Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

DSP korekcije akustike

Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
damic View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj damic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.rujan.2018 u 10:37
Drugar ima OpenDRC-DI, radi izuzetno dobro. Ovaj tvoj ima + Dirac koji je takodje odlican. Sve je u digitalnom domenu tako da nema mesta prigovoru da je dac slaba tacka kako se nekad moze naci na netu.
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.rujan.2018 u 10:44
Naravno.
Spojio bih tu kutiju između Squeezeboxa i Audiolab DAC-a. ulazno i izlazno SPDIF koaxial.
Ne bi bilo DA konverzije.
đez je limunada

Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.rujan.2018 u 10:53
Probavao sam više puta sa Diracom u vise prostora i sistema i nije mi se nikad dopao zvuk. Zvuci mi nekako preanaliticno. 
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.rujan.2018 u 11:26
Hm...
Svjestan sam da ću vjerojatno nešto na mostu dobiti, zato nešto drugo na ćupriji izgubiti.
Moj problem je dnevna soba koja nije specificirana slušaonica.
Zvučnici jesu dobro odmaknuti od zida, ali nisu simetrični u prostoru. Lijevi zvučnik ima dosta zraka i sa strane (2-3 metra, stol i stolice), dok je 1 metar od desnog velika staklena površina (balkonska vrata i široki prozor).
Nadam se da ću bar najgore refleksije i stojne valove ispeglati u digitalnoj domeni.
đez je limunada

Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.rujan.2018 u 11:28
Ali moje pitanje je bilo, da li je Dirac prevaziđen, te ima li neko novo "čudo" za još manje love?
Đe je sponđo Bob?
đez je limunada

Na vrh
damic View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj damic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.rujan.2018 u 13:00
Dirac, moze se reci, nije prevazidjen, mozda je bolji Acourate, a sigurno je bolji JBL Synthesis ali to i kosta mnogo. Za hi-fi je odlican. 

Kao i svaki automatski RCS ima svoje pristalice kojima se svidja i one druge. Ako poznajes stvari oko pravilne EQ, uvek moze da se izvrsi dorada postojeceg. Iz tog razloga (a i daleko je jeftinije) imam svoju room curve i pravim zvuk prema njoj. 

Enivej, ako DDRC-22D nov kosta 725 usd, to nije mnogo za ono sto moze da pruzi.
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.rujan.2018 u 13:24
Originalno postano od strane člana: damic damic napisao:

Dirac, moze se reci, nije prevazidjen, mozda je bolji Acourate, a sigurno je bolji JBL Synthesis ali to i kosta mnogo. Za hi-fi je odlican. ]Kao i svaki automatski RCS ima svoje pristalice kojima se svidja i one druge. Ako poznajes stvari oko pravilne EQ, uvek moze da se izvrsi dorada postojeceg. Iz tog razloga (a i daleko je jeftinije) imam svoju room curve i pravim zvuk prema njoj.
Enivej, ako DDRC-22D nov kosta 725 usd, to nije mnogo za ono sto moze da pruzi.

Dali je OpenDRC-DI za 400$ bitno lošiji izbor?
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.rujan.2018 u 13:54
Dircal Live je ljepo sredio fokus vokala, malcice popravio bas (ocekivao vece promjene tu), i malcice pokvario visoke. Cisto zbog bolje pozornice, fokusa i vokala ga htio kupiti, ali nekim cudom radi samo kada slusam Tidal, svi ostali programi (foobar, media player, ...) zvuk je distorziran i isprekidan. Probao pisat supportu, al nakon drugog maila vise nisu niti odgovarali. 
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
damic View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj damic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.rujan.2018 u 14:08
Originalno postano od strane člana: Komandant Data Komandant Data napisao:

.......

Dali je OpenDRC-DI za 400$ bitno lošiji izbor?

Mislim da je gotovo istovetna stvar, samo je razlika u Dirac-u, treba pogledati manuale. Bitno, oba imaju FIR filtere.
Na vrh
damic View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj damic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.rujan.2018 u 21:30
Sad sam pogledao, obe sprave imaju isti procesor, Analog Devices SHARC ADSP21369/333MHz, 32bit floating point, jedina razlika u Diracu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,213 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET
Forum: Audio komponente