Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Siroko pojasni zvucnici

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Siroko pojasni zvucnici
    Objavljeno: 21.veljača.2018 u 14:54
Odlucio sam isprobati jedan,meni drugaciji i nov koncept, naime namjeravam instalirati novi sistem koji bi se zasnivao na siroko pojasnim zvucnicima i set pojacalu sa 2A3 lampama
.
Najizgledniji kandidat su slijedeci zvucnici, koje vjerojatno nitko nije cuo, ali me interesiraju i tudja iskustva sa slicnim proizvodima istog koncepta...

Muzika koja se slusa je jazz,nekoliko instrumenta...

zvucnici

Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2018 u 16:00
Zvučnici su po mome dosta slični Visatonovim BG20 i B200, kojima se često koriste DIY-eri u raznoraznim aplikacijama, pa možda kod njih potražiš praktična iskustva.

Editirao Fantocci - 21.veljača.2018 u 16:05
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2018 u 16:38
Pa rekao si da ti frend ima te Heco zvučnike u velikkm tinelu. Jesi ih slušao kod njega ?

Editirao glava - 21.veljača.2018 u 16:38
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2018 u 16:53
Ja bi isao na ZuAudio filozofiju. Decki su odlicno doradili fullrange topologiju, iako izvana izgledaju kao dvosistemci.

Ovi tzv. Hifi driveri su ili precjenjeni ili imaju vise mana nego vrlina.

Fullrange je prilican kompromis, i mislim da je Zu od komercijalnih to vrlo dobro izveo.

Editirao Gašo - 21.veljača.2018 u 16:56
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2018 u 16:57
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Pa rekao si da ti frend ima te Heco zvučnike u velikkm tinelu. Jesi ih slušao kod njega ?
Covjek ima broj vece, 2 sistemske. Postoje 3 modela, svi su Heco Direkt
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2018 u 16:58
Prije već dosta godina konstruirao sam zvučnike Sound News Condor koji su prikazani na nekoliko sajmova. ..

Korištena jedinica je Visaton B-200 a postignuta osjetljivost je 91 dB. Driver je nazivno 95 dB no u linearizaciji se gubi tih 4-5 dB. Dobro to radi s malim lampama no 3,5 W (koliko se obično dobije s 2A3) je premalo. Po meni s 2A3 se trebaići na horne. Svi ovi ostali koncepti (aperiodično, bas refleks, otvorena ploča i sl) nemaju dovoljnu osjetljivost za tako malu snagu.
Prije par godina jedan momak iz Splita je u Pakracu pokazao jedne horne koje su s 2A3 radile odlično i to u svim elementima.
Dakle, po meni ništa bez bas horna....

Editirao soundnewsdino - 21.veljača.2018 u 17:01
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2018 u 10:15
A kakav je općenito zvuk bio? Basovi, visoki, definicija, čujna izobličenja....

ps. mislim za ove tvoje, jednostavnijeg koncepta... 
ili pak u poređenju sa hornama..

Editirao Fantocci - 22.veljača.2018 u 10:24
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2018 u 12:10
Mislim da bi ti Kristijan mogao puno više reći o tom Visaton driveru. On ga je modificirao vrlo kvalitetno, i prije dvije godine predstavio u Pakracu. Onaj bijeli zvučnik "Sebastian " izvukao je iz njega dosta dubok i definiran bas. Išao je ispod 30hz, a gurale su ga 805 lampe u A klasi...

Editirao Kabel - 22.veljača.2018 u 12:11
Ovo i ono
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2018 u 13:29
Originalno postano od strane člana: Fantocci Fantocci napisao:

A kakav je općenito zvuk bio? Basovi, visoki, definicija, čujna izobličenja....

ps. mislim za ove tvoje, jednostavnijeg koncepta... 
ili pak u poređenju sa hornama..

Svaki koncept ima svoje vrline i mane. Nisam radio horne s njim (možda bi trebalo) no bas horne su knedla. Dobro ih napraviti nije lako. TS parametri Visaton B-200 sugeriraju zatvorenu kutiju no držim da kada radiš zvučnik za cijevi trebaš se potruditi da iste imaju što lakši teret ispred sebe pa i manja krutost zračnog jastuka pomaže. Zbog toga sam išao na jako dampirani port pri dnu kutije koji praktički ne sudjeljuje u zvuku no pojačalu olakšava rad. Cijena toga je povečani group delay. Sve ima svoju cijenu...
Svaki širokopojasni zvučnik mora imati malu masu membrane i solidan pogon da bi imao tako širok frekvencijski raspon. No ti zahtjevi dovode do visoke rezonatne frekvencije i s time tanjeg basa. To se da reducirati naginjanjem frekvencijske krivulje i žrtvovanjem 4-5 db osjetljivosti i dobije se vrlo dobrih 91 dB. Zbog jednostavne "skretnice" zvuk pokazuje živost i neporednost u zvuku i s odgovarajučim pojačalom dobiva se zvuk vrlo visoke kvalitete. Mane? Odrekneš se onoga ispod 50-tak Hz i onoga iznad 15.000 Hz (mjerno postoji i više ali je polarna jako uska) a ostalo je izvrsno. Zvučnik je izvrsno radio s Quad II monoblokovima i Had Audiolab GM-70 integrircem i nebi vjerovao s Quad 909 izlazom (solid state).

Editirao soundnewsdino - 22.veljača.2018 u 13:30
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2018 u 14:23
Da li si možda probao nekad koncept sa dva jednaka zvučnika u paralelnoj vezi?

U teoriji bi to trebalo dati pojačanje tlaka od 3dB, ako se ne varam. Ali nisam još video takav projekt u praksi. Možda zbog cijene, jer dobri širokopojasni i nisu baš jeftini...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Opera Consonance Linear A 10...
Forum: Prostorna akustika