Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kvaliteta izrade novih Vinyla

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.siječanj.2018 u 11:18
Mene zanima zašto se brišu objave  ??   
ili su neki ovdje  povlašteniji 
zden
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.siječanj.2018 u 16:56
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Nisam nikad shvatio potrebu kupiti ova nova izdanja na vinilu. Radije ću da d/a pretvorbu odradi moj player. Osim ako se želi gledati kako se okreće ploča, to ok.
A jugoton je imao najbolje ploče u YU, PGP RTB rekao bih da je imao veći postotak lošijih. U biti najvažnije je imati prva ili bar ranija izdanja jer su se masteri štancali do iznemoglosti pa su naravno i sitna oštećenja prenosila na ploču.

Zvuk novijh ploća je drugačiji od zvuka cd-a to je samo mit koji se provlači da je isto a nije nikako..drugačije su mixane itd.

Jugoton mi je slab bio prva serija il zadnja a rtb još gori...jedino mi slovenska izdanja bila nešto bolja Helidon i RTV Ljubljana.

Izuzev vrlo rijetkih starih stranih izdanja ostalima svima fali dinamike,puncha i detalja čak da ne pričam o količini šuma ..još nekak ako je rokerija žešća al tiši djelovi pjesme je grozno za slušat....zato su novije bolje što se tiže samog zvuka međutim očito dolazi do ostalih grešaka zbog šlampavoće tiskanja obrade itd.
Unison Research Unico P,Musical Fidelity V90,Rega Research Planar,Quad 11L2,Atacama SE 24.
Na vrh
Krešica View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Krešica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.siječanj.2018 u 09:25
Nabavio sam nedavno dva vinila koja sam si dugo želio. Radi se o reizdanjima EKV: Ljubav i Samo par godina za nas, u izdanju MASCOM records-a. Moji originali su nestali tamo krajem 90.-ih ...
Obje ploče su sjajne. Normalni vinil, ravno, nizak nivo šuma, odlična dinamika. Nemam nikakvih zamjerki, pogotovo jer sam ih kupio nove za 16 eura komad.
Dakle, ako netko dvoji da li je to to, kupujte slobodno.

Moja dva centa Bravo

Na vrh
davor_vfr View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj davor_vfr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2018 u 15:09
Originalno postano od strane člana: Krešica Krešica napisao:

Nabavio sam nedavno dva vinila koja sam si dugo želio. Radi se o reizdanjima EKV: Ljubav i Samo par godina za nas, u izdanju MASCOM records-a. Moji originali su nestali tamo krajem 90.-ih ...
Obje ploče su sjajne. Normalni vinil, ravno, nizak nivo šuma, odlična dinamika. Nemam nikakvih zamjerki, pogotovo jer sam ih kupio nove za 16 eura komad.
Dakle, ako netko dvoji da li je to to, kupujte slobodno.

Moja dva centa Bravo

Sretnik da
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2018 u 13:34
Originalno postano od strane člana: doro doro napisao:

Ponukan sa iskustvom da novi vinyli osim što im ide u plus da su remastirani bolji punch i dinamika kao i detalji imao iskustva da često preskaču,neki jaki pucketaju i dosta njih su spigani...neke sam i sam takve vratio pa me zanima iskustva ostalih na forumu koji su kupili dotične...

Pričavši okolo malo sa kolegama mnogi isto imaju negativna iskustva sa sličnim nedostacima kod novi ploćamrgud

Prema mojem iskustvu, ovo jako varira. Ono što sam primijetio je da uglavnom nova izdanja klasičnih i mainstream bendova (Doors, Hendrix, Beatles i sl.) jako često zvuče loše i vinili su bučni, spigani, ponekad čak i rupa nije centrirana kako spada. Isto ide za sve što sam čuo sa "Back to black" serije vinila. Očaj koji nikad više ne kupujem.

