Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Jeftini DAC-ovi - kineski...

Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Jeftini DAC-ovi - kineski...
    Objavljeno: 24.veljača.2018 u 21:00
Ja sam si prvo kupio jeftini entry level novi DAC pa onda bolji novi DAC pa polovni bolji pa onda vintage high end DAC i na kraju sam kupio i sad imam DIY DAC koji je bolji od svega toga što sam do sada imao.
No, nedostatak tog fantastičnog DIY DAC-a kojeg sada imam je što ima samo SPDIF ulaz pa moram koristiti Hifiberry DAC+Pro (i Rpi naravno) kao izvor, budući da mi to bolje svira od Daphilea koji je na windows ploči i ima USB izlaz. Na Daphileu koristim M2Tech konverter i neće mi se ulagati 5-10 000 Kn u USB-SPDIF konvertere da bi dostigao razinu zvuka Hifiberrya.

Želim koristiti Daphile zbog korisničkog komfora kojeg RPi aplikacije jednostavno nemaju (iako bolje sviraju).
Zato si gledam nabaviti neki DAC koji bi imao USB ulaz. Time bih eliminirao štetnu USB-SPDIF konverziju, a mogao bih koristiti Daphile kao komforan player.

Zanima me da li bi netko mogao reći / preporučiti nešto od naizgled atraktivnih (jeftinih) DAC-ova kao npr. Audiophonics DIY moduli, Audio GD, Gustard...

Onako vizualno i po specifikacijama čini mi se da bi to moglo biti dobro. 

Ima li iskustava?
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.veljača.2018 u 22:31
Hegel Hd2 za konverziju usb /spdif

Editirao Kabel - 24.veljača.2018 u 22:32
Ovo i ono
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 07:32
To mi ne izgleda bolje od trenutnog M2Tech Hiface Two kojeg sada imam. Nema vanjsko linearno napajanje i još ima i DAC za te novce. 
Inače hiface Two (crni stik) bolji je od Hiface Evoa (kocka prve generacije). To sam imao prije. Sa vanjskim napajanjem ali bez vanjskog clocka. Zato sam napisao da mi za sljedeći korak treba x tisuća kuna što mi je besmisleno jer cijeli Rpi sa spdifom i napajanjem košta 150 Eur i dobro svira. pod tim dobro mislim u rangu sa komercijalnim transportima od jako puno tisuća.

Pokrenuo sam thread jer me zanimaju "rubni" (non mainstream) uređaji kao DIY moduli ili gotovi kineski DAC-ovi. Imam osjećaj da tu ima potencijala za dobar zvuka za malo novaca. Recimo da za 500 Eur nabavim uređaj koji svira kao npr Wadia 321 koja polovna košta 1500-2000 Eur. Tako nešto mi je cilj.
Na vrh
Deki777 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Deki777 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 08:52
Meni je odličan dac za male novce bio Calyx Coffee. Čak ima i pojačalo za slušalice s kontrolama za vol..Danas se da nabaviti u second hand za nekih 600kn. A konstrukcijski je kao mala cigla, s više neutralnijim zvukom.
Radi do 24bit/96hz

Editirao Deki777 - 25.veljača.2018 u 09:06
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 09:17
Ne. Calyx je mainstrem i nije jeftin.
No, vidim da sam krivo postavio temu. U stvari, ja ne tražim jeftini DAC, nego DAC sa ekstremnim omjerom price/performance. A to ne može biti komercijalni DAC. Mora biti nešto što je još neetablirani name (noname) ili neki još nepoznati DIY-er.

Npr. imam neprovjerenu informaciju da Audiophonicsov DIY modul (onaj za 199 Eur) svira bolje od Berkeley Aplpha DAC-a. E, to me zanima, takvi uređaji koji kako sam gore napisao, za 500 Eur sviraju kao komercijalni brand name DAC za nekoliko tisuća Eura. 
Takve stvari postoje. Imam jednu takvu, ali nema USB. Zato sam u potrazi...

Editirao George - 25.veljača.2018 u 09:19
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 13:05
Originalno postano od strane člana: George George napisao:

Ne. Calyx je mainstrem i nije jeftin.
No, vidim da sam krivo postavio temu. U stvari, ja ne tražim jeftini DAC, nego DAC sa ekstremnim omjerom price/performance. A to ne može biti komercijalni DAC. Mora biti nešto što je još neetablirani name (noname) ili neki još nepoznati DIY-er.

Npr. imam neprovjerenu informaciju da Audiophonicsov DIY modul (onaj za 199 Eur) svira bolje od Berkeley Aplpha DAC-a. E, to me zanima, takvi uređaji koji kako sam gore napisao, za 500 Eur sviraju kao komercijalni brand name DAC za nekoliko tisuća Eura. 
Takve stvari postoje. Imam jednu takvu, ali nema USB. Zato sam u potrazi...

Pa zato sam i napisao Hegel Hd2, samo zbog konverzije usb/spdif. ..
Ovo i ono
Na vrh
Deki777 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Deki777 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 15:04
I tata bi sine

Editirao Deki777 - 25.veljača.2018 u 15:05
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 15:35
Žorž, kupi ti Audiophinics za 200€, ja cu ga rado usporediti s Badom. Ak svira slicno, ne bolje, ko srerniji od nas poor balkanaca
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 15:49
A gle, napisao sam da imam neprovjerenu informaciju da je audiofoniks bolji od BADE. Nije to moja tvrdnja.
S druge strane zašto ne bi to moglo biti tako? Pa i bitni članovi foruma tvrde da je npr Wadija 321 bolja od starijih hajend mašina. 
Možda stvarno dobro implementiran ES 9018 može biti jako dobar. To što ga implmementira neka "noname" ekipa može biti samo cjenovni plus.

Da, svakako ga kupujem tog Audiofoniksa onako malo za igru jer nije skup, a možda će dobro i svirati...
Mislio sam pitati možda ima nekog iskustva da postoje neke još bolje stvari.
Na stranim forumima mi je teško skužiti tko ozbiljno posta iskustva, a tko su proizvođači koji hvale svoje uređaje. Onda je tu jaka u mišljenjima headfi forum ekipa koja mi baš ne ulijeva povjerenje jer sluša glazbu na slušalice. 
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2018 u 16:17
Netko ko direktno nije usporedio, uz pretpostavku da je mantalno stabilan i ima solidan sistem, jedini moze nesto takvo izjaviti, a da to ima veze sa realnoscu i neku tezinu.

Editirao Gašo - 25.veljača.2018 u 16:23
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Molim za pomoc