Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kvaliteta izrade novih Vinyla

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kvaliteta izrade novih Vinyla
    Objavljeno: 24.siječanj.2018 u 16:04
Ponukan sa iskustvom da novi vinyli osim što im ide u plus da su remastirani bolji punch i dinamika kao i detalji imao iskustva da često preskaču,neki jaki pucketaju i dosta njih su spigani...neke sam i sam takve vratio pa me zanima iskustva ostalih na forumu koji su kupili dotične...

Pričavši okolo malo sa kolegama mnogi isto imaju negativna iskustva sa sličnim nedostacima kod novi ploćamrgud

Editirao doro - 24.siječanj.2018 u 16:07
Densen Beat B-100,Musical Fidelity V90,Rega Research Planar,Quad 11L2,Atacama SE 24.
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2018 u 18:20

Par puta raspravljao s G.! Grakalićem oko novih izdanja LP-a.

LP-ovi se rade od digitalnih mastera(čast izuzecima, al to košta(denza))
Ja imam par novih LP-ova od cca pol kile al to to je isto kao da slušaš CD.
Mislim da je pametnije kupiti Jugoton kopiju(u dobrom stanju) nego neki remaster od 180 gr
Sva sreća da sam bio dovoljno pametan da manji dio svoje kolekcije iz 70ih i 80ih sačuvam
Baš sada sviri LZ Stairway cool

Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
thoree View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2018 u 21:24
U potpunosti se slažem! Kupiš novu ploču a na njoj hrpa smeća. Trebalo bi svaku novu ploču oprati. Da bar rade od digitalnih mastera, navodno neke sa CD-a. 

Ja imam bolja iskustva sa starim izdanjima, ali to košta. A Jugoton i Suzy su imali stvarno dobrih otisaka. RTB također. Primjerice bolje mi zvuči RTB-ov Dire Straits album nego neko talijansko izdanje koje također imam.

A o spiganosti novih ploča da i ne govorim. Lijepo je što je vinil doživio come back ali je kvaliteta dosta lošija od onoga što se nekad tiskalo. 

Editirao thoree - 24.siječanj.2018 u 21:26
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.siječanj.2018 u 06:21
Sve ovisi čije izdanje se kupi. Već sam prije rekao da su ploče iz čisto ekonomskih razloga cijenom odletile u nebo. I to ne zbog troškova izrade već zbog politike izdavačkih kuća da treba, dok se može, oderati zainteresirane.
A cijene novih su prestrašne, što nije ništa kada se vidi kako polovne dižu cijene. Ponekad s pravom, većinom ne.
Ne kupovati Jugoton/RTB i slično. Oni su dobijali ofucane mastere i loše ih proizvodili (pita se nešto i kvalitetu vinila, kvalitetu otiska i sl., zar ne).
Moje iskustvo - kupovati kvalitetne izdavače, bez obzira uzimali nove ili polovne ploče. Tada će te ih više platiti, ali i više uživati.
Ali prvenstveno uzimati kvalitetnu glazbu, to je najbitnije.
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.siječanj.2018 u 09:04
A kako znat Koje nove su kvalitetne? Za stare se dobi info naravno jer IH Ljudi godinama imaju I kupuju...Rtb su lose bar Koje ja slusao a I jugoton Malo bolji al isto slab...Od ex yuge najbolji su mi bili Slovenski vinyli helidon I RTV Lj.
Densen Beat B-100,Musical Fidelity V90,Rega Research Planar,Quad 11L2,Atacama SE 24.
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.siječanj.2018 u 10:01
U svakom slučaju izbjegavai nova izdanja iz edicije Back To Black!
Osim ako ste prodali CD player, pa ste se zaželjeli tog zvuka.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.siječanj.2018 u 14:57
Originalno postano od strane člana: Komandant Data Komandant Data napisao:

U svakom slučaju izbjegavai nova izdanja iz edicije Back To Black!
Osim ako ste prodali CD player, pa ste se zaželjeli tog zvuka.

Koji izvođači bar oni poznatiji su u toj ediciji?

Ok tvoja opaska je na zvuk sličan cd-u a mene više zanima koji vinyli preskaču imaju smetnje u zvuku ili su spigani da

Editirao doro - 25.siječanj.2018 u 15:01
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.siječanj.2018 u 19:14
E baš me sada usreći Komandante Data... 
Ja sam kupio prošle godine u Pakracu Velvet Underground i Isaac Hayesa od tog izdavača.

Inače imam vrlo malo novih vinila, možda 4-5 ali nemam nikakvih problema sa tim pločama da mi krče ili prekskaču.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.siječanj.2018 u 19:26
Imal si sreće ..mislim da i ja imam 1 il 2 sa tom edicijom al to me ne brine više spiganost,zmazanoća utisnuta kod prešanja očito i valjda slabo otisnute kada preskaču...
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.siječanj.2018 u 21:30
Nisam nikad shvatio potrebu kupiti ova nova izdanja na vinilu. Radije ću da d/a pretvorbu odradi moj player. Osim ako se želi gledati kako se okreće ploča, to ok.
A jugoton je imao najbolje ploče u YU, PGP RTB rekao bih da je imao veći postotak lošijih. U biti najvažnije je imati prva ili bar ranija izdanja jer su se masteri štancali do iznemoglosti pa su naravno i sitna oštećenja prenosila na ploču.

Editirao jerga - 25.siječanj.2018 u 21:32
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Servis zvučnika - zamjena ov...