S druge strane, manji bendovi, prije svega engleski - recimo Current 93, Nurse with wound, pa onda reizdanja Dead can Dance, Coil, pa od Swansa ploče, hrpa black metal bendova sa malih labela poput Debemur morti ili Van records - sve brutalno kvalitetna izdanja. I po pogledu tišine vinila, dinamike, rezolucije, fizički savršenih ploča i sl. U slučaju ovakvih bendova, koje puno kupujem, radi se o gotovo 100% slučajeva gdje je ovakva situacija.

Nemam dovoljno kupovina da bih mogao opravdano poopćavati, ali čini mi se da major labeli i ovi koji reizdaju klasična izdanja tome većinom pristupaju kao brzim parama, dok dobar dio manjih labela koji izdaju novu muziku i bendova na njima vinilu pristupa ozbiljno. 
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2018 u 13:42
Originalno postano od strane člana: Komandant Data Komandant Data napisao:

U svakom slučaju izbjegavai nova izdanja iz edicije Back To Black!
Osim ako ste prodali CD player, pa ste se zaželjeli tog zvuka.

Potpis. Iz te edicije imam samo Emperor: Anthems to the welkin at dusk i to je apsolutno dno od zvuka. Strahota.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2018 u 13:46

Jugoton mi je slab bio prva serija il zadnja a rtb još gori...jedino mi slovenska izdanja bila nešto bolja Helidon i RTV Ljubljana.

Ja od Jugotona imam recimo Laibach - Slovenska Akropola i Tangerine dream - Force Majeure i ta oba vinila zvuče odlično.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.veljača.2018 u 16:10
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Ja od Jugotona imam recimo Laibach - Slovenska Akropola i Tangerine dream - Force Majeure i ta oba vinila zvuče odlično.

Ma jugoton isto varira ima dobrih,solidnih i loših jako tihih sa slabom dinamikom itd.

Ovo za Hendrixa se slažem zvuk je očajan a Beatlese sam im 2 vinyla vratio jer su spigani i očito sa nekom greškom napravljeni imali smetnje u zvuku kao da su zgrebani...ostali su uredni koje uzeo..očito površno pristupaju svemu tome a ima ono nešto a to je da mislim da oni koji vani u drugim zapadnim zemljama nebi prošli nama i istočnjacima pokušavaju uvalit polu škart ak prođe prođe..ako to rade sa hranom i tehnikom ne vidim da nebi sa vinylima....čak sam 1 vinyl od Floyda kupio koji je zgreban 2 velike crte po cjelom vinylune

Editirao doro - 13.veljača.2018 u 16:11
Unison Research Unico P,Musical Fidelity V90,Rega Research Planar,Quad 11L2,Atacama SE 24.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 09:52

Ovo za Hendrixa se slažem zvuk je očajan a Beatlese sam im 2 vinyla vratio jer su spigani i očito sa nekom greškom napravljeni imali smetnje u zvuku kao da su zgrebani...ostali su uredni koje uzeo..očito površno pristupaju svemu tome a ima ono nešto a to je da mislim da oni koji vani u drugim zapadnim zemljama nebi prošli nama i istočnjacima pokušavaju uvalit polu škart ak prođe prođe..ako to rade sa hranom i tehnikom ne vidim da nebi sa vinylima....čak sam 1 vinyl od Floyda kupio koji je zgreban 2 velike crte po cjelom vinylune

O bemti, ovo je fakat ekstremno. Mogu reći da zadnjih par godina jedino što kupujem lokalno su novi vinili u Dirty old shopu i od tamo nisam još naletio na ništa što bi bilo spigano ili oštećeno. Ovi Beatlesi - čija su to izdanja bila? Znam da je zadnjih godina bilo više reissuea, a nisam baš pažljivo pratio. Kupovina glavnih Beatles albuma mi tek predstoji i ako ne mogu naći izvorna izdanja u dobrom stanju - svakako bi me zanimalo što novo je vrijedno pažnje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,249 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audiofil.net klub
KLUB 24.02.2018 Kef & NA...
Forum: Komponente