Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audio u spavaćoj sobi

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Audio u spavaćoj sobi
    Objavljeno: 02.siječanj.2018 u 14:13
Trazim neko rjesenje za spavaću sobu, odnosno neko rjesenje koje ce biti ok za duze staze, a da opet nekosta kao prosječan hifi sistem.

Od kad znam za sebe, volim spavati uz laganu glazbu,  prije dok mi je main sistem bio u sobi gdje je i krevet, onda to nije bio problem, ali kako su sad krevet i main sistem svaki u svojoj sobi, trebam preporuku za neko rjesenje. Trenutno se patim sa nekom sony radio-budilicom, zvuk je očajan, ali ajde, ionako je to privremeno.

U 99,9% slučajeva se slusa fm radio, stvarno rijetko sam si prije spavanja pustao glazbu.

Ideja je bila nabaviti prenosi bluetooth zvučnik sa fm opcijom, ali za posteno rjesenje ili treba istovarit previse novaca, a ova jeftinija rjesenja često vidim da imaju los prijem fm signala, a posto slusam 1 ili 2 radia, nije neka opcija da na kraju moram slusat radio Antenu.

Prednost ovog rjesenja je to sto ti aktivni bluetooth zvučnici stvarno zvuče ok, kompaktni su i kad par puta godisnje  odem nekud tipa mora/plaža/priroda mogu ga ponest i slusat preko moba ili FM.

Nakon par dana googlanja nisam nasao uređaj za kojeg bi rekao, da, to je to. Ima dosta dobrih, ali vecina ih nema fm, a ovi jeftiniji koji imaju obično pise u komentarima da je fm signal u zatvorenom katastrofa.

Druga opcija je nabava posebnog fm prijamnika nesto tipa Grunding TR1200, ni oni nisu jeftini, niti su nesto popularni, pa je i tako ponuda skoro pa nikakva.

Na njsukalu se polovni mali  Sonos play1 da naci za cca 1000 kn, tako da je i on (ili nesto slično)opcija

Alternativa? Ideje?

Hvala unaprijed

Jango Fett:"Latin house je komercijala koja se pušta prije prelaska na narodnjake."
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2018 u 14:42
Squeezebox Boom.
Svira na mom noćnom ormariću već pola godine. Da sam znao kako to malo čudo dobro zvuči, kupio bih ga i puno prije.

đez je limunada

Na vrh
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2018 u 15:04
Ovaj Squeezebox Boom se cini kao vrlo solidan uređaj, ali dobavljivost i sama cijena su mu upitni.

Gledam sad ovaj Sonos Play1, svugdje pohvaljen, ali osim reprodukcije preko wifi-ja nema nikakav drugi fizički ulaz (AUX in) ni bluetooth, pa onda ovaj zvučnik bez wifi-ja je praktički neupotrebljiv. Fail samo takav

Jango Fett:"Latin house je komercijala koja se pušta prije prelaska na narodnjake."
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2018 u 15:19
Koliki je max budžet ?
Slušao na sajmu Klipsh Heritage three - to radi jako lijepo.
Na vrh
goddard234 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goddard234 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2018 u 15:28
Što ne bi stavio kakav manji klasični sustav? SH, DiY, Raspberry, Kina......ja sam neko vrijeme imao starije kompresijske kutije na garderobnom ormaru, i receiver.
Radio ujutro prije posla, knjiga prije spavanja i slično...

Editirao goddard234 - 02.siječanj.2018 u 15:31
Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2018 u 16:32
Ja sam za sličnu namjenu koristio Denonov CEOL sistem. Osim FM-a najviše sam koristio internet radio i mrežni stream sa kućnog NAS-a. Zajedno sa pripadajućim zvučnicima je bio nešto preko 200€ u SH.
Zvuk više nego zadovoljavajući za tu namjenu.
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2018 u 17:00
Ja za spavaću škicam neku mikro linijicu.
Onkyo, Pioneer...sa zvučnicima.
Slušao dvije u Ronisa i nije to tak hudo.
Jedino kaj USB ulaz ne podržava flac, nek samo MP3.
Imaju CDP, radio, timer vuru, Blutooth i sl...

Editirao olif - 02.siječanj.2018 u 17:03
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.siječanj.2018 u 10:37
Recimo da mi je Hifi u spavaćoj trenutni hoby...a prema zahtjevima i problemima koji te muče mogu napisati par svojih iskustava....

Znači slično kao i ti...došao u priliku da imam lijepu policu za čak gotovo pa pravi mali hifi u spavaćoj..mjuza mi je važna..budim se s njom i idem ćoriti..s tim da osim FM slušam i CD-ove a i Deezer sve više.
Mislio sam "easy task"...međutim nije. Nikako. Barem meni koji također želim dugovječno rješenje. Do sada sam izvrtio cca 4 mini sustava...Yamaha MCR 810, Sony Scala, Technics SC-CA 1080 i sada Marantz Slim Line..za zvučnicima se također igrao..B&W302, Monitor Audio MA 200, Technics SB-F2 i sada sam ostao na Yamaha NS-BP200...u međuvremenu sam nabavio i Chromecast Audio...

Ovo je postav Marantza s Technicsima..vizualno savršeno..ali falio sub...pa odustao..(zasad)
Par problemčića s kojima se susrećem...glasnoća...rad na niskim glasnoćama je triky issue..zašto? Hi FI receiveri u pravilu imaju potenciometar glasnoće koji ima puno manji korak pa podesiti glasnoću za jutarnje buđenje i slušanje zaista nije banalna stvar...a kako rijetki imaju timer koji dozvoljava poštelavanje te vrste...zna biti nezgodno.
Zvuk mehanizma CD-a pri jako niskim glasnoćama zna biti problem za koji nisam ni znao da postoji u dnevnom boravku.
Obzirom da sam okružen visokim zgradama tuner, kojeg kao i ti najviše slušam se pokazao kao dosta ozbiljan problem. Razne unutarnje... 
Chromecast audio je zgodna stvar; internet radio i Deezer u kombinaciji zgodno rade..iako ni to nije išlo sam tak..wifi signal mora biti dobar...

Prema onome kaj si napisao ja bih išao na neki mini receiver (Yamaha, Teac, Sony, Technics koji u pravilu imaju timer) i neke male zvučnike tipa Zensor Pico ili Q Acoustics 2010i...u SH to može sigurno ispast cca 1500kn..ali ako imaš sreće i puno niže :-).

Eto nadam se da pomaže...s druge strane ako baš želiš all in one...i tu imam nekih iskustava...

All those moments will be lost in time like tears in rain...
Na vrh
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.siječanj.2018 u 11:14
Iznos nemam određen, generalno sto manje to bolje, 1500 kn bi bio neki max. 

Spavaća soba mi je full mala, krevet 160x200 i po 60 cm okolo kreveta i tu se javlja prvi problem, sistem sa receiverom i dodatnim zvučnicima, zahtjeva neku policu, odnosno adekvatan smjestaj, struju, pa onda igranje sa smjestajem, tako da bi radije isao na neko allinone rjesenje, zbog smjestaja, jednostavnosti i manjka komplikacija koje receiver+zvučnici povlače sa sobom.

Ovaj Sonos Play1 bi uzeo bez razsmisljanja da ima bilo kakvu mogućnost rada bez wifija, ali eto, nazalost nema. Mrzim te ogranicavajuce faktore koji relano kostaju par dolara, ali eto, jednostavno ih nema :)
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.siječanj.2018 u 11:32
..možda neki 2.1 sustav...s zvučnicima na zidne nosače..i mini receiver..je što se prostora tiče puno manje zahtjevan...tim više što pretpostavljam da želiš zvučnike ispred sebe, a ne pored sebe...

Od all in one...Imam iskustvo s Teac SR-3...moj ured (cca 12m2) je solidno napunio zvukom...ali kada sam kupovao poslušao sam i ovo Teac SR-80 i bio pod dojmom volumena zvuka koji proizvodi; http://audiocinema-art.hr/sezonsko-ciscenje-do-70-popusta/

Editirao TomC - 03.siječanj.2018 u 11:32
All those moments will be lost in time like tears in rain...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,245 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
DAC uređaji
Forum: Audiofil.net klub