uvjek se nađe neka mana. Prevelika cjena, previše visoki, premalo-previše basa, itd,itd. A što je sa ostalim stvarima? Pojačalo, kablovi, zvučnici, prostor? Pokušaj još slušati Marantz 17mk2 sve verzije, MF A3.2, Cyrus 6,8 Naim 5i, Unison R., Rega. U tom cjenovnom razredu nema playera koji bi sve zahtjeve ispunio. Za nešto bolje, treba pomnožiti stavku barem sa tri, uz uslov, da su i ostale komponente usklađene jasno i primjeran prostor.

eLPi

Editirao elpi - 01.prosinac.2017 u 21:41
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 21>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente