Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Acurus

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
boca View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj boca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Acurus
    Objavljeno: 05.prosinac.2017 u 11:21
Pozdrav
Dali možda netko ima kakvu informaciju o ovom izlazu?
Po netu se spominju imena kao D Agostino pod konstruktorima pa bi bilo kakva informacija dobro došla.

Editirao boca - 05.prosinac.2017 u 11:22
from all the things I lost I miss my mind the most
Na vrh
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2017 u 11:50
Sjećam se kad sam kupovao SH izlaz. Htio sam neki muževni amerićanski tranzistorski za ne previše novaca pa sam gledao Hafler i 3 marke na A. Adcom, Aragon i Acurus.

Nemam pojma kakav je ovaj al očito je iznutra malo tanji. Nema velikih transformatora, kondenzatora niti izvana rebra. Možda nema ni 15 kila. Možda je dobar amp, al ako je u AB klasi onda nema tu puno A.
Na vrh
boca View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj boca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2017 u 12:00
Originalno postano od strane člana: Johnny Johnny napisao:

Sjećam se kad sam kupovao SH izlaz. Htio sam neki muževni amerićanski tranzistorski za ne previše novaca pa sam gledao Hafler i 3 marke na A. Adcom, Aragon i Acurus.

Nemam pojma kakav je ovaj al očito je iznutra malo tanji. Nema velikih transformatora, kondenzatora niti izvana rebra. Možda nema ni 15 kila. Možda je dobar amp, al ako je u AB klasi onda nema tu puno A.
Nije mi bitna snaga  koliko zvuk samog pojačala jer imam Quad 22L (89db) i TQWT samogradnju (92db)

from all the things I lost I miss my mind the most
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2017 u 12:07
Acurusi, i oni skuplji, nisu nešto poznati po profinjenom zvuku.

Na vrh
robika3a View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robika3a Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2017 u 13:00
Radi se o pojačalu snage posljednje serije (do cca. 2002.g.) proizvedene prije preuzimanja tvrtke Mondial (proizvodili su Aragon i Acurus) od strane Klipsch-a.

Prospekt u pdf-u je ovdje.

Pojačalo ima oko 10 kg. Proizvedeno je u SAD. Stabilno je i na impedancijama ispod 2 Ohm-a. Posljednja cijena novog u Njemačkoj je bila 1000€. Radi se o pojednostavljenom dizajnu preuzetom od pojačala marke Aragon.

O zvuku: pojačalo je u basu čvrsto i artikulirano (s obzirom na klasu cijene). Srednji i visoki tonovi ne "vrište". Sve ostale zvučne domete preporučam provjeriti vlastitim slušanjem.

Editirao robika3a - 05.prosinac.2017 u 13:03
Vrijedi mi onaj sustav čija reprodukcija glazbe i emocije traže da ih ostanem slušati.
Chord Mojo -> Chord SPM 1050 -> mbl 126 + Sony SA-WX900
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2017 u 14:12
Da, to se zvalo Mondial. I D'Agostino je imao prste u Aragonu i to ozbiljno pa su ga često nelijepo nazivali Krell za sirotinju. Imao sam na grabi Aragon 4004 (slika) i po svemu je izrazito podsjećao na Krell (doduše pojednostavljen) od izbora samih komponenata do layout-a pločica. Nisam ga slušao (bila mi tlaka prespajati) pa ako se javi Siamandi koji ga je imao, bit će i vjerodostojan opis zvuka. Obzirom na zajednički DNA, pretpostavljam da ni predmetni amp nije predaleko od navedenog.
Naravno, kao i uvijek: samo i jedino proba.

Editirao Apparatus - 05.prosinac.2017 u 14:15
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2017 u 22:25
Ne volim generalizirati, ali nisam čuo ni jedan američki izlaz (Krell, Parasound, McCormak, PS Audio ..) slične ili nešto veće cijene vrijedan dužeg slušanja. Zapravo, kad bolje razmislim, ništa dojmljivog američkog za relativno male novce.
 Parasound A23 mi jedini pada na pamet od novijih, ali to nema za te novce.
 Za 2000 kn bih tražio Audiolab ili eventualno Rotel, dalje ne bih gledao (iako, vjerujem da bi se našlo kandidata), osim ako mi netko ne baci baš nešto u naručje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Apparatus Room
Forum: Prostorna akustika