Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

PRO-JECT ELEMENTAL vs DENON DP-300 F

Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2018 u 09:54
Originalno postano od strane člana: zden zden napisao:

Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Prije će biti da si ishitreno ocijenio moj post, ili kako ti kažeš "ofrlje". Vidim sad, star si čovjek, pazi malo kako i što pišeš, barem kad nekog citiraš.
Prvo, nigdje nisam napisao da nijedna SH ploča nije u redu.
Drugo, neprimjereno je u citatu otvarati temu starih i novih izdanja zato što nisam ni pisao o tome.                             
Gledaj ja pišem što me volja i konstatiram kad netko piše nebuloze  i nedokazive  stvari  koje se mogu utvrditi jedino  vrlo skupim i dugotrajnim testovima. I ne treba pametovati i izmišljati nešto ako nije potrebno  . Ili misliš da  tvojih 50 godina slušanja to opravdava ,još od uporabe  čavel  grebalice 
što bi moglo VRIJEDITI ZA  ONDAŠNJE BAKELITNE PLOČE 
ili možda imaš adekvatni  dokaz za tvrdnju  oko 60 slušanja .Dalje na volju čitateljima 

ende

Sjecam se te studije, izasla je u nekom casopisu prije poprilicno godina. Snimili su mikroskopom brazde nove ploce, odsvirali odredjeni proj puta, snimili nanovo i usporedili.... Objavili su da su ostecenja minimalna do te brojke. itd..... Ne vidim tu nista cudno, prilicno egzaktno za razliku od sijaset drugih hifi magli. Gazne sile jesu male, no sa druge strane pritisak se prenosi na vrlo malu povrsinu tako da je habanje prilicno. S druge strane broj od 60 je prilicno velik... poslusati neku simfoniju toliko puta.... Pravo je pitanje koliko gramofon danas uopce ima smisla, no onda idemo dalje pa se pitamo tko smo mi, koja je svrha zute mrkve, vinske muzice  itd...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2018 u 10:03
Naravno da trajnost ploce odnosno zapisa ovisi o kvaliteti njenog baznog materijala(sirovine od koje se izrađuju), o kompliciranosti i potrebnoj delikatnosti zapisa(vrsta i kvaliteta snimke) o obliku igle, masi pokretnog sistema zvucnice, preciznosti geometrijskih postavki zvučnice itd...

Dakle krivulja pada kvalitete/broj repeticija korišenja moze prilicno varirati.
Na vrh
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2018 u 10:05
Pa da, ako imaš 150 ploča koliko ti treba vremena da svaku preslušaš 50x? Osim ako nisi od onih koji imaju 22 ploče za "testiranje", od toga 7 kom su Dajana&Patriša plus topovi od Čajkovskog, haha...

Gramofon ima smisla isto ko i kabeli za 23 kile kuna, takva rasprava ima bug u korijenu, ne treba to razvlačiti dalje.

Nego recite vi meni stare iskusnjare koji to gramofoni, zvučnice i ploče zvuče toplo? Jer nikak da to čujem, a belosvecki reviewi su puni topline...
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2018 u 10:35
Takvi opsi su posljedica toga što ljudi ne razlikuju u opisima topli od smirenog zvuka.

Kad ukloniš nervozu i ostale nuspojave sve zvuči smireno, odnosno kako neki vole reči toplo(u odnosu na kreštavo)
Na vrh
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2018 u 12:38
Originalno postano od strane člana: Supersaša Supersaša napisao:

Pa da, ako imaš 150 ploča koliko ti treba vremena da svaku preslušaš 50x? Osim ako nisi od onih koji imaju 22 ploče za "testiranje", od toga 7 kom su Dajana&Patriša plus topovi od Čajkovskog, haha...

Gramofon ima smisla isto ko i kabeli za 23 kile kuna, takva rasprava ima bug u korijenu, ne treba to razvlačiti dalje.

kabeli od 23 kile bas nikakvog, a gramofonu ne "pakirati" na taj nacin............
Na vrh
Krešica View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Krešica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2018 u 13:48

Znači, sad otvaraš temu sa ultraskupim kablovinjem? Grebalicu si nabavil ...

Nego recite vi meni stare iskusnjare koji to gramofoni, zvučnice i ploče zvuče toplo? Jer nikak da to čujem, a belosvecki reviewi su puni topline...

Imaš Regu. Nebuš to čul na njoj ... barem dok ne napikneš gore neku bulju od soma eura ili više ...
"Toplo" se kao pridjev koristi u review-ima gdje se želi dočarati prirodno, a "hladno" za beživotno ili neprirodno, i jako je u vezi sa količinom plaćenih reklama u dotičnom časopisu od strane branda koji je predmet recenzije. A podložno je i subjektivnom dojmu recezenta. Pogotovo ako to piše u hladnoj podstanarskoj sobici ...

haha
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2018 u 14:08
Supersaša, hvala ti na linku za mikroskop. Jednom ću si to svakako piknuti. 
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2018 u 14:17
Što se "topline" tiče, primijetio sam da većinom ljudi koji nisu hifisti i u životu nisu čuli dobar gramofon rabe tu riječ za muljav, nedefiniran i pucketav zvuk loših gramofona i loših ploča, a što njima iz nekog razloga zvuči primamljivo. Dotični obično i pristupaju gramofonu ne kao hi-fi izvoru zvuka, već uz egzaltirani uzdah, "ah, gramofon". Moguće da i časopisi ciljaju na najniži zajednički nazivnik takvim pisanjem.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2018 u 15:54
  Na žalost, to sa "krivom" terminologijom nije vezano samo za gramofon.
Na vrh
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2018 u 18:19
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Dakle krivulja pada kvalitete/broj repeticija korišenja moze prilicno varirati.

Dakle sad kad imam šibatu goli dijamant, trajat će ploče duže jer većom površinom ora po brazdi. cool
Originalno postano od strane člana: bibo bibo napisao:

kabeli od 23 kile bas nikakvog, a gramofonu ne "pakirati" na taj nacin............

Ma ne pakiram ništ, samo mi se čini da u nečemu ovako iracionalnom ne treba tražiti smisao, samo osjećaje. 

Originalno postano od strane člana: Krešica Krešica napisao:

Imaš Regu. Nebuš to čul na njoj ... barem dok ne napikneš gore neku bulju od soma eura ili više ...

Pa baš za Regu kažu da je topla, i to za jeftinije modele. Mislim da ne budem napikavao gore skuplju bulju, već je i Ortofon na jako visokom nivou. Za dalje bi možda trebalo nabavit ovješenu bazu s odvojenim motorom...možda jednog dana kad narastem.

Editirao Supersaša - 09.veljača.2018 u 18:29
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS