Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SENZACIJA

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2004 u 22:16

Koliko su stvarno ta pojaealo odnosno moduli efikasni ?

Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
gizmologic View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gizmologic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2004 u 23:03
Originalno postano od strane člana: DARKOB DARKOB napisao:

Koliko su stvarno ta pojaealo odnosno moduli efikasni ?

Malo zavisi od par stvari. Ali vecinom puta je izmedju 85 do 90+ procenata.
Moj 500w amp upotrebljava u "idle running" oko 15-20 W
not bad. Do sada nisan ni jednom doso do toga, nezavisno koliko sam ga upotrebljavao da bude vruciji od moje telesne temperature..
Od mojih dana kao flight engineer student i kasnije u radu sa high tech component testing, sam se naucio da vecimom puta vazi sledece: svakih 10 stepeni podizanja temperature smanjuje zivot komponenta na pola..
Sa ovim pojacalima nema govora o "termal drifting", ili "termal distortion"
Ali to za mene nije glavni razlog upotreba ove tehnike (ikao volim da dobijem male elektricne racune )
Vec sta mi se zaista dopada je da mozes zgraditi pojacalo koje je "brzo" i koje ima "refinenment" bez upotrebe 50-tak ili vise power transistora, i glomaznih power supply..

Pozdrav

Gizmologic
Patrik Klangerstedt
Audioprophile
Because music matters..
Na vrh
venticinque View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj venticinque Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2004 u 12:12

I www.positive-feedback.com se slaže da je ovo senzacija.

Više o tome proeitajte na http://www.positive-feedback.com/Issue15/stealth250.htm.

Na vrh
audiofill View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj audiofill Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2004 u 12:35

Pazi ovo...

The 250s resoundingly beat the Pass X600 monoblocks ($16,000) on the same speakers! The bass went to the center of the earth. I kept looking at these tiny amplifiers that were running ice cold, and shaking my head in wonder. There was nary any compression or clipping. The 250s made the 11-inch Avalon woofers perform as fast as 8-inch drivers, but sound like 15-inch monsters. The bass also had a first rate sense of depth and breadth.  

Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2004 u 16:14
Slutim revoluciju.
Na vrh
miran View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj miran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2004 u 16:20
 daaa....., slažem se
Sapere aude !
Na vrh
miran View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj miran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2004 u 18:01
 idi pa vidi / slušaj kod zastupnika za B&O, imaš jih ugra?ene u modelu Beolab5, ali.... ostavi noveanik-plastiku kod kuee
Sapere aude !
Na vrh
audiofill View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj audiofill Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.rujan.2004 u 18:34

Originalno postano od strane člana: Gasho Gasho napisao:

Ovo treba treba kupiti pa kud puklo da puklo!!! Di da to vidim,kupim?

Raspitivanje kod B&O bit ee uzalud, probaj i vidjet eeš.

Proeitaj si prvu stranicu ove teme pa ee ti bit jasno gdje nabaviti ove module za smješne pare

Pozdrav!

Editirao audiofill
Na vrh
cile View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cile Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2004 u 16:31
Nebili se ipak moglo dogovoriti sa kolegom Gizmologicem koji, koliko sam shvatio radi s njima. Gizmologic, nisam vam htio komplicirati zivot, al ne košta pitati
Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2004 u 00:14
Mi, matori plesnivci, koji smo bili tu kada se pojavio quadrophonic zvuk, pa posle V-FET i MOSFET izlazni stepeni, pa onda CD kao medij, se jos uvek dobro secamo svih tih "revolucija".

U izvesnom smislu, to i jesu tehnoloske revolucije, ali ne treba se zanositi. Evo, CD je sada star 21 godinu, moze da glasa gde hoce jer je punoletan, a mi jos uvek nismo savladali ni taj medij. Cak ni Red Book, jer da jesmo, ne bi vise bilo toliko velikih razlika izmedju razlicitih uredjaja.

Sada imamo 24/96 i jos bolje, 24/192, pa to opet ne radi bas tako revolucionarno kako su nam obecavali.

Isto vazi i za digitalne pojacavace. Oni jesu ekstremno efikasni, cesto i dobro preko 90%, oni stvarno mogu da povuku dostra struje, jesu mali i laki za konstrukciju, itd.

Sedite i pazljivo i smireno ih poslusajte. Prvo sto cete primetiti je da u najvecem broju slucajeva, trce krugove oko analognih u domenu basa, odnosno dve najnize oktave. Cistoca basa, snaga, kontrola - fantazija!

Vec kod srednjih tonova dolazi do polagane promene. Tu vec nemaju jasnu prednost, vec se bore sa klasicnim na ravnoj nozi. Od nekih su bolji, od nekih su gori.

Na visokim tonovima stvari se okrecu - anologni (tu pre svega mislim na analogne sa velikom strujom mirovanja, High Bias, da i ne spominjem cistu klasu A) u najvecem broju slucajeva povedu. Digitalni zaostanu, opet kako koji, od jasno uocljivo do bas mnogo. Jednostavno, njihovi visoki tonovi deluju vestacki, kao da su izmisljeni a ne stvarni.

Sve to NECETE primetiti za 10-15 minuta slusanja u nekoj prodavnici ili kod nekoga onako u trku. Morate sesti i kriticki ih poslusati, koristeci muzicki materijal koji dobro poznajete. Bez zurbe, natenane.

Da se razumemo, nema sumnje da buducnost lezi u digitalnim pojacavacima, i uopste u neprekinutom digitalnom lancu. Ali, nista ne dolazi odmah i u zrelom stanju, sve trazi vremena da se razvije, da se usavrsi, pa tako i digitalni zvuk.

A hvalospeve po specijalizovanoj stampi nikada nemojte shvatiti doslovno, oni ljudi zive od senzacija takvog tipa. Pa sta da vam kaze - nista bitno novo, lepo svira ali ne vredi te pare? I uopste, kada ste poslednji put videli misao u stilu - to svira tako i tako, kosta toliko, prema tome odnos kvaliteta i cene je .... ?

Zar niste isto slusali i za CD citace? I? Jos uvek imamo po nov model maltene svaki dan. Iju, kako sad to, kada su tako savrseni?

Ljudi, velike su pare u igri, a igra je surova, nema milosti. A te pare su kod nas, pa ih treba izvuci od nas, sto se mlakim razvoje nece postici.

Pozdrav,
DVV
Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
Synology NAS - prijatelj u d...
Forum: Prostorna akustika