Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Amigova soba

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 43>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2017 u 10:48
Originalno postano od strane člana: Spužva Bob Spužva Bob napisao:

Olife, vi ste pitali, ja sam vam odgovorio. Ne ulazim u usporedbu između nepoznatih prostorija, samo kažem da prema dosadašnjem iskustvu u takvoj prostoriji možemo očekivati sijaset problema.

Uzmimo za primjer bočne refleksije u ovakvom postavu. Refleksije desnog zvučnika će do slušača doći nekoliko dB glasnije nego što će doći s lijeve strane. To će uzrokovati čujno naginjanje stereoslike u desnu stranu.

Sama blizina kuta desnom zvučniku će uzrokovati nekoliko dB veću glasnoću samog zvučnika jer zvučni tlak zbog zidova nema kamo, nego biva reflektiran prema slušaču. 

Akustičkim tretmanom je moguće  postići AKUSTIČKU simetriju, ali postoji nekoliko kompromisa za koje mislim da vam neće biti prihvatljivi. A možda i hoće. 

Inače imate dobro dizajnirane zvučnike, ako se ne varam, to je Vandersteen. Doduše, jesu nešto stariji, ali su dizajnirani s vrlo racionalnim objašnjenjem premisa pod kojim su osmišljeni. 

Uputa svima koji žele poboljšati slušne uvjete u prostoru - prvenstveno treba osigurati simetriju lijeve i desne strane. Na taj način, unatoč nekim drugim nespecifičnim pojavama, barem će se osigurati da lijevi i desni zvučnik emitiraju jednaku količinu energije prema slušaču. 

...koju razdaljinu ce preci refleksije sa desne strane do slusaoca, bitan podatak je i energija koju one nose, znamo koja je brzina zvuka, pa sa malo matematike mozda to moze izracunatu....ja tu nisma merodavan ali samo na glas razmisljam....
Ono sto prosecan audiofil ovde u ovoj prici trazi to nece dobiti, debata se vodi o sistemima i audiofilima koje ne zanima tretiranje slusaone, razlozi su nebitni ali su uglavnom materijalne prirode... u principu ono sto sam hteo reci je da ako se ispostuje osnovna postavka sistema sa uparivanjem odredjenih komponenti, to uglavnom pije vodu....a osnovna postavka je pravilno formiranje sterofonske baze -levi i desni zvucnika - slusaoc u sredini jednakostra trougla....
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2017 u 10:48
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Originalno postano od strane člana: Spužva Bob Spužva Bob napisao:

...
Uzmimo za primjer bočne refleksije u ovakvom postavu. Refleksije desnog zvučnika će do slušača doći nekoliko dB glasnije nego što će doći s lijeve strane. To će uzrokovati čujno naginjanje stereoslike u desnu stranu....
Pošto sam bio kod Olifa, stvarno ne mogu reći da sam čuo da zvuk bježi udesno.
Isto tako, frend mi ima sličan postav (možda teorijski još malo i lošiji), zvučnici skroz na jednoj strani, dok su 2/3 sobe s druge strane slobodne. Pa opet nisam čuo pomak zvučne slike.

Možda bi trebalo povesti koji sat više da bi se čulo, ali vjerujem da bi oboje nešto već poduzeli da su im problemi čujni hm

Unatoč nesimetrijama, kod Olifa se sve nekak složi da zvuči dobro. Sa zatvorene strane je prozor, koji vjerojatno kompenzira otvorenost druge strane. Bas iz desnog zvučnika sigurno je mnogo glasniji, nego iz lijevog, ali obzirom da je basu teško odrediti smjer odakle dolazi, to se ne primjećuje.
Iz vlastitog iskustva mogu biti siguran da bi nakon tretmana i kod Olifa zvuk bio dosta bolji, ali dobar je i ovako.
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2017 u 10:55
Spuzvice, moze li odgovor na moje pitanje s vrha 28.strane?

Vlasnici ocito ne znaju.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2017 u 11:28
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

...
Malo mi je zbumjujuća opaska; da zv. slika vuće na desno, jer kod mene je obrnuto !
Malkice sve vuće na lijevu stranu;
dočim kad sjedim sasvim na sredini to je skoro pa zanemarivo...
Ovo je sad još zanimljivije.
 Meni je sistem pomaknut cca. 30cm u desno od središnjice sobe. Vrlo malo, ali  ipak.
 I isto mi zna vući na lijevu stranu, pa se kod postavljanja zvučnika nekad znam napatiti dok ne dobijem sredinu. I onda više ništa ne diram proteza
 U desno, koji je bliži zid, nikad nije "bježalo". I isto su mi prozori na tom zidu, slično kao kod Olifa. Možda to ima kakvog utjecaja hm

Inače, to me ne zabrinjava, jer samo treba ponekad malo više truda i sve je u sredini, ali mi je čudno jer bi trebalo "vući" na drugu stranu.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2017 u 17:42
Odgovora ni. A sumljam da se koriste elementi za refleksije, nisu to koncertne dvorane.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2017 u 20:23
Trebam uslugu. Spajam kućnu mrežu, ali mi baš nejde. U jednom dijelu koristio sam cat7 kabel i sada imam problem s terminacijom. Kupio sam u chipoteci navodne cat7 konektore, no već 2 sam shebao. Pola žica nema kontakta.
Jedan cat5 kabel sam korektno spojio.
Imam posuđen alat.
Ak netko iskusan ima vremena spojiti mi 2 cat7 kabelska konektora, častim ga čevosima i gemištom ili pivom. Još ćemo malo poslušati i mjuzu.
Ja sam u Zgb u Dubravi. Ak se nekome da, nek se javi na pm.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2017 u 22:05
U čemu je bed? Imaš porciju ćevosa viška pri ruci?
haha
Mislim da je to sve RJ45 konektor s 8 pinova. Nakrimpao sam toga milijun, doduše onih manjih telefonaca sa 6 pinova i nije išlo od prve. Ako imaš dobra krimp kliješta, samo dobri đozluci i živci na hozntregere. Žice moraju biti ravno odrezane (bez bakrenih cufova izvan izolacije) i ugurane do kraja u konektor, pa stisneš. Normalno, ne smiješ zahebat raspored boja. Jbg, malo sam predaleko da bih sad išao u ZG na ćevose, a i kasno je.
haha
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2017 u 22:12
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Mislim da je to sve RJ45 konektor s 8 pinova.

ma je sve 8 pinova i 8 žica ali već s nekim CAT6 bude problem zbog onog centralnog plastičnog "vodiča" kojeg moraš odrezati inače ne možeš dobro kliještima stisnuti
ovo:

Editirao nino - 21.prosinac.2017 u 22:16
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2017 u 09:33
Degutantni ombre Amigo, što bi s tvojim krimpanjem? Si uspio?
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2017 u 08:15
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Degutantni ombre Amigo, što bi s tvojim krimpanjem? Si uspio?
Ne još, al imam ponudu.
    Moj HiFi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 43>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente