Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Amigova soba

Odgovori Odgovori Stranica  123 43>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Amigova soba
    Objavljeno: 10.prosinac.2017 u 09:01
Konačno je tretman moje nove sobe pri kraju, u fazi kad je 70 % funkcionalno.

Nova soba je u novom gradu, umjesto Međimurja, u Zagrebu.

To je u osnovi dnevni boravak s blagovaonicom veličine 5,15 x 6,7 metara na dužoj strani, a 5,5 kod ulaznih vrata. Međutim, kako sam u kući sam, dok preko tjedna radim u Zgb, a s familijom sam i dalje u Međimurju, sve je podređeno HiFi namjeni.

Idejni projekt je moj. Projekt akustičkog tretmana izradio mi je Spužva Bob, a ruke su moje, ženine i pokojeg frenda. Sve je rađeno u sklopu adaptacije i dijelom zamjenske gradnje kuće pa kad se već radilo, odlučio sam pristojno tretirati sobu.

HiFi je na posebnom automatskom osiguraču od kojeg ide vod 3 x 4 mm2 ofc bakrene žice izolirane teflonom. Presjek vodića se sastoji od nekoliko ufrkanih debelih licni.

Cijeli zid iza zvučnika predstavlja bas trap s debelim slojem mineralne vune, pregradom od profiliranog knaufa, još jednim slojem mineralne vune, tkanine bez potke i drvenih panela s letvicama koje prekrivaju 50 % površine zida. Spušteni strop je veličine 12 m2, od Rigips Rigiton ploča s rupicama 8-15-20 mm, iznad čega je 5 cm mineralne vune. Plafon je gotov, a na stražnjem zidu moram kupiti još tkaninu koja će prekriti mineralnu vunu i učvrstiti panele.

Na zidu suprotnom od zvučnika, trebam još kupiti debelu zavjesu te izraditi 2 pokretna bočna difuzora, koje mi je isprojektirao Spužva Bob. Onda će biti gotovo.

Zvuk mi se čini dosta bolji od zvuka u Međimurju. Veća je i plastičnija pozornica, a preciznost zvuka je odlična. Od audiofila bio mi je Baxa, a kako više ne piše na forumu, mogu prenijeti da je ostao zadivljen preciznošću zvuka. Ja sam bio nešto kritičniji. Postavljanjem drugog sloja mineralne vune, zvuk se i timbralno popravio, klavir je prestao zvoniti, odnosno, zvonjava je svedena na minimum. Postavljanjem zavjese, difuzora i namještaja (2 dvosjeda, ili sl.), bit će još bolje, jer je sada soba prazna, a prilično je velika.

Detalje akustičkog tretmana neću iznositi, jer je projekt autorski rad Spužva Boba, koji mi je ustupljen za tretman moje slušaonice, a ne za dijeljenje. Iako je soba svaka soba jedinstvena i traži poseban proračun pa sumnjam da bi detalji drugima bili od neke koristi.

Pokušat ću postavit sliku preko nekog servisa.

Editirao amigo - 10.prosinac.2017 u 09:03
    Moj HiFi
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2017 u 09:10
http://vgy.me/Pv29iz.jpg

Ovo je link, može uputa kako složiti da se odmah vidi slika?

Editirao amigo - 10.prosinac.2017 u 09:11
    Moj HiFi
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2017 u 09:54
Ne vjerujem dok ne čujem (vidim).....haha
Lijepo !
Čestitam na uređenju !Bravo
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2017 u 10:02
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

Ne vjerujem dok ne čujem (vidim).....haha
Lijepo !
Čestitam na uređenju !Bravo
Prijatelju, imaš otvoren poziv. Ja sam veći dio tjedna u Zgb. Samo reci kad dolaziš.
    Moj HiFi
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2017 u 10:03
Prvo slika ti je prevelikih dimenzija za staviti na ovaj forum... napredniji forumi kod postanja slika automatski prilagode dimenzije slika na optimalnu velicinu u postu, ali ne i ovaj forum, stoga preporucljiva dimenzija slike ne bi trebala biti veca od 1024X768 pixela....
Sliku mozes uploadati na forum ili zaljepiti link sa web servisa za slike...
Ides na ikonu u kojoj je nacrtano malo stablo, klikni na nju...imas lijevu i desnu stranu prozora, lijeva je za podignuti sliku sa svog kompjutera na forum, a desna je za linkati sliku sa weba...

I BTW... lijepo...lijepo... zasta mi se svidja kako to ukupno izgleda Bravo
Na vrh
Jazzy View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jazzy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2017 u 10:06
Prekokrasno,cestitke
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2017 u 10:07
Smanji si fotke na 800X600 i ispod 100KB pa uploadaj direktno na forum. To sad normalno radi za razliku od stare verzije foruma, a i vidi se dobro. To sam učinio s tvojom fotkom.

Čestitka i od mene. Kad dovršiš izgledat će sasvim okej. Najbitnije da radi, a tu sumnje nema obzirom kakav je ekspert projektirao. Najbolje znaš ti koliko si se namučio i sad je vrijeme za uživanje u plodovima rada.

I da, konačno mi je profić napravio fotke pa ću i ja konačno, nakon dvije godine pokazati svoje kako valja.

Editirao Apparatus - 10.prosinac.2017 u 10:11
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2017 u 10:52
Opaaaa! Jako lijepo izgleda. Lagano sam zavidan, ali mi je drago da guštaš. Uživaj!
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2017 u 11:02
Clap i ja sam "malo" zavidan
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2017 u 11:15
Nemojte bit zavidni, to je ružno.
haha
Radije se primite posla. Svaki se prostor može poboljšati.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 43>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,152 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Apparatus Room
Forum: Audio komponente