Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Siroko pojasni zvucnici

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2018 u 14:28
Kako se nose Condori s kick drumom i brass instrumentima? Nekad davno imao sam namjere kupiti nešto takvo, slušao sam Tantra, Ciare i Hornet tornjeve i gotovo svi su imali slične karakteristike. Jako zavodljivo, neposredno i prisutno s akustičnom glazbom i vokalima, super pozornica, zvučnici ne postoje, sve do prvog crescenda, onda shvatiš sve mane odjednom. Skoro ni jedan ne može svirati žešću glazbu, a karakter basa ni kod najveće kutije nikad nije do kraja fizički odsviran, nema naleta više instrumenata u orkestru ili onog čvrstog kicka kod rock glazbe. Ni kontrabas ili klavir ne zvuče ispravno čak ni kad sviraju solo. Kak bi to zvučalo s 3 W pojačalima stvarno nemam pojma jer nikad nisam ni čuo ta mini pojačala. Takav koncept mi se čini kao da jednostavno ima prevelika i mehanička i električna ograničenja, pogotovo ako je prostorija iole veća...Napominjem da su to sve driveri do 8 incha i možda ni ne bi trebalo očekivati nešto previše od njih, jer su to ipak srednjetonci bez obzira na način implementacije....

Alternativa bi bila nešto 2sistemsko sa sličnim velikim driverom i trubom za visoki - kao ovaj Heco iz sredine ponude. A za SET možda ipak nešto od 15-25 W...koncept ostaje sličan i mogu se dobiti isti ili bolji rezultati, a nema nabrojenih ograničenja...

Ovi novi Tannoy Legacy mi izgledaju baš primamljivo i cijena nije prebijesna, što je čudo za današnje pojmove...
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2018 u 15:04
Originalno postano od strane člana: Fantocci Fantocci napisao:

Da li si možda probao nekad koncept sa dva jednaka zvučnika u paralelnoj vezi?

U teoriji bi to trebalo dati pojačanje tlaka od 3dB, ako se ne varam. Ali nisam još video takav projekt u praksi. Možda zbog cijene, jer dobri širokopojasni i nisu baš jeftini...

Nisam probao. S dva B200 u paraleli impedancija bi pala prenisko za cijevna pojačala pa se postavlja pitanje za kakva pojačala je zvučnik dizajniran. Drugi je problem kako takva dva zvučnika smjestiti na prednjoj ploči a da zbog uske polarne karakteristike ne "ometaju" jedan drugog. Moglo bi tu bit svega..
Ako se s B-200 želi izvuči 95-96 dB stražnju stranu treba ubacit u hornu. E sad...kakvu točno i kako to napraviti to je drugo pitanje...
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2018 u 15:09
Originalno postano od strane člana: Supersaša Supersaša napisao:

Kako se nose Condori s kick drumom i brass instrumentima? Nekad davno imao sam namjere kupiti nešto takvo, slušao sam Tantra, Ciare i Hornet tornjeve i gotovo svi su imali slične karakteristike. Jako zavodljivo, neposredno i prisutno s akustičnom glazbom i vokalima, super pozornica, zvučnici ne postoje, sve do prvog crescenda, onda shvatiš sve mane odjednom. Skoro ni jedan ne može svirati žešću glazbu, a karakter basa ni kod najveće kutije nikad nije do kraja fizički odsviran, nema naleta više instrumenata u orkestru ili onog čvrstog kicka kod rock glazbe. Ni kontrabas ili klavir ne zvuče ispravno čak ni kad sviraju solo. Kak bi to zvučalo s 3 W pojačalima stvarno nemam pojma jer nikad nisam ni čuo ta mini pojačala. Takav koncept mi se čini kao da jednostavno ima prevelika i mehanička i električna ograničenja, pogotovo ako je prostorija iole veća...Napominjem da su to sve driveri do 8 incha i možda ni ne bi trebalo očekivati nešto previše od njih, jer su to ipak srednjetonci bez obzira na način implementacije....

Alternativa bi bila nešto 2sistemsko sa sličnim velikim driverom i trubom za visoki - kao ovaj Heco iz sredine ponude. A za SET možda ipak nešto od 15-25 W...koncept ostaje sličan i mogu se dobiti isti ili bolji rezultati, a nema nabrojenih ograničenja...

Ovi novi Tannoy Legacy mi izgledaju baš primamljivo i cijena nije prebijesna, što je čudo za današnje pojmove...

Kako se Condori nose s dinamikom ovisi o pojačalu. Ako imaš dobar amp s jedno 25w (ili konzervativno specificirani Quad II) i taj segment će dobro funkcionirati. Ako ga spojiš na 3,5 W onda se mogu slušati vokali i solo instrumenti. Tako je to.
Već sam napisao ako se ide na 2A3 SE ništa od dinamike bez dobre horne. Da to klapa čuo sam uživo.
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.veljača.2018 u 13:58
obzirom na to da je alexatpos naglasio da se radi o Jazz i nešto sitno instrumental mjuzi, uvjeren sam da će to jako fino svirati sa 2A3 SE. Ta pojačala imaju dovoljno energije za pokrenuti i 12" RCF širokopojasne zvučnike.
Ako 10Y SE sa nekih 1,2W to mogu, onda mogu i 2A3 lampe.
Jedino na što treba obratiti pažnju je 'beaming' karakterističan za širokopojasne zvučnike sa VF trubicom, stoga pripaziti na orijentaciju prema slušaocu,
Go for it!
Vedran The Zmaj
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2018 u 09:08
full ranger ce obicno jazz dobro svirati ali za bass kutija mora biti velika...problem je da mali FR zvucnici (manje od 5") imaju odlicne visoke , a slab bass, a veliki FR (vee membrane od 6") obicno imaju uzasne visoke..raznorazne pekaove +5,10dB oko 2,3,4,5 kHz...pa treba to odrezati i staviti visokotonac..tokom zivota isprobao sam 10tak raznih proizvodjaca i velicina i obicno mali zv od 4" najbolje delaju, bez obzira da im dosta fali bassa. bass se kompenzira tako da se stavi zv u malu sobu i tamo ne fali..
obicno FR super delaju instrumentalnu muziku ali su slabi za zescu muziku (tj metal, hard rock) nemaju punocu.
jedan od najboljih fullrangera (za vece prostorije) je markaudio alpair 4" koju sam cuo u preogromnoj horni , ali svira od 30tak Hz a gore je ravan...-kontaktirati Tantra audio

Editirao bepone - 09.ožujak.2018 u 09:09
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2018 u 09:11
dobre su i recenzije madjarskih sonido FR-ova, koji uz navedene nacrte horni, odlicno odradjuju bass i visoke, nisam probao ali me jako to interesira... jedno 200e je po driveru sta nije neka skupoca...i mogu u vece prostorije, ima ih nekoliko forumasa iz vz
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2018 u 09:12
jedan od najboljih malih 4" je fostex FE-103 EN, i sada specijalna verzija FE -103 sol, za koji je malo rec da su fantasticni..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Pioneer M-22
Forum: Audio komponente