Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Amigova soba

Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.ožujak.2018 u 09:57
Krivo sam se izrazio, nebi morao, nego su velike šanse da jesi.

Ako je istina sto pises, onda si sam sebi prilicna kocnica za napredak i osobne prelaze granica.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.ožujak.2018 u 12:54
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

...
Ako je istina sto pises, onda si sam sebi prilicna kocnica za napredak i osobne prelaze granica.

Kopiraš me.To sam ja tebi napisao, ne tako davno, uz objašnjenje. Ti čak nisi ni objasnio, pa iskreno, nemam pojma na što točno misliš. Ali ... ovo stvarno nije tema za osobne analize, pa bih volio da tu i stanemo.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.ožujak.2018 u 15:19
Nije, stat cemo, sam si sebe izanalizirao.
Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.ožujak.2018 u 01:58
Nakon dužeg vremena odlučio sam se javiti i napisati par rečenica na forumu. Vjerujte mi, a i većina zna da imam vlastito dvorište za pisanje, da se ne bih javio da ne smatram da i ova platforma zaslužuje dodatne riječi vezane uz Ivanovu novu sobu. Naime, odazvao sam se ljubaznom pozivu i odvojio nešto vremena da poslušam tu famozu sobu o kojoj se ovdje drvi na x stranica. Bit ću kratak jer ipak planiram duži tekst napisati na svom terenu, ali za one koji ga ne prate, već su ovdje prisutni, napisao bih kako je riječ o VRHUNSKOM projektu. Ovdje skidam kapu Ivanu na volji i shvaćanju važnosti akustičkog tretmana, a isto tako i Luki na odrađenom poslu. Rezlutat je jednom rječju - spektakularan! Eto, ja nemam tih probelma pa da priznam da imam bar 2 do 3 puta skuplji sustav od Ivana i odrađen akustički tretman, a da sam uspio doživjeti dio visokovjerene reprodukcije koju ja nemam. Da, točno je, po nekim stvarima sam, naravno, u okvirima svog subjektivnog shvaćanja, i dalje u prednosti, ali isto tako pušim na nekim drugim. Anyway, proveo sam dva sata kod Ivana i jako samo malo razgovarali. Uživao sam kao prasac u blatu jer me Ivan počastio izvanserijskom glazbenom prezentacijom. To je - to! Tako se to radi i tako se pristupa HIFI-ju. Sve ostalo su pizdarije i okolišanje. Posljednju riječ dobro memorirajte. Ivan je, s uvjetno rečeno, zemaljskim novcima, postigao respektabilan nivo onoga što zovemo HIFI. Bravo, Ivane i Luka!
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.ožujak.2018 u 07:24
Uh, hvala Aqua na lijepim riječima.
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.ožujak.2018 u 08:34
Nedavno bio?

Stize toplije vrijeme, budem se jednom dovuko na druzenje.

Editirao Gašo - 24.ožujak.2018 u 08:36
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2018 u 13:45
Momcovi, ovih dana napola koristim stari GO. Napola velim, jer iako je GO, moram odlaziti na važnije sastanke, gotovo svaki dan u neko doba dana. Bijesan

Ali svejedno, stignem malo više slušati. Baš sad slušam, čekajući da mi dođe hlad, kako bih mogao ofarbati sobna vrata (6 komada). Pinch

Odlučio sam se javiti oduševljen apgrejdom mojeg Berkeley Alpha DAC-a, čiji autor je Gašo. Iz određenih razloga sve skupa nije prošlo glatko, bilo je više pokušaja i vrlo otvorene razmjene mišljenja.

Upgrade mk1 je zvučao očajno, jer je Berkeley mijenjao pcb pa se konstrukcija mojeg uređaja razlikovala od Gašinog.

Upgrade mk2 zvučao je fantastično u srednjima, bas i visoki, iako dobri, bili su malo deficitarni i suhi. U toj fazi su mi bili Aqua, Joby i Devo, Baxa (Spužva Bob, Tatamata i Bibo su bili i nakon mk2 i nakon mk3). Tko nije poznavao moj setup i sobu otprije, nije mogao tako lako zaključiti da postoje i mane. Međutim, moje početno oduševljenje je splasnulo, jer nije dosta samo imati fantastične srednje. Bas je trebao biti malo glasniji i puniji, a i visoki.

Nakon toga BADA je po 3. put završila na grabi. Ovaj put, nakon 24 satnog grijanja, DAC je zazvučao uistino sjajno i to u svakom pogledu. U odnosu na upgade mk2, bas se popunio i poglasnio, kao i visoki. Stage se dodatno stabilizirao. BADA je sama po sebi dobar DAC, međutim, sada zvuči mnogo čišće i jasnije, rezolutnije pa i živahnije. Sve je bolje nego u originala. Mario Dolinar, koji je bio zastupnik za Berkeley, rekao je da taj upgrade zvuči vrlo blizu, 90 % Reference serije.

Sada uistinu više ne osluškujem zvukove, jer je sve na svojem mjestu. Glazba teče neposredno, ako je dobra snimka izvođači kao da su mi u sobi.

Bravo za Gašu! Postigao je sjajno unapređenje high end uređaja, što nije mala stvar.

Vlasnici BADE, ali naravno i svi drugi, uz najavu, mogu doći čuti kako to sada zvuči.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2018 u 14:02
Došao bih ja. Ponajmanje zbog BADA-a, više zbog tebe i slušaone, ali stalno neki klinč. Možda do konca godine. S Danom the manom se dogovaram već pola godine za sjestu kod mene..
haha
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2018 u 15:45
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Došao bih ja. Ponajmanje zbog BADA-a, više zbog tebe i slušaone, ali stalno neki klinč. Možda do konca godine. S Danom the manom se dogovaram već pola godine za sjestu kod mene..
haha

Ma nije greda još smo mladi haha Lipanj sam off, ali zato već od srpnja spreman za kombinacije. Odlično dela Amigov porculan. Još je i tuniran od kada sam  ga slušao...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2018 u 07:53
Hvala Amigu na lijepim rijecima, no moram objasniti "određene razloge" da se nebi dobio dojam da sam triput tapkao u mraku pa eto na kraju slucajno pogodio stvar.

Modifikacija je detaljno elaborirana kao projekt davno prije dolaska Amigovog primjerka uređaja na stol i odrađena je još na nekolicini istih.

Nezgodni dio price u ovom slucaju su bila dva faktora koja su utjecala na sonicno stanje uređaja, a na koja se u startu nisam obazirao jer su prvo, izvan sklopovlja podvrgnutih modifikacijama, drugo, nije mi na kraj pameti bilo da uopce postoje problemi jer je uređaj funkcionirao.  Oke, trece, nisam imao vremena detaljno poslusati uređaj a na brzom testu je kao što rekoh, sve normalno funkcionirao.

Glavni problem koji se potkradao od ko zna kada, bio je kvar u lokalnom napajanju koje napaja iskljucivo analogne izlazne stupnjeve koji pogone RCA i XLR analogne izlaze. Dakle sklopovi su umjesto potrebnih +17/-17V, dobivali su +17/-1,2V što je velika asimetrija i cudo što uređaj nije pokazivao anomalije na izlazu, ali je degradacija zvuka bila ogromna.

Drugo faktor je bio dodan "Hifi" osigurac koji u ovom slucaju nije pozitivno sjeo u pricu.

Također se na moment ucinilo da su u tvornici "zaboravili" staviti neke elemente oko clock sekcije, no zapravo se radi o tome da uređaji imju tri revizije PCB pa je ispalo zbunjujuce. u jednoj etapi sam dodao elemente koji kao fale, da bi na kraju sve vratio kako je bilo. Uzrok traženja problema bio je loše sonicno ponašanje uređaja, da bi na kraju ona prva navedena greška bila krivac za sve.

Uglavnom, ova treca finalna etapa je zapravo popravak greške/kvara napajanja, modifikacija je odrađena kako spada vec u prvoj etapi.

LP
Gašo.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,207 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Uradi sam