Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Amp za KEF LS50

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 12:51

Joj ljudi....."položaj sati" na potenciometru nema veze s tim kako teško neko pojačalo pogoni zvučnike. Aj se skulirajte...haha
Ne odbacujem mogućnost da LS-50 dobro radi s cijevima ali bi te ipak trebale biti snažnije. U toku testa probao sam LS-50 s T.A.C. 88 (2 x 55 w) i to je radilo dobro. 35W.....može to svirati solidno no to je snaga nedostatna za bilo koji kvalitetniji britanski zvučnik.
LS-50 je 85 dB/2,83V/1m a kako pada na 3,2 Ohma znači da je to zapravo 4 Ohma zvučnik bez obzira što je deklariran 8 Ohma. To opet znači da je i osjetljivost netegnuta za barem 2-3 Db. Dakle realna osjetljivost je 82-83 dB što je jedva decibel više od originalnog LS3/5a.
Dakle možeš LS-50 spojiti na što god hoćete no puni potencijal će ostvariti na dobrom solid state pojačalu. Naglasak na dobrom....
[/QUOTE]

istina je da je uporedba dva različita pojačala ipoložaja  potenciometra jačine nespretna, ali intencija mi je bila da kažem kako kef na primaluni dobro radi već na položaju oko 11.

e sad možemo tu do besvjesti razglabati o "punom" potencijalu ali to je čista marketinška foskula - budimo realni :-) 

Nešto ili radi i zcuči dobro ili ne... I to ako se ne zna prepoznati onda se može barem usporediti sa istim slušanim u drugim sustavima. 

Ja sam navedeni zvučnik slušao u više od nekoliko kombinacija sa solid state pojačalima (NAD, naim, rega više vrsta) i mogu reći da mi je kobinacija sa 35w priamluna puno bolja. 

Osobno imam regu brio r i ne zvuči mi tako dobro kao primaluna.

Da je 35w nedovoljno za ls50 - možda ali u solid state ustroju- kod cijevaša to nije slučaj- bar ovog kojeg ja imam. a tako je i po onom što sam pročitao po netu.
Kombinaciju primaluna kef ls50 ima jako puno ljudi na primaluna fb grupi , a prodaju je i određeni distributeri i kombinacija je koja je bila i na hifi izložbama.
Da je nedovoljno tih 35w ne bi ljudi to prodavali odnosno izlagali.

Ovo sa 100w je onako , onako odokativna metoda koju koriste ljudi kad žele nekog impresionirati :-)

pozz... 

Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 13:33
p.s. zaboravio sam napisati jedan disclaimer : 

ja u svojoj sobi slušam muziku najčešće na oko 70 do 80dB max

mjereno običnim mobyem tj, android app...

ne volim prejako slušati ...

Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 15:18
pa dobro...
Ako se tiho sluša i 10-tak watta bi bilo dovoljno...
Što je nekom dobro i kako netko sluša je sasvim drugo pitanje. Da bi netko koliko toliko objektivno procjenio neki zvučnik ili komponentu mora ga natjerati da pokaže sve što može. Dakle osim timbra, prostora, "muzikalnosti", ritma ..itd...treba vidjeti kako se zvučnik ponaša pri naletima dinamike kod reprodukcije "velike" glazbe.
Opet...možda netko ne sluša velike orkestre, ne voli glasno i voli vokale no to je drugo pitanje. Ne tvrdim da će LS-50 sa svakim solid state pojačalom raditi bolje ali će s dobrim i snažnijim solid state pojačalom (kao što je pokazao s Quad 909) pokazati svoj puni potencijal. Osobni afiniteti su nešto drugo...
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 15:30
pa meni iskreno u mojoj sobi 80dB je sve samo ne tiho...
dapače preko toga mi je sve preglasno...

a što se tiče nekakvih afiniteta... e tu mogu biti kriv :-) ... slušam najviše jazz... pa rock... ponešto klasike i popa... 

isprobao sam sa kompilacijama i klasične glasbe sa test cd-ova i nisam primjetio neke nedostatke.. 
više sam ih uočio na regi .. mada i ona ne spada u snažnija solid state pojačala... 

