Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zatvorena temaRover 75

Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Vedo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2017 u 09:57
Kao što rekoh, zdrava u potpunosti, moja je NBejka iz 2001. Dosta ovisi od vlasnika do vlasnika i o održavanju...:)

Naravno, Miate imaju mana kao i svaki automobil, ali generalno gledajući, ništa što se ne može riješit ili prevenirat za ne velike iznose novca imho. Ja se uvijek pobrinem da su moji automobili tip top, a takva je i Miata u ovom trenutku. Opalio sam i antikorozivnu zaštitu da sve i ostane tip top. :)

A treba i znati neke specifičnosti automobila. Čistit rupice za odvodnju vode jer se voda slijeva okolo soft topa "rain railom" i kroz rupicu ide kroz prag (pored stražnjeg kotača) van. Ako se to zaštopa, voda se zadržava u pragu i trune. I to je najčešće mjesto na njoj gdje trune. I mogu biti problematični "front railovi" jer su napravljeni od više međusobno spojenih čeličnih lističa, to je tako odrađeno zbog zahtjeva "crash" testova u to vrijeme, kasnije je Mazda izdala zamjenski dio koji je od jednog komada čelika. Ali ako netko ima problem s tim, može se riješit i bez kupnje drugog dijela. Kod mene je to sve u besprijekornom stanju.

Ostalo je sve manje više tipični Japanac, pali-vozi.

Editirao Vedo - 28.prosinac.2017 u 10:26
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2017 u 10:41
Originalno postano od strane člana: 306maxi 306maxi napisao:

Imao sam 530xd 2010g u firmi automatik, platili smo ga 500 tisuća kuna, za par godina popušena je jedna garsonjera u novcu.
Za motore od 2000-2499 i 2499 do 2999 i preko su tarife cestarine na tehničkom drugačije tako da mu je registracija bila očajno skupa što zbog snage što zbog cestarine.
Išao je jako dobro, ko tadašnji moj saxo vts što se ubrzanja tiče, i nije tako puno trošio, možda 8,5 mu je bio prosjek, jedino auto te cijene zaslužuje ljepšu unutrašnjost.
U tomiću samo za dobar dan izvolte je bilo par tisuća kuna, najobičnij servis ulje i fileri 6000 kn i tak, doduše ni u eurorentu za subaru nije bilo puno manje.

Imao sam i subaru legacy boxer diesel službeni to mi je bio odličan auto, stvarno kvalitetno složen do zadnjeg šarafa, jedino je imao elektronsku ručnu na tipku što mi nije bilo po volji al nisko težište motora i boxer koji radi vibracije  (ljevo desno) slično ko oni američki muscle auti pa još po snjegu...
Stvarno odličan auto, bio mi je najdraži a imao sam i alfu 159 u isto vrijeme al po ničem se nije mogla mjerit sa subaruom osim izgledom.

Daj molimte vise nemoj
E imam u firmi novi porsche, pa ne trubim po forumima o njemu jer ga ne vozim i nemam pojma kolko trosi i kak ide i kolko je servis!
Opet pricas o autima koje si vidio, nisi vozio, a rekao sam ti da vozim 530D .
Jako dobro poznajem seriju 5 jer sam ih nekiliko vozio, znam tocno koliko kosta rega her je svake godine placam, kolko kosta servis her ga svake godine radim. A kako auto ide, kolko trosi ...
Aj nemoj pisat vise ako nemad konkretno iskustvo jer siris dezinformacije.
Usput rega + osiguranje me kosta ispod 3500 kn. I opet ti s tomicem, pa zna se da je tomic ekstremno skup. Ako hoces ovlasteni odi recimo u neki drugi i vec ce cijena biti upola manja. A za izmjenu ulja ti mislm stvarno treba ovlasteni !
Stvarni trosak he manjiod 1000 kn!
A da , alfa, jadno je vec ko dan da si alfa lover :) a oni opcenito ne podnose bmw. :)
Na komentare o trajnosti motora becu ni idgovarati jer nema smisla :)

I usporedba sa saxom vts od 120 ks
Pa to ni na papiru nije blizu , a tebi to ide isto, stvarno si znalac.
Cisto za usporedbu, radili smo drag braco i ja, on u polo gti-u, dsg, puno vis konja nego tvoj saxo, lagan auto,
Ja u svom 530d, automatik, teska limuzina.
Rezultat, jedva me drzao negdje do 120 km/h, dalje nije mogao.

Zato te molim, nemoj vise iznositi svoje cinjenice o bmwima, ja ne pricam o alfama iako bih imao stosta za reci sto im bas ne ide u prilog trajnosti i pouzdanosti.
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
306maxi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2017 u 11:00
Nisam ja alfa lover niti imam išta protiv bmw-a.
A tvoj post pokazuje mentalnu sliku hrvata tako da ne podnosiš išta drugo, naravno o alfla romeu i tradiciji pojma nemaš , čuo si nešto od nekog a sa takvima ne gubim vrijeme.

Inače nisam napisao da je saxo bio serijski a čisto da se malo vaspitaš hrvatino evo kako saxo ide
https://www.youtube.com/watch?v=SuVfANPWf7E
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2017 u 11:17

Nisam ja alfa lover niti imam išta protiv bmw-a.
A tvoj post pokazuje mentalnu sliku hrvata tako da ne podnosiš išta drugo, naravno o alfla romeu i tradiciji pojma nemaš , čuo si nešto od nekog a sa takvima ne gubim vrijeme.

Inače nisam napisao da je saxo bio serijski a čisto da se malo vaspitaš hrvatino evo kako saxo ide

Opet ti o mom mentalnom sklopu. Pa ti cijelo vrijeme trubis o autima u koje nijad nisi sjeo, ja ne pricam o alfama jer ih nisam vozio, ali bitno da ti sve znas o svim autima !
Ko da smo ovce zajedno cuvali pa znas tocno kolko ja o cemu znam!
Ako te bas zanima , meni su alfe jako lijepe i ne bih imao nista protiv da inam jednu, ne samo radi izgleda nego radi nacina kako se vozi.
Nisam neki posrban bmw fan kako aludiras. Preferiram ih jer mi odgovara ta kombinacija luksuza udobnosti performansi i kvalitete. I uz to imam pouzdanog najstoravsto mi je jako bitno kod rabljenih auti.
I vec sam rekao da sam sve samo ne prodjecni hrvat, tako molim te stani malo na loptu jer ne znas nista o meni.
Gle, ima nas i ostalih koji nesto znamo, tako da ne moras svakom pklapati.
I daj napisi koje si konkretno aute vozio pa ce neki komentari inati vecu tezinu, a ne samo hroa infornaciha koje svatko mize naci na internetu. I pod vozio mislim da si odvozio barem 5000 km(sto ja napravim u manje od 2 mj)
Ovako inam dojam kao da pop drzi predavanje o s.ksu
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2017 u 11:25

Napisao si saxo vts, nisi nista drugo. Mogu i ja sad naknadno pisati da moj bmw nije serijski (serijski je)
Znaci vozio si bas ovaj dodatno nabrijani iz videa ?

I prestani vise vrijeđati, nov si na forumu i vec napadas kao pjetlic i po drugim temama.

Ja molim administratora da upozori clana na vrijeđanje po nacionalnoj osnovi !!!
Strasno !!!
Na vrh
306maxi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2017 u 11:32
Naapdam hrvata jer mu kažem da je hrvatina placo

Napisao sam da sam ga održavao i naravno da sam ga vozio i šta te tu smeta? 530xd iz 2010g, hoćeš fakturu od tomića na 500 tisuća da ti na forum tu stavljam? Fakture servisa?
I nigdje nisam napisao da je loš, nego da ide dobro i ne troši puno.

Gdje sam trebao servisirat auto pod garancijom? Kod frenda na grabi?

To nije moj sa youtube-a al je išao isto tako i šta sad? Nikad nisi čuo za omjer snage i mase?
Strašno.
Star si na forumu pa što?
Imaš veća prava, čovječe nazivaš me lažcem a kmečiš moderatorima da me upozore.

PS
imao sam i clia sporta koji je išao ka m3 e46 i R5 gt turba koji je bio brz ko m5

Eto ti materijala za čupane kose.

Editirao 306maxi - 28.prosinac.2017 u 11:35
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2017 u 11:36
A moderatora više nema i za forum je puuuno bolje tako.

Editirao Apparatus - 28.prosinac.2017 u 11:36
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Struja mirovanja