Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pojačalo Sony TA-FA5ES

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2017 u 12:17
Originalno postano od strane člana: gadafi gadafi napisao:

Pazario sam Gasin Phillips Prestigio SRU9600, jedan poprilično popularan univerzalni daljinski i naravno pokusao ga spojiti sa Sony TA-FE5ES pojačalom, no međutim bezuspješno.

Sam daljinski ima 4 "glavna" koda za Soni amp, i problem je sto se daljinac sinkronizira sa pojačalom kad ga ugasi, ali dotično Sony pojačalo uopce nema opciju paljenja/gašenja preko daljinskog, vec samo dvije opcije, mjenjanje inputa i atenuator. U drugoj skupini Phillips ima 165 kodova za Sony pojačalo i odvrtim ih sve, ali sinkronizacija se ne dogodi, jer ni jedan kod ne moze ugasiti pojačalo, jer ono nema tu opciju.
Tako da nista od moje sinkronizacije. Odnosno, ostaje mi jedino opcija posudbe originalnog daljinca (Sony RM-S703) i da onda Phillips "nauči" od njega.

Pa stoga ako netko ima dočni daljinski RM-S703, puno bi mi značilo da se javi.

Unaprijed hvala i LP

Malo sam zbunjola. Što znači ova rečenica:

Sam daljinski ima 4 "glavna" koda za Soni amp, i problem je sto se daljinac sinkronizira sa pojačalom kad ga ugasi, ali dotično Sony pojačalo uopce nema opciju paljenja/gašenja preko daljinskog...

Kakva sinkronizacija daljinca s pojačalom? Odabereš grupu, recimo AMP (tako je kod mene na SRU9400) upišeš kod za Sony amp (nađeš onog koji šljaka) i to je to. Naravno da ne možeš paliti i gasiti kad amp nema tu opciju.  Izabereš drugu grupu, n.pr. AUX i uvališ mu kod za taj Sony tuner. Nema da ne radi. Ja sam imao takav Sony ST-SA5ES tuner i njanormalnije mi je radio kod 1085. Imao sam sve opcije tunera. Jedino taj kod od u manualu ponuđenih 10 kodova za Sony tuner mi je radio s full fukcijama, ali je radio. Ne vjerujem da za Sony amp ne postoji odgovarajući kod (i to ne smo jedan) koji će normalno šljakati.

Ako u jednu grupu daljinca želiš kombinirati nekoliko uređaja, onda ćeš morati, nakon što upišeš osnovni kod, recimo za amp, modificirati pojedine tipke, ali samo učenjem kodova s originalnih daljinaca.

Barem je Sony pokriven svim mogućim kodovima na svim mogućim univerzalnim daljincima jer se radilo o mejnstrim proizvođaču, a ne o nekoj egzotici s tko zna kojim kodovima.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2017 u 12:23
Sad sam pogledao kod za Sony AMP u popisu za moj SRU9400 i taj je: 0716. Vjerojatno je i za tvoj daljinac tako jer su susjedni modeli istog proizvođača. Jesi li ga probao?
Na vrh
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2017 u 13:35
Otprilike znači ovo, uljkučim daljinski i odem na add new device, odaberem AMP i onda mi daljisnki govori da pojačalo mora biti uključeno i da drzim stisnut gumb OK, te kad se pojačalo ugasi da ga pustim. On vrti ta prva 4 koda, pojačalo se ne gasi, na kraju me pita jel se pojačalo ugasilo, odaberem NO, i onda mi on ponudi dodatnih 169 kodova za sony pojačala, odvrtim ih sve, pojačalo se i dalje ne gasi, tj banana.

Kako uopce ručno upisujem kodove u njega?
Jango Fett:"Latin house je komercijala koja se pušta prije prelaska na narodnjake."
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2017 u 16:03
Okani se ćorava posla. Najbolje ti je prema onoj: read the f**king manual!. Nema bolje. Vjerojatno uđeš u meni i tamo imaš code tipku ili tako nekako. Uđeš, upišeš 4 brojčice i vozi.
Na vrh
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.prosinac.2017 u 13:04
Ma prelistao sa i pročitao sluzbeni manual, ali tamo nema ni slova o postupku ručnog unosenja kodova.
Jango Fett:"Latin house je komercijala koja se pušta prije prelaska na narodnjake."
Na vrh
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.prosinac.2017 u 13:40
Uspio sam preko nekog Njemačkog foruma i googla  skuzit kako se kodovi ručno unose,  drzi se stisnuto MENU+GUIDE 5 sec i onda se kodovi mogu očitat i ručno upisat tj mjenjat. Naravno, taj dio ne pise u sluzbenom manualu.
NIti u sluzbenom manualu ima bilo kakav popis kodova, nasao sam kodove za SRU7060, konkretno 1085, 1185, 1285, 1468, 11085, 1185, 1285, 1468, 1481, 1585, 1685, 1785, 1786, 1885 ali za bilo koji ood tih kodova daljinac mi govori "Code nota available, prease try again"

Probao sam tvoj 0716, kojeg si ti dobio preko sluzbene philips stranice, ali kad ja zelim isto za svoj model (9600/10) onda to nije moguce, tj ne mogu nista odabrat.

Editirao gadafi - 19.prosinac.2017 u 13:40
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.prosinac.2017 u 15:14
Yebem ga pametnog. Moj 9400 šljaka ko zmaj u svim varijantama. Ne znam što bih ti rekao.
Na vrh
Abraxas View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Abraxas Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.prosinac.2017 u 03:16
Gadafi, imam taj dotični sony daljinac, pa ako ti ništa ne uspije sa kodovima javi se, dobiješ ga na posudbu pa nauči tog phillipsa kaj treba delat haha.

RecidivisT          
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,213 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audiofil.net klub
KLUB 24.02.2018 Kef & NA...