čak i u slušaonici (kod zastupnika) sa jačim sold stateom od moje rege nešto mi nije štimalo tj. falilo mi je što se kaže "mesa" :-)

možda je to zato što preferiram zvuk cijevi i gramoofn kao izvor a možda je bio takav dan :-)
pozz

Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 15:57
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

pa meni iskreno u mojoj sobi 80dB je sve samo ne tiho...
dapače preko toga mi je sve preglasno...

a što se tiče nekakvih afiniteta... e tu mogu biti kriv :-) ... slušam najviše jazz... pa rock... ponešto klasike i popa... 

isprobao sam sa kompilacijama i klasične glasbe sa test cd-ova i nisam primjetio neke nedostatke.. 
više sam ih uočio na regi .. mada i ona ne spada u snažnija solid state pojačala... 

čak i u slušaonici (kod zastupnika) sa jačim sold stateom od moje rege nešto mi nije štimalo tj. falilo mi je što se kaže "mesa" :-)

možda je to zato što preferiram zvuk cijevi i gramoofn kao izvor a možda je bio takav dan :-)
pozz

Ovaj fenomen "mesa" kod nekih kombinacija cijevnih pojačala i zvučnika uzrokovan visokom izlaznom impedancijom cijevnih pojačala pa dolazi do povečanja Q zvučnika na rezonantnoj frekvenciji. Koliko je taj efekt čujan ovisi o tome kako je zvučnik ugođen tj kako je ugođen port i kutija. Ako je ukupni Q kutije nizak i ako je ugođena frekvencija jako nisko može se dogoditi da taj efekt ostane nečujan. No kako zvučnici kao LS-50 i sličnih gabarita imaju takozvani "bump" u gornjem i srednjem basu onda se taj efekt jako čuje.
Naravno to je koloracija ali može biti vrlo ugodna pri tihom slušanju...

Editirao soundnewsdino - 12.ožujak.2018 u 15:58
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 16:31
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Viš, nema veze s navedenom opremom, no kod mene radi male slušaonice nastane taj bump negdje u srednjem basu, i sram me malo priznat, no isti je dovoljno ugodan u slušanju (pa i kod srednjih jačina) da i nemam neke želje to korigirati smijeh
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 16:54

[/QUOTE]

Ovaj fenomen "mesa" kod nekih kombinacija cijevnih pojačala i zvučnika uzrokovan visokom izlaznom impedancijom cijevnih pojačala pa dolazi do povečanja Q zvučnika na rezonantnoj frekvenciji. Koliko je taj efekt čujan ovisi o tome kako je zvučnik ugođen tj kako je ugođen port i kutija. Ako je ukupni Q kutije nizak i ako je ugođena frekvencija jako nisko može se dogoditi da taj efekt ostane nečujan. No kako zvučnici kao LS-50 i sličnih gabarita imaju takozvani "bump" u gornjem i srednjem basu onda se taj efekt jako čuje.
[/QUOTE]

zvuk mi je definitivno muzikalniji .. 
i to se ne odnosi baš na tiho slušanje..
sad koliko su moji opisi precizni o tome bi se dalo rapravljati :-)
inače sa opaskom o tihom slušanju ako se odnosi na slušanje oko 80dB se ne mogu složiti ....
meni to nije nikako tiho ... evo sad sam za probu pustio jednu ploču sa klasikom -i u pojedinim dionicama koje su 85dB po 10ak sekundi je meni stvarno dosta glasno... 
A živim u stanu i kad slušam preko 90dB susjedi me pitaju jel bio tulum ... A i meni kad slušam je to preglasno... 
da ne govorim kad ponekad stavim nešto od heavy metala :-)
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 17:09
Subjektivan osječaj glasnoče je jedno a izmjerene vrijednosti su drugo. Nebih se pouzdao baš u mjerenje mobitelom. Sumnjam da je isti u stanju zabilježiti brze tranzijente. S druge strane uvjeti mjerenja su upitni. Što, kako, na kojoj frekvenciji, s koje udaljenosti...itd...itd...

Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 17:20
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Subjektivan osječaj glasnoče je jedno a izmjerene vrijednosti su drugo. Nebih se pouzdao baš u mjerenje mobitelom. Sumnjam da je isti u stanju zabilježiti brze tranzijente. S druge strane uvjeti mjerenja su upitni. Što, kako, na kojoj frekvenciji, s koje udaljenosti...itd...itd...

pa to je istina- to je više onako zanimljiva igračkica a ne mjerenje :-)

a i brojka koju izbaci naravno da je upitna i može samo okvirno služiti...
ali nešto pokazuje i mjenja se u vremenu :-)

Na vrh
Toxy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.ožujak.2018 u 15:10
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Opera Consonance Linear A 10...
Forum: Prostorna akustika