Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Jeftini DAC-ovi - kineski...

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 16:42
Što to znači jeftin DAC? 

Jedan prijatelj je dosta dobroga čuo o JL sounds DACu pa me zamolio da mu ga složim u kutiju. Točnije radi se o AK4490 DACu i pripadajučoj I2SoverUSB pločici koja ima usb ulaz. Ta kombinacija se može napajati na nekoliko načina, jedan od njih je da se naprave dva razdvojena napajanja  te sam tako i sam napravio. Prijatelj kaže da mu taj DAC zvuči odlično.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 17:31
Yebote, ak nije 200x receno da je dac cip bitna ali ukupno sekundarna poznanica jednadžbe do dobrog zvuka??

Ja cuo da je netko cuo, da je netko rekao. Ajd dosta s pizzz..
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 17:38
Sto se tice jeftinih daceva, ko ima znanje napraviti zvucno zaista dobar dac, taj ga ne prodaje za 200€.

Meni je fora americka firmica Shiit audio. Prosurfajte, radi to tip s lijepim backgroundom.
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 17:42
Ja nikad nisam pitao za dac ČIP. Toliko neznanja ipak imam da znam da me ne treba zanimati model integriranog kruga.
Pitao sam za DAC uređaje. 
Upravo Khadagarov odgovor je ono što me zanima. Baš takvi uređaji. Baš takvi.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 17:47
A sto je Khadgar odgovorio?

Opet, neki tamo dac koji nekome, tko zna kome odćicno radi, a ne znamo dal je taj cuo ista bolje od ne znam, Tosce 10.

Pausalni odgovori...

Tebe zanima ono sto zelis cuti kao odgovor
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 17:56
Khadgar je vrlo pristojno napisao odgvor na moje pitanje i ne mislim ga sad secirati jel taj njegov pajdo slušao Toscu ili što god. 
Moje pitanje je bilo prijedlozi mišljenja i iskustva sa kojekakvim non mainstream dakovima.
Khadgar je izbacio svoje iskustvo sa jednim takvim i to je super.

Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 19:13
Gašo, znam vrlo dobro da je čip vrlo mali dio ukupnog zvuka DACa.Čip sam naveo čisto reda radi i mogao je biti neki XXL90000 što se mene tiče. Također znam da čuo,vidio, od nekoga koji je čuo vidio kod nekoga ne znači ama baš ništa pogotovo u ovom "hobiju" di svatko svoga konja hvali. 

Znam za tri osobe u Hrvatskoj koji su kupili DAC od tog bugara i svi imaju pozitivne utiske na tu malu igračku. Moj prijatelj je razgovarao sa njima i na osnovu toga se odlučio da će kupiti taj DAC. Sigurno je mogao bolje proći a mogao je i lošije. Dok ne čuješ u svome sistemu sve je rekla kazala. 

Daj nekome korisniku kući 101 uređaj da besplatno presluša i odluči se na nešto što mu najbolje paše sigurno nije izvedivo,Nekada nije izvedivo niti da posluša sve prijedloge koje mu drugi nude pa treba malo i vjerovati, ako se čovjek zaleti sigurno mu neće biti prvi a niti zadnji puta.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 19:21
Oke, a sto su ti ljudi koristili prije bugara? Mislim cisto da se zna sto je tu konj a sto magarac.

Osim toga, kako bi se opisao zvucni rezultat tih daceva, koliko su se priblizili realnom prikazivanju glazbenog materijala?

Editirao Gašo - 25.veljača.2018 u 19:24
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.veljača.2018 u 00:29
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Oke, a sto su ti ljudi koristili prije bugara? Mislim cisto da se zna sto je tu konj a sto magarac.

Osim toga, kako bi se opisao zvucni rezultat tih daceva, koliko su se priblizili realnom prikazivanju glazbenog materijala?

Odgovor ćeš čekati malo poduže 😂
Možda jedino nešto tipa "čuo sam od znalca " i sl..
Ovo i ono
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.veljača.2018 u 08:27
Originalno postano od strane člana: George George napisao:

Ja sam si prvo kupio jeftini entry level novi DAC pa onda bolji novi DAC pa polovni bolji pa onda vintage high end DAC i na kraju sam kupio i sad imam DIY DAC koji je bolji od svega toga što sam do sada imao.
No, nedostatak tog fantastičnog DIY DAC-a kojeg sada imam je što ima samo SPDIF ulaz pa moram koristiti Hifiberry DAC+Pro (i Rpi naravno) kao izvor, budući da mi to bolje svira od Daphilea koji je na windows ploči i ima USB izlaz. Na Daphileu koristim M2Tech konverter i neće mi se ulagati 5-10 000 Kn u USB-SPDIF konvertere da bi dostigao razinu zvuka Hifiberrya.

Želim koristiti Daphile zbog korisničkog komfora kojeg RPi aplikacije jednostavno nemaju (iako bolje sviraju).
Zato si gledam nabaviti neki DAC koji bi imao USB ulaz. Time bih eliminirao štetnu USB-SPDIF konverziju, a mogao bih koristiti Daphile kao komforan player.

Zanima me da li bi netko mogao reći / preporučiti nešto od naizgled atraktivnih (jeftinih) DAC-ova kao npr. Audiophonics DIY moduli, Audio GD, Gustard...

Onako vizualno i po specifikacijama čini mi se da bi to moglo biti dobro. 

Ima li iskustava?
Bilo bi lijepo da s nama podijeliš koji imaš DIY DAC, koji je bolji od BADE. Zanima, me makar nemao USB, jer ga nema niti BADA.

S Daphileom dobivaš komfor, ali zvuk nije neka sreća. Glupo je na jednoj strani ganjati savršenstvo, a onda to uprskati softverom koji je daleko od neutralnosti.
    Moj HiFi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,238 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Što radim ovih dana