Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Primare A30.2 & PRE30

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Carlito View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Carlito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Primare A30.2 & PRE30
    Objavljeno: 28.studeni.2017 u 20:53
Dobra večer svima,
zanima me vaše mišljenje o pojačavanju zvuka preko predpojačala. PRE30 ima mogućnost dodavanja 20db na zvuk prije nego ga pusti u izlazno pojačalo. Kako je izlaz u A/B klasi a predpojačalo u čistoj A klasi, moja logika je bila da pojačam preko predpojačala za 10db(50%) i time dam više prostora izlazu.
No osječaj mi je (ili sam lud) da je zvuk kristalniji ako amplificiram samo preko izlaza.
Ljubazno molim savjet.
Pozdrav svima.

P.S. Htio sam komponente odvesti do Damira(Apparatus) da ih pogleda, čak smo se nešto i dopisivali, ali reko neću zajebavat čovjeka zbog mojih gluposti idem prvo probati saznati u čem je problem.
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 22:14
Ne kužim baš sasvim pitanje....

Imao sam Primare Pre30 i A33.2 izlaz.

Nisam se zamarao nikakvim :
"o pojačavanju zvuka preko predpojačala. PRE30 ima mogućnost dodavanja 20db na zvuk prije nego ga pusti u izlazno pojačalo"
...a bome se niti ne sjećam gdje se to podešavalo na Pre 30....ah da...onaj  "LEVEL"  gumb ?

A i ovo mi nije jasno:
"No osječaj mi je (ili sam lud) da je zvuk kristalniji ako amplificiram samo preko izlaza"
Pa izlazno pojačalo nema pot za glasnoću.....ne

Editirao olif - 28.studeni.2017 u 22:20
Na vrh
Carlito View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Carlito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 22:20
Na predpojačalu su oni to nazvali: "AD J U S T I N G  T H E  S E N S I T I V I T Y  O F  T H E  I N P U T S"
"relative level of the source can be adjusted in dB, as a number between -20 (quieter) and +20 (louder)."

Primare A30.2&PRE30, CA 840C, Sound Carrier CS, Golden Ear Triton five
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 22:34
Ne sjećam se točno više, ali ja to podešavanje nisam dirao (ostalo je valjda na nulli)...sa razlogom valjda.....

Da, to je podešavanje osjetljivosti spojenog izvora na preamp.

Ako je bolje bez toga, onda tak i ostavi....nije to nešto što se baš treba rihtati, pogotovu ako su izvori normalne osjetljivosti.....
Na vrh
Carlito View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Carlito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 22:48
Ma pisao sam i tehničarima u Primare-u, pa mi je lik u jednoj rečenici rekel da nikakve štete zvuk neće imati i ako ga na +20 stavim.
Pa mi je logika bila da ga stavim na 50%(kako je u čistoj A klasi preamp), i samim time mogu jače pogurati izlaz.
Nemam iskustva sa ovom opcijom, a volim pržit rokerišku pa mi je pasalo da mogu jače zafrljit ziku.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 23:42
Originalno postano od strane člana: Carlito Carlito napisao:

Na predpojačalu su oni to nazvali: "AD J U S T I N G  T H E  S E N S I T I V I T Y  O F  T H E  I N P U T S"
"relative level of the source can be adjusted in dB, as a number between -20 (quieter) and +20 (louder)."

To sluzi da izjednacis nivoe signala raznih izvora. Npr. tuner ti nekakvu normalnu glasnocu daje kad je pot na oko 10 sati, a CD-player slicnu glasnocu daje na 11 sati. E onda time otprilike izniveliras glasnoce na svim izvorima.

Izlazno pojacalo ima (tvornicki) definirano pojacanje, izvori isto tako, mada neki imaju varijablini izlaz. Jedino na cemu mozes dodati ili oduzeti je pretpojacalo tj, njegova regulacija glasnoce s potenciometrom. Ono tvoje "Adjusting... " moze samo oslabiti ulazni signal pojedinog izvora, pojacati ga ne moze. I onda je tih tvojih +20dB oznaka da je signal pun, ne dira se. No mozda ces onda morati slusati na vrlo niskom nivou glavnog potenciometra (oko 8 sati). To nije idealno jer pot je na pocetku i mozda kanali nisu 100% uskladjeni, a i mogucnost regulacije glasnoce je skucena i grublja. Mozda je najpametnije to postaviti negdje oko nule, znaju oni iz Primarea sto rade. Jedino ako neki izvor dosta odskace glasnocom od ostalih, onda to malo ujednacis s tom kontrolom.

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 23:53

Ma pisao sam i tehničarima u Primare-u, pa mi je lik u jednoj rečenici rekel da nikakve štete zvuk neće imati i ako ga na +20 stavim.
Pa mi je logika bila da ga stavim na 50%(kako je u čistoj A klasi preamp), i samim time mogu jače pogurati izlaz.
Nemam iskustva sa ovom opcijom, a volim pržit rokerišku pa mi je pasalo da mogu jače zafrljit ziku.

Korisniku nije bitno u kojoj je klasi pretpojacalo, i tako su skoro sva u A-klasi. Ne moras ni zbrajati decibele jer imas preamp i izlaz od istog proizvodjaca koji su napravljeni jedan za drugog. Imas potenciometar na pretpojacalu i to je sva tvoja briga i odgovornost oko upravljanja. Pojacavaj, ako volis zesce i glasnije, ali samo dok ne osjetis izoblicenja u zvuku, kad se to desi onda malo smanji. Inace mozes zagusiti ulaz pojacala ili ga potjerati u klipping, a onda moze biti problem za zvucnike, za pojacalo, za dzep...

Na vrh
Carlito View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Carlito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.studeni.2017 u 09:12
Znači ako sam ja tebe dobro shvatio...preamp uopće ne može amplificirati ništa.
Postavljanje osjetljivosti na +20db za bilo koji izvor na preampu koristi amplifikaciju izlaza za korekciju izvora.
Jesam li na tragu istine :) ???
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.studeni.2017 u 09:45

Znači ako sam ja tebe dobro shvatio...preamp uopće ne može amplificirati ništa.
Postavljanje osjetljivosti na +20db za bilo koji izvor na preampu koristi amplifikaciju izlaza za korekciju izvora.
Jesam li na tragu istine :) ???

Nisi. "Adjusting sensitivity of the inputs" ne pojacava signal, samo ga moze smanjiti. To gledas kao da je +20dB direktan prolaz signala, na 0dB je oslabljen, a na -20dB je jos vise oslabljen. Iza toga ide pretpojacalo. Pretpojacalo moze pojacati signal i za regulaciju pojacanja sluzi glavni potenciometar. Izlazno pojacalo ima fiksno pojacanje, ono pojaca ono sto mu dodje iz pretpojacala.

Na vrh
Carlito View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Carlito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.studeni.2017 u 11:39
Vidim da moram još puno edukacije bacit...
Hvala na odgovorima.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,176 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente