Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Jeftini DAC-ovi - kineski...

Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2018 u 09:07
[QUOTE=noobservator]
Evo ja kao laik koji sam tek nedavno saznao što je u biti DAC vidim razliku kad pročitam specke od jednog i drugog ali me zanima praktična namjena,koji je bolji od ta dva.

Using the critically acclaimed ESS patented Hyperstreamä DAC architecture and Time Domain Jitter Eliminator, the ES9010K2M SABRE Premier DAC delivers a DNR of up to 116dB and THD+N of –106dB, a performance level that will satisfy the most demanding audio enthusiasts.

The ES9010K2M SABRE Premier DAC’s Hyperstreamä architecture can handle up to 32-bit, 384kHz PCM data via I2S, DSD-11.2MHz data as well as mono mode for highest performance applications. Both synchronous and ASRC (asynchronous sample rate conversion) modes are supported.

Using the critically acclaimed ESS patented 32-bit HyperStream® DAC architecture and Time Domain Jitter Eliminator, the ES9018K2M SABRE32 Reference DAC delivers a DNR of up to 127dB and THD+N of –120dB, a performance level that will satisfy the most demanding audio enthusiasts.

The ES9018K2M SABRE32 Reference DAC’s 32-bit HyperStream® architecture can handle up to 32-bit, 384kHz PCM data via I2S, DSD-11.2MHz data as well as mono mode for highest performance applications. Both synchronous and ASRC (asynchronous sample rate conversion) modes are supported.
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.srpanj.2018 u 09:14
Nesto smo se krivo razumjeli jer sam ja savjetovao AK4490 od jlsoundsa cija konfiguracija sa usb na i2s, dac, izlazni filter dodje od 115 do 150eura (bez pdva)
Ovisno koji kombo se odabere

Ne 500eura...

I po meni je to i dalje najsigurnija,nakopletnija i dobro zvuceca kombinacija na netu...

Uz ti samo treba napajane...

Ako se odabere DRV603 onda je i napajanje manje zahtjevno a prodje se jos jeftinije...

"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.srpanj.2018 u 12:01
Originalno postano od strane člana: George George napisao:

Naravno da ne znam koja je razlika u čipovima, ali svakako znam da to nije bitno. Bitna je implementacija čipa ili okruženje.

Ja osobno niti najnajbolji DAC čip na svijetu ne bih htio slušati u nikakvom Yamaha uređaju, obzirom na tipični Yamahin zvuk kojeg imaju i najjeftiniji av receiveri i skupa stereo pojačala. No, netko voli Yamaha sound pa neka im bude
A, za Dune ne znam, budući da ne razumijem takve uređaje. Ako netko hoće video, onda se zna što treba, a ako netko hoće audio, isto tako se zna što treba. Dune u nijednom slučaju.
Sa prvim dijelom posta se slažem ,ali sa drugim nikako.
"Kućni" zvuk neću komentirati, no smatram da Dune radi izvrsne media playere. Usudio bih se reći sa ponajboljim omjerom cijene i kvalitete.  

Na vrh
kela View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.srpanj.2018 u 13:06
Vratit cu se par postova unazad samo da napravimo rezime sw playera.

Dakle, naravno je i po samoj definiciji, da ce razlicite implementacije sw-a razlicito svirati jer kod koji ih procesira nije identican. Isto je i na hw razini. Dodatno implementacija APIja prema driveru isto tako nije nuzno identicna i ne procesira se na isti nacin jer bi u suprotnom bi to bili identicni playeri sa razlicitim GUI-em.
Nadalje, prica ovisi i o samom OS-u, internom scheduleru, prioritetu procesa na stacku itd... da sad ne nabrajam. 
Zato recimo RT kerneli (linux i osx) imaju bolju tendenciju reprodukcije sw playera od bilo cega na windowsima koji rade tako kako rade i imaju ogromnu latenciju. 

Meni recimo Audirvana na OSX-u fino radi i mnogo bolje od bilo cega na Win platformi. 
Recimo da bi se deadbeef na linuxu mogao mjeriti s Audirvanom tek kad rekompajliram linux kernel, pogasim sve sto mi ne treba i stavim RT patch. No i dalje postoji mala razlika u karakteru zvuka jer nije isti HW u pitanju.. Meni osobno vise odgovara OSX-Audirvana kombo..

Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.srpanj.2018 u 23:54
Originalno postano od strane člana: kela kela napisao:

Zato recimo RT kerneli (linux i osx) imaju bolju tendenciju reprodukcije sw playera od bilo cega na windowsima koji rade tako kako rade i imaju ogromnu latenciju. 

Meni recimo Audirvana na OSX-u fino radi i mnogo bolje od bilo cega na Win platformi. 
Recimo da bi se deadbeef na linuxu mogao mjeriti s Audirvanom tek kad rekompajliram linux kernel, pogasim sve sto mi ne treba i stavim RT patch. No i dalje postoji mala razlika u karakteru zvuka jer nije isti HW u pitanju.. Meni osobno vise odgovara OSX-Audirvana kombo..

to je mozda bilo u doba win 95. 
Win 10 i ASIO driveri rade sasvim ok na vecini DACova. Brdo audio injezenjera i producenta je preslo na windowse u zadnjih 5-6 god zbog appleovog debakla sa pro hardwareom, latencije gotovo da i nema.
Samo pazi u koji usb port ustekas, da na istom kanalu nisu mis, printer i ostale stvari, i ako se CPU ne muci sve ce raditi ok. Foobar ili slicni player, s kojim mozes nastimati postavke. 
Ovo je vise stvar preferencije nego zvuka...
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
kela View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.srpanj.2018 u 06:33
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

to je mozda bilo u doba win 95. 
Win 10 i ASIO driveri rade sasvim ok na vecini DACova. Brdo audio injezenjera i producenta je preslo na windowse u zadnjih 5-6 god zbog appleovog debakla sa pro hardwareom, latencije gotovo da i nema.
Samo pazi u koji usb port ustekas, da na istom kanalu nisu mis, printer i ostale stvari, i ako se CPU ne muci sve ce raditi ok. Foobar ili slicni player, s kojim mozes nastimati postavke. 
Ovo je vise stvar preferencije nego zvuka...

I dalje win kernel je daleko do linuxa za real time operacije. Nije se mnogo izmjenio kernel od win 7 kao sto se izmjenio user space. Latencija se mjeri u micro sekundama pa cak i u nano sekundama a to na win OS-u ne mozes postic.. eventualno s custom hw koji onda preuzima na sebe rt operacije a win je samo remote controller no to nije dio ove price..

Editirao kela - 24.srpanj.2018 u 06:58
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.srpanj.2018 u 11:01

I dalje win kernel je daleko do linuxa za real time operacije. Nije se mnogo izmjenio kernel od win 7 kao sto se izmjenio user space. Latencija se mjeri u micro sekundama pa cak i u nano sekundama a to na win OS-u ne mozes postic.. eventualno s custom hw koji onda preuzima na sebe rt operacije a win je samo remote controller no to nije dio ove price..

hmm, ne, win10 kernel je jako izmjenjen, ali cak i win7 je bio dovoljno dobar za profesionalnu audio obradu i reprodukciju. 
Ali za reprodukciju latencija od nanosekunde je totalno nebitna, zasto mora biti niska kada vrtis neki Flac file?
Poanta daphile-a ili bilo kakvog modificiranog OSa specijaliziranog za reprodukciju audia je da se smanji broj procesa koji mogu zasmetati audio driveru u isporuci audio stream-a na USB port. Uz malo truda, Win ce raditi ok, Linux isto, a Daphile je mozda najparanoidniji ovdje. Latencija samim time je dobra jer nista osim audio drivera ne uzima CPU, ostale komponenta u kompjuteru skoro nis ne rade, znaci vuku manje struje, znaci vracaju manje smeca i suma. 
Na stranu to sve, probao daphile, win i linux za playanje, svi zvuce isto/dobro. Ok, mozda jer nemam 100k€ sustav i dediciranu tretiranu sobu, ali sam bio u dosta profesionalnih studia i vidio kako Win/Mac radi tamo ... 
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
kela View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.srpanj.2018 u 11:33
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

hmm, ne, win10 kernel je jako izmjenjen, ali cak i win7 je bio dovoljno dobar za profesionalnu audio obradu i reprodukciju. 
Ali za reprodukciju latencija od nanosekunde je totalno nebitna, zasto mora biti niska kada vrtis neki Flac file?
Poanta daphile-a ili bilo kakvog modificiranog OSa specijaliziranog za reprodukciju audia je da se smanji broj procesa koji mogu zasmetati audio driveru u isporuci audio stream-a na USB port. Uz malo truda, Win ce raditi ok, Linux isto, a Daphile je mozda najparanoidniji ovdje. Latencija samim time je dobra jer nista osim audio drivera ne uzima CPU, ostale komponenta u kompjuteru skoro nis ne rade, znaci vuku manje struje, znaci vracaju manje smeca i suma. 
Na stranu to sve, probao daphile, win i linux za playanje, svi zvuce isto/dobro. Ok, mozda jer nemam 100k€ sustav i dediciranu tretiranu sobu, ali sam bio u dosta profesionalnih studia i vidio kako Win/Mac radi tamo ... 

Samo da budemo konciznii i dovoljno detaljni:
  • Prvo win10 kernel je primarno izmjenjen da se moze portati na druge arhitekture osim intela x32/x64. Svojedobno je kernel 5 radio na gro platofrmi ali su to maknuli i ostavili samo winIntel kombo.
  • Drugo na win nemas nikakve opcije micanja stvari iz kernela kao sto mozes na linuxu. Time se vrte i trose resursi nepotrebno ako pricamo o dediciranom audio playeru.
  • Trece na win nemas real-time mogucnosti niti processor/core affinity definirane na samom procesu i glavnom task sceduleru u kernelu.
  • Cetvrto a nadovezuje se na trece, operacije koje kernel radi tj. interni scheduler taskova ne moze po samoj definiciji i implementaciji opsluzivati po prioritetu odredjene procese i aplikcaije vec to radi po FIFO principu. Druga je stvar sto ti mislis da to nije tako a kvazi je prikriveno jacim HW komponentama pa to ne kuzis. Osim kad otvoris browser s 20 tabova na jubitu onda ce ti poceti stekati playback..I dalje se sve i svasta vrti na stacku a to mozes lako provjeriti ako podignes ili snapshootas rad s nekim kernel debuggerom. Kad imas RT i definiras da se za neke operacije dedicira odredjena jezgra ona ona samo i doslovno samo to radi. Kon non RT-a ona ima minimizirane schedulirane taskove ali ih i dalje dobiva na obradu jer tako radi algoritam.
  • Peto latencija je bitna jer, ako i imas buffer, OS garantira da ce odjedjeni process/thread odraditi na stacku unutar tog vremena. Bitno je da se ne radi ili se minimiziraju interrupti kod decodinga i stremanja na I/O. Sto je manja latencija to je veca vjerojatnost da ce ti proces "fluidno" odraditi posao.
  • Sesto, nekad se radio custom HW i pisao se custom SW za playback uredjaje. Danas je to preskupo i vise manje koriste se gotove i dostupne HW platforme/komponente a SW se radi na high-levelu (c/c++, nesto asm-a ako treba) no koriste se pravi OS-ovi i naravno driveri koji rade interakciju s periferijom. U vecini slucaja tu je linux u prednosti jer se kernel moze prilagoditi za tocno odredjene HW komponente a sve ostalo je ugaseno, uzima enormo puta manje resursa od win platforme i prikladnije je to portati na HW. U konacnici mozes sam kupiti neki "bolji" ili solidniji HW za drivere koje podrzava sam OS i sam napisati player i controller. 

Mozemo ici u detalje koje su razlike u radu RT i non RT kernela ali to nije poanta ove price niti topica.

Znam da je vecina home-usera na win platformi i da malo toga znaju o linuxoidima i unixoidima pa preferirjau i ostaju na onome sto i znaju. I to je sve legitimno ali kad idemo usporedjivati razlike u playbacku u samoj sustini postoje ogromne razlike, mozda ne u konacnom soundu koliko interno u samom processingu..

Uglavnom
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.srpanj.2018 u 12:03
Kela, vidim da si informatički ekspert pa molim te reci jesi li probao Daphile (Linux) player? Meni to radi toliko bolje od n.pr. ubikvitarnog Foobar-a na W7 da nije vjerojatno. A nije da se nisam trudio podesiti Foobar.Ustalio sam se na Daphile-u i stalno odgađam probu hvaljenog i nimalo jeftinog Roon-a (Windows) jer mi ovako radi fenomenalno pa mi je voljni moment nula.
Na vrh
kela View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.srpanj.2018 u 12:42
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Kela, vidim da si informatički ekspert pa molim te reci jesi li probao Daphile (Linux) player? Meni to radi toliko bolje od n.pr. ubikvitarnog Foobar-a na W7 da nije vjerojatno. A nije da se nisam trudio podesiti Foobar.Ustalio sam se na Daphile-u i stalno odgađam probu hvaljenog i nimalo jeftinog Roon-a (Windows) jer mi ovako radi fenomenalno pa mi je voljni moment nula.

Apparatus, nisam isprobao Daphile. Prije mnogo godina sam probao nas uradak AP Linux i radio mi je fino no kasnije sam si sam konfigurirao linux distro od nule i ta mi je puno bolje zvucala. Win sam napustio kada je jos famozni winamp bio u trendu da .
Nije da ih ne koristim no i dalje je to ista NT 4.0 plafrorma ispod haube ali s drugim GUI-em.

Vec sam dugo godina na OSX-u i za posao mi je najprikladnija uz poneke iznimke linuxa.

Sto se tice audio playera, win mi nije domena koju uopce razmatram (jer znam kako interno radi) dok bih linux ostavio kao favorita. OSX je tu neki kompromis ali kako imam nesto solidniji network player onda bash i ne koristim PC kao source (osim za poneke DSD-ove i aiff fajle).

Sada kad je Daphile toliko trendy bash cu to isprobati (nakon GO) pa mogu dati neki svoj osvrt..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,240 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Uradi sam