Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Jeftini DAC-ovi - kineski...

Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.ožujak.2018 u 19:56
Ne sumnjam da vecina svasta cuje, pitanje je da li to sto cujete mozete objektivno ponoviti i jasno razlikovati. Uho odnosno mozak uvijek cuje, ta prilagodba i sugestija te konzistentnost u procjeni je ono sto dijeli uho profesionalca i amatera kod kritickog slusanja. Za objektivno testiranje nije dovoljno reci, "cuo sam" jer za pet minuta cete ne gledajuci u ekran reci sve obratno. Btw. opcepoznata stvar je da svi DAW programi imaju jednak zvuk osim ako ne pokrenes procesiranje tipa mixdown ili bilo kakvu obradu u odnosu na orginal. Posto se u slusanju ne obradjuje signal vec je bitperfect stvar je ista. Izuzetak je npr. Harrison Mixbus koji stalno procesira odnosno umece saturaciju itd. Lagana razlika u gainu od pol decibela vec daje privid masnijeg zvuka, boljeg basa....  Tko je i dalje uvjeren da ima stofa pricati o tome slobodno mi u studiju to demonistrira i brzo cemo shvatiti u cemu je rijec. mig
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.ožujak.2018 u 20:17
Originalno postano od strane člana: pule pule napisao:

Ne sumnjam da vecina svasta cuje, pitanje je da li to sto cujete mozete objektivno ponoviti i jasno razlikovati. Uho odnosno mozak uvijek cuje, ta prilagodba i sugestija te konzistentnost u procjeni je ono sto dijeli uho profesionalca i amatera kod kritickog slusanja. Za objektivno testiranje nije dovoljno reci, "cuo sam" jer za pet minuta cete ne gledajuci u ekran reci sve obratno. Btw. opcepoznata stvar je da svi DAW programi imaju jednak zvuk osim ako ne pokrenes procesiranje tipa mixdown ili bilo kakvu obradu u odnosu na orginal. Posto se u slusanju ne obradjuje signal vec je bitperfect stvar je ista. Izuzetak je npr. Harrison Mixbus koji stalno procesira odnosno umece saturaciju itd. Lagana razlika u gainu od pol decibela vec daje privid masnijeg zvuka, boljeg basa....  Tko je i dalje uvjeren da ima stofa pricati o tome slobodno mi u studiju to demonistrira i brzo cemo shvatiti u cemu je rijec. mig
De svrati kod mene pa ćemo usporediti nekoliko Windows softvera na istom stroju.
    Moj HiFi
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2018 u 22:27
Amigo dapace! Prvo sto bi trebalo je postici 100% iste uvjete za sve sto se slusa, ASIO driver, bez DSP-a i blind test. Lako je moguce da ti programi drugacije sviraju, no onda nisu u istim uvjetima. Foobar npr koliko se sjecam ima replay gain na default. Igra sa gainom je stari trik, puno DSP-a i pluginova ne radi nista korisno osim sto pojacava. U studiju je odavno standard transparentnog zvuka u programima, druga je stvar kad se pokrene obrada, vec samo summing zvuci drugacije al nije bitna razlika. Da postoji neka vremenska razlika bili bi u gadnim problemima u multikanalnom audiu gdje se svaka mala vremenska razlika u moru kanala itekako i drasticno cuje zbog comb filtera, takodjer sinhronizacija bi bila u banani itd. 

Editirao pule - 07.ožujak.2018 u 22:28
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2018 u 23:43
Originalno postano od strane člana: pule pule napisao:

Foobar npr koliko se sjecam ima replay gain na default. Igra sa gainom je stari trik, puno DSP-a i pluginova ne radi nista korisno osim sto pojacava.

Ne sjećaš se dobro.
Foobar u postavkama za gain nudi 4 postavke procesinga:

1. None             (audiofilima pod difolt)
2. Apply gain
3. Apply gain and prevent clipping according to peak
4. Prevent clipping according to peak

Foobar je dobar, no potrebno je dobro poštelati/izabrati dosta velik izbor postavki koje nudi u advanced  opcijama.

prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2018 u 10:29
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Foobar je dobar, no potrebno je dobro poštelati/izabrati dosta velik izbor postavki koje nudi u advanced  opcijama.

Imaš kakve preporuke za postavke?
Lako je spojiti laptop s windowsima za probu i usporedbu...
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2018 u 10:38
Imam, no na daljinu mogu odgovoriti samo na preciznija pitanja gdje odabrati i što.
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2018 u 19:31
Evo ga, konačno mi je stigao jeftini kineski DAC. Svrha kupnje bila je vidjeti "isplati" li se kupiti takav uređaj. Kupio sam ga u Audiophonicsu za 250 Eur, a mogao sam proći par desetaka eura jeftinije na ebaju ili alibabi, ali sam se ipak odlučio za Europljane, kako bih dobio bilo kakvu-takvu pomoć u slučaju defektne robe.
Alu kućište sam kupio na ebaju. (Nisam još ubacio DAC u kućište, očigledno).
U ovom threadu dobio sam samo jednu kvalitetnu sugestiju od člana Numea koji je predložio bugarski JL sounds. Iako bi kupnja Bugara bila daleko manji do nikakvi rizik u usporedbi sa Kinezom, ipak sam se odlučio za Kineza iz dva razloga; 250 vs. 500 Eur i to što Kinez ima LAKO izmjenjive opampe, za mene amatera, za razliku od Bugara koji ima SMD. Vidi se na slici da sam odmah ubacio Bursona V5 koji je dramatično promijenio stvar u odnosu na originalni NE5532. ovaj drugi par 5534 nisam mijenjao jer ih je najbolje bajpasirati sa XLR izlazom. Nažalost imam jedan jedini (loš) XLR, AQ Columbia ali i to je bolje nego koristiti RCA izlaze na ovom DAC-u. Laganim upgradeom kabela najmanje  u vrijednosti cijelog DAC-a, dobiti ću bolji zvuk.
Kako svira?
Za 350 Eura (sve skupa sa priborom) svira kao novi zapadnjački DAC od 1500 Eur. Nisam ga još direktno usporedio sa modernim poznatim DACovima, ali je bitno nadsvirao moj stari DIY DAC koji je kod mene penzionirao M2techa i vintage Wadiju, koja iako je vintage nije niti malo za baciti a za janga svi znaju kako je super. Indirektno zaključujem da je ovaj kineski DAC zvukovno ekvivalent modernom novom DAC-u zapadne proizvodnje u vrijednoti cca 1500 Eur. Niti slučajno nije ekvivalent niti ista liga BADA-e kako mi je jedan zbanirani član ovog foruma sugerirao. 

I na kraju, iako sam zadovoljan sa kupnjom i posljedičnim zvukom, moram reći da apsolutno ne vidim smisao ovakvih uređaja. Početnici će se uvijek odlučiti za dragonfly, dacmagic ili mydac. Oni koji kuže, kuže da je sve to bezveze i da nema zvuka ako se ne kupi minimalno DAC u SH vrijednosti najmanje 2 kEur, tipa stara polovna BADA ili Wadia 321 ili nešto slično. No, s druge strane,  ovakav Kinez, za audiofile koji imaju težih financijskih problema i iz tog razloga ne mogu trenutno izbrojati 2 kEur za pravi DAC, predstavlja baš dobar izbor.

Na vrh
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2018 u 22:16
Pozz, znate li koja je razlika između ovih Sabre DACeva?

http://www.esstech.com/index.php/en/products/sabre-digital-analog-converters/sabre-hifi-mobile-dacs/sabre-hifi-stereo-dacs/es9010k2m/

http://www.esstech.com/index.php/en/products/sabre-digital-analog-converters/sabre-hifi-mobile-dacs/sabre-hifi-stereo-dacs/es9018k2m/

Gornji 9010 se nalazi u Yamahi AS801 dok se ovaj 9018 nalazi u Dune 4K HD DUO media playeru koji ima i XLR priključke.

Da ne otvaram bezveze novu temu.

Hvala!!
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2018 u 23:01
Naravno da ne znam koja je razlika u čipovima, ali svakako znam da to nije bitno. Bitna je implementacija čipa ili okruženje.

Ja osobno niti najnajbolji DAC čip na svijetu ne bih htio slušati u nikakvom Yamaha uređaju, obzirom na tipični Yamahin zvuk kojeg imaju i najjeftiniji av receiveri i skupa stereo pojačala. No, netko voli Yamaha sound pa neka im bude
A, za Dune ne znam, budući da ne razumijem takve uređaje. Ako netko hoće video, onda se zna što treba, a ako netko hoće audio, isto tako se zna što treba. Dune u nijednom slučaju.
Na vrh
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2018 u 09:04

Evo ja kao laik koji sam tek nedavno saznao što je u biti DAC vidim razliku kad pročitam specke od jednog i drugog ali me zanima praktična namjena,koji je bolji od ta dva.

Using the critically acclaimed ESS patented Hyperstreamä DAC architecture and Time Domain Jitter Eliminator, the ES9010K2M SABRE Premier DAC delivers a DNR of up to 116dB and THD+N of –106dB, a performance level that will satisfy the most demanding audio enthusiasts.

The ES9010K2M SABRE Premier DAC’s Hyperstreamä architecture can handle up to 32-bit, 384kHz PCM data via I2S, DSD-11.2MHz data as well as mono mode for highest performance applications. Both synchronous and ASRC (asynchronous sample rate conversion) modes are supported.

Using the critically acclaimed ESS patented Hyperstreamä DAC architecture and Time Domain Jitter Eliminator, the ES9010K2M SABRE Premier DAC delivers a DNR of up to 116dB and THD+N of –106dB, a performance level that will satisfy the most demanding audio enthusiasts.

The ES9010K2M SABRE Premier DAC’s Hyperstreamä architecture can handle up to 32-bit, 384kHz PCM data via I2S, DSD-11.2MHz data as well as mono mode for highest performance applications. Both synchronous and ASRC (asynchronous sample rate conversion) modes are supported.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,277 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Što radim ovih dana
Forum: High-End