Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Jeftini DAC-ovi - kineski...

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.veljača.2018 u 08:28
I onda se neki pitaju zasto je forum u banan'ci.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.veljača.2018 u 09:29
Napisao sam  ono o Ninđama...haha
Na vrh
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.veljača.2018 u 10:18
Nije baš prejeftino, a ni kinesko, ali zanimljiva firma generalno okrenuta profesionali...sa zgodnim DACpre uređajem...

Gašo, jesi kad slušao, pipkao ili lemio i što imaš za reći o tome?

Fala. cool

I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.veljača.2018 u 13:12
Evo iz prve ruke jedan jeftini USB DAC (njemačko/kineski) koji meni zaćuđujuće veoma dobro radi:
Behringer UC202

Kupio sam ga doduše za mjerenja DIY zvučnika sa Artom ali mogu reći, da me je i u zvuku veoma prijatno iznenadio.

Kad ne mjerim, koristim ga za internet radio u spregi sa RPi Zero W karticom.

Jeftinije od toga ne mož` (RPI ZeroW za 11€ i UC202 za nekih 25€ ili koliko već je bilo).

I na testu se sasvim solidno pokazao:

Imam još i "pravi" Rpi 3B sa "ozbiljnim" HifiBerry DAC PRO+ ali mališa u poređenju sa tim uopće ne prolazi loše.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.veljača.2018 u 14:32
Originalno postano od strane člana: Supersaša Supersaša napisao:

Nije baš prejeftino, a ni kinesko, ali zanimljiva firma generalno okrenuta profesionali...sa zgodnim DACpre uređajem...

Gašo, jesi kad slušao, pipkao ili lemio i što imaš za reći o tome?

Fala. cool

Nisam slusao ili pipao navedeni uređaj.
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.veljača.2018 u 20:40
AMIGO:
[/QUOTE]Bilo bi lijepo da s nama podijeliš koji imaš DIY DAC, koji je bolji od BADE. Zanima, me makar nemao USB, jer ga nema niti BADA.

Ja nisam rekao da imam bolji DIY DAC od BADA-e. Čuo sam od nepoznatog čovjeka preko telefona da je Audiophonicsov modul bolji od BADA-e. Zato sam napisao da imam neprovjerenu informaciju i zato pitam.
Ja inače imam DIY DAC koji je bolji od mojih prethodnih: Dacmagica, Arcam rDAC, M2Tech Younga, Simaudio 300D, MF Tri Vista, Wadia X32. 
Dacmagic je naravno bezvezarija a Wadia je prastara egzotika koja dobro svira i neću njih uapoređivati sa svojim DIY DACom. 

No da bi usporedio svoj DIY DAC da razumijete koliko je dobar, moram ga uzporediti sa suvremenim DAC-ovima tipa Young i 300D koji koštaju cca 1000 Eur novi. "Moj" DIY DAC ih nadsvira kao da je klasa više, dakle 2000 Eur. Bolji čak i od Wadije. Nemojte se sprdati sa Wadijom štoje stara. Jeftina je samo što nema suvremene featurse. Inače i ona s lakoćom nadsviramoona i Younga.

Taj "moj" Dac je inače napravio jedan Slavonac kojeg apsolutno ne poznam i čovjek jhe čak i hardverski zaštitio svoje inelektualno vlasništvo i ne mogu ništa reći o tome. Iako i mene zanima, pojma nemam što imam. No, nebitno je to i nemojte me napadati da tu nešto tajim i glumatam da imam opaku stvar (iako imam). Poanta je ta da ZNAM da postoje anonimni Hrvati koji znaju napraviti uređaj jači od mainstream proizvođača i zato tragam za još jednim takvim uređajem.

AMIGO:
S Daphileom dobivaš komfor, ali zvuk nije neka sreća. Glupo je na jednoj strani ganjati savršenstvo, a onda to uprskati softverom koji je daleko od neutralnosti.
[/QUOTE]

Ova izjava me brine jer znam da postoje razlike u plejerima (softevrskim). Npr. meni je Rune najkomforniji ali svira bezveze u Usporedbi sa Moodeom koji je najruzniji za koirstiti.
E sad, što se tiče Dafajla, on je kod mene na pragu da bude bolji od RPi plejera ,ali sam sigurno ograničen sa USB/SPDIF konverzijom. Inače, moj Dafajl server je opak. Ima linerno napajanje sa 5 razina napona. Siguran sam da bi bolje svirao od Rpija kad bi imao DAC sa USB-om da ga primi.

Slično (isto) je govorio i Apparatus. On ima DAc sa kvalitetnim USB prijemom i njemu je glupo da uštekava Rpi jer Rpijev USB izlaz je bezveze i ne pomaže mu ni dCS konverzija.

Editirao George - 26.veljača.2018 u 20:56
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.veljača.2018 u 20:50
Fantocci,

hvala na prijedlogu, ali mislim da tu ima najmanje, tj. nula potencijala. gospodin Behringer je tek pravi biznismen i kod njega sigurno nema dobrog omjera ( a ja trazim ekstremni omjer) price to performance.
To se može dobiti smo kod nekih DIY-era, neetabliranih firmi u začetku...

Editirao George - 26.veljača.2018 u 20:51
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.veljača.2018 u 21:26
po meni, dalje od JLsoundas ne trebas gledati
ima jako dobar odnos ulozenog/dobivenog

meni svira u kombinaciji sa salasovim headampom pretojacalom
http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14735&title=dac-pretpojacalo-pojacalo-za-sluhe-kombinacija

osim tog imao sam ayaII (TDA1541A),passD1(4xPCM63P-2K)...
svaki od njih je bio drugacija zvijerka
ali AK4490 je najjeftiniji od njih
kod mene je na izlazu ona jeftina drv603 plocica dok kod prijatelja LME49710
ja svoju kombinaciju slusam samo preko sluha
i to svira vrhunski
(ako budes zainteresiran, ima diy okupljanje u 5mjesecu u Vinkovcima (ako se ne varam) pa budem to tamo dovukao, a bit ce drugih slicnih DACova i ostalih gluparija)
Ova kombinacija kod prijatelja s LME na izlazu (navodno malo modificirano, ali ne znam u kojoj mjeri) svira u rangu uredjaja od 2000eura (bez pretjerivanja)...
Ima razlike izmedju TDA1541, PCM63...
ponekad ovi old skul zvuce bolje, ponekad losije...svaki je imao nesto svoje...i trbebalo bi izdvojiti sate da se napravi nekakav smislen zakljucak...sto je i zasto bolje ili gore...
ali generalno JLsound , u kombinaciji sa USB/I2S,AK4490, reguliranim, odvojenim napajanjem svira jako dobro, bez bilo kakve zamjerke
i vrijedi svake lipe ulupano u njega

Editirao nu!me! - 26.veljača.2018 u 21:29
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.veljača.2018 u 21:47
Hvala Nu!me!

takvi naputci se traže. Dakle Bugar je već dobio 2:0 u ovom threadeu, iako mi se ne sviđa što nema plugandplay izmjenjive opampe. No,  nije to strašno. Da se nadolemit.

Za svibanj u VK sam zinteresiran. Mogu donest i dobri dakova i dobre rakije...
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.veljača.2018 u 21:56
Originalno postano od strane člana: George George napisao:

Fantocci,

hvala na prijedlogu, ali mislim da tu ima najmanje, tj. nula potencijala. gospodin Behringer je tek pravi biznismen i kod njega sigurno nema dobrog omjera ( a ja trazim ekstremni omjer) price to performance.
To se može dobiti smo kod nekih DIY-era, neetabliranih firmi u začetku...

Poštovani g.George,
Ova tvrdnja ne stoji! Ne generalizirati na taj način, jer ovaj forum nema milosti 😂
Nikada nisam bio Behringer fan, ali moram priznati da sam ostao u šoku, pozitivnom naravno, kada sam čuo Behringer Inuk 3000 digitalni izlaz. Preamp je bio DIY dht, ne znam s kojim lampama, i zakleo bi se da je u pitanju neki rasni bipolarac 2x 300/400w zvuk fenomenalan, odlično izbalansiran, izuzetna mikrodinamika, visoki prirodni, sve na svom mjestu!
Ako netko ima mogućnost isprobati, siguran sam da će se jako ugodno iznenaditi 😊
Ovo i ono
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,406 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Što radim ovih